Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Poslední den mě trápí jeden problém. Včera ráno jsem přišel po cca 8 hodinách do kuchyně a tam bylo asi 50 much, všechny sem zlikvidoval (luksem), jel sem do Prahy a v cca 8 večer se vrátil (po 8 hodinách), a byly tam zase zhruba ve stejném počtu, opět jsem je do asi 11ti večer luksoval, no a ráno jsem přišel zase do kuchyně a zase tam byly, tentokrát jich tam bylo jen asi 30. Nemůžu najít zdroj takového šíření, ale udivuje mě že v podstatě nikde nevidím mouch co by měly malou velikost, všechny jsou stejně vypadající a stejně velké. Podle netu jsem si zjistil že ty potvory rostou asi 5 dní. Je to podle vás normální? Máte s podobným problémem taky zkušenosti?
Update: Vysvača to jistě není, je v jiném pokoji a díra je důkladně zadělaná.
Tiskni
Sdílej:
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Nemůžu najít zdroj takového šířeníJasný případ spontánní abiogeneze. To pozoroval již Aristoteles. Zřejmě máte v kuchyni mimořádně vhodné podmínky pro pozorování, o zkažené maso, z kterého jak je všeobecně známo vznikají, u vás asi nebude nouze.
Je ale zajímavé, že přestože vědomě na abiogenezi už dávno nikdo nevěří, podvědomě si to pořád dost lidí nějak takhle představuje.
mam ale podezření na to že mi opravdu nějaký pták zaletěl za kuchyňskou linku, ale to není skoro šance ho odtamtud dostat, to bych jí musel celou rozebraS tím si nelam hlavu, kdyby tam něco bylo tak si s tím poradí červi
1. Mouchy lítají jen tam kde je nejvíc světla, přes den na okně, v noci kdekoliv, když jsem tam zhasnul a namířil baterkou na stěnu tak jsem je spolehlivě skoro všechny nachytal :)
2. Nikde se moc nehrabou, prostě jako by jen chtěly zmizet.
Negativni stranka toho likvidovani je v tom, ze se prubezne vyvijeji (resp prirozenym vyberem posiluji) dokonalejsi verze tech much, takze napr. 3. generace uz neseda slepe na bily zdi, ale pod listkama pokojovych rostlin, takze moje vyhledavaci algoritmy se musely taky adaptovat. … Ted uz tu zadnou nevidim.Přirozený vývoj vede k oboustranné spokojenosti. Mouchy si žijou dál, ale už se adaptovaly a schovávají se. No a vy žádnou mouchu nevidíte, tak jste taky spokojený. Protože v boji člověka s mouchami vlastně nejde o to, aby mouchy nebyly, ale aby je člověk neviděl