abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Mikos avatar 7.6.2006 19:04 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Koukam že jsem spustil screenshotovou vlnu :-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    7.6.2006 19:06 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Super důkaz, že průhledný okna jsou úplně blééééééééééé :-)

    PS: Už zase screenshoty v JPEG?
    7.6.2006 19:14 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Screenshoty v jpeg ruleez! Chvalim autora a davam mu tri body! Jde o to ze s mym netem se png tahaj hooodne dlouho a pomalu ;] (zatim, v utery mozna prijde zmena, pak napisu do blogu :-)).
    Baník pyčo!
    7.6.2006 19:20 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    V čem je lepší png? Podle mě je jpg lepší ve velikosti, jinak mezi nimi rozdíl nevidím.
    Heron avatar 7.6.2006 19:26 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    bezstrátová komprese?
    7.6.2006 19:28 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    A víš k čemu je wikipedia?
    Max avatar 7.6.2006 21:58 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Věc názoru, png má sice bezstrátovou kompresy, ale na netu jde hlavně o velikost, tudíž je jpeg podle mě dobrá volba
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Mikos avatar 7.6.2006 22:11 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    JPEG je na screenshoty naprosto stupidní volba, protože kompresované JPEGem prostě a jednoduše vypadají odporně. PNG v dnešní době rychlého připojení není naprosto žádný problém. A jestli se někdo připojuje třeba přes GPRS, holt si musí počkat nebo mu musí stačit náhledy ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    7.6.2006 22:26 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Já jsem si při 90% kvalitě žádné degenerace obrázků nevšimnul a 1920x1200 v png je trochu moc.
    kozzi avatar 8.6.2006 22:44 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    něco for you
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    7.6.2006 19:35 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    to je XGL?
    7.6.2006 19:40 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    E17, řekl bych.
    Math, as Barbie says, is hard.
    7.6.2006 19:41 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    No jak jsi na tohle prisel.. to by me zajimalo... :-D
    7.6.2006 19:43 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Podle vzhledu? Ale dvakrát za večer na sebe prásknout, že mám raději obrázky než text, to se jen tak nevidí:-D.
    Math, as Barbie says, is hard.
    7.6.2006 19:45 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Vsiml jsem si ;-)
    Cubic avatar 7.6.2006 19:41 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    stativ avatar 7.6.2006 20:13 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    E17-ka tohle ma akcelerovany i bez XGL ;-)
    Ja vim proc se mi enlightenment libi vic nez cokoli jineho. Pravda, sam pouzivam E16 protoze mi vic vyhovuje jeho rozdeleni virt. ploch do desktopu.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    7.6.2006 20:24 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Mohl by být, ale mam to jednodušší, protože mam Nvidia grafiku, která v posledních ovladačích už velmi stabilně podporuje rozšíření composite, tak mi stačí obyčejný X server a xcompmgr. Jedná se o E17, CVS starý asi 15 dní. Mimochodem, už začaly práce na composite modulu pro E17, takže se dá očekávat že bude díky tomuto modulu umět obdobné zvrhlosti jako compiz :)
    Mikos avatar 7.6.2006 22:19 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    To samozřejmě nebude, protože na to je potřeba OpenGL. Proč myslíš že vznikalo XGL a AIGLX? Nebylo to jen tak pro srandu králíkům ;-)

    Leda by E17 dělal sám něco podobného jako třeba XGL, což se opravdu nezdá, to by mohli dělat možná tak ty nativní E17 aplikace (a možná to někdy umět budou, vim že podpora pro OpenGL v E17 je), nicméně rozhodně ne GTK/Qt/atp. aplikace.
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    Mikos avatar 7.6.2006 22:19 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    A navíc než bych se nedivil, kdybychom tu měli dřív stabilní verzi HURDU než E17 :-P
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    7.6.2006 22:50 helb | skóre: 9 | blog: helb | Kralovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Noo...asi jo.. Hurd 1.0.0 už vyšel :)
    Ovládání hlasem? cat /dev/dsp > /dev/hda1
    Mikos avatar 7.6.2006 22:59 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Hehe, to je mi náhodička :-D
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    Mikos avatar 7.6.2006 23:03 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Hmm, škoda, je to jen vtip, prvních pár vteřin sem tomu dokonce chtěl uvěřit (než sem klikl na odkaz na ten článek ;-)).

    Podobně vtipný článek by mohli vydat i o E17, jak říkam opravdu věřim tomu že to dřív bude Linux převálcován HURDem, než aby vyšla E17ka :-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    Mikos avatar 7.6.2006 22:22 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Eh, teď sem si uvědomil žes tam nikde nepsal "bez XGL nebo AIGLX". Jestli si to myslel tak, že E17 do sebe integruje kompozitní funkce které budou umět využívat OpenGL (tedy to samé jak funguje Compiz), tak pak kdyby ti E17 běžel na XGL serveru nebo na X.Org s AIGLX, pak samozřejmě by efekty jako v Compizu dělat mohl...
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    7.6.2006 22:24 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Nevím jak u tebe, ale u mě grafika vykresluje hardwarově okna bez XGL serveru pomocí xcompmgr, který samozřejmě chodí i na XGL, předpokládám, že E17 nebude tvořit speciální systém jak vykreslovat okna, ale využije toho stávajícího přes rozšíření composite. E17 jinak samozřejmě umí vykreslovat vlastní okna skrze opengl, bohužel to není uplně hotové, není zapotřebí XGL.
    Mikos avatar 7.6.2006 22:57 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    To je jeden o koze a druhej o voze, já mluvil o něčem uplně jinym - o tom že takových efektů jaké dělá Compiz (a také nověji kompozitní manager zabudovaný ve vývojové verzi Metacity) s normálním obyčejným compozite dosáhnout nemůžeš, potřebuješ k tomu chtě nechtě OpenGL (buď prostřednictvím XGL nebo prostřednictvím AIGLX). Zkrátka bez XGL nebo AIGLX se neobejdeš pokud chceš aby to dokázalo víc než jen průhlednost a jednoduché stíny.
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    8.6.2006 10:49 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Ja bych to az tak hardwarove nevidel ... E17 umi pouzivat OpenGL ale na vykreslovani svych veci ... tzn. pozadi, menu, ramecky oken a to skutecne pres OpenGL muze byt akcelerovane. Ale bez neceho jako je XGL se kresli obsah oken uplne klasicky pres Qt/GTK+/whatever ... kdyztak me opravte kdybych se pletl :)
    Mikos avatar 8.6.2006 12:54 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    Pises to spravne ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    7.6.2006 21:15 ajikdpoe | skóre: 23 | blog: dvh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    resource hog
    7.6.2006 22:58 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pro změnu screenshoty :)
    To vypadá suprově. Zanedlouho budu nanovo instalovat Linux a tohle rozhodně vyzkouším. :o)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.