Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
A protože do telefonu nechci vrážet těžké tisíce a pak mlátit hlavou do zdi, když ho ztratím, tak jsem hledal co nejlevnější.
Ale pro někoho je tam příliš mnoho kompromisů.Jen abys nemlatil hlavou do zdi za par dni, az zjistis, ze bylo lepsi si priplatit a dostat kvalitnejsi HW.
Za ty prachy je to sakra hodně muziky.Po prechodu z jakyholiv starsiho mobilu tohle muzes prohlasit i jakymkoliv novejsim.
Já osobně jsem spokojen.Otazka je, jak dlouho. Napr. fotoaparat jsem si myslel, ze taky moc pouzivat nebudu, ale telefon mam u sebe porad, obvykle i nabitej. Kdyz neco zajimavyho vidim, tak muzu fotit a vim, ze to bude dostatecne kvalitni fotka nebo video.
Jake problemy to jsou?
To pusobi jako hodne dobra hracka, kdyz si vezmu ze uplne obycejna nokie pouzitelna jako mp3 prehravac stoji dva a pul. Jen skoda tech carovejch kodu a tak slaby baterky.
Displej Je odporový. Měl jsem možnost zkusit si kapacitní konkurenci a je to opravdu rozdíl. Né, že by se to nedalo používat, ale ta citlivost tam opravdu není. Multitouch samozřejmě taky není.No, já si moct vybrat mezi kapacitním a rezistivním touchscreenem beru rezistivní. Možnost použít prakticky libovolný předmět (zasunutou propisku, třeba) místo stylusu je ohromná výhoda - zvlášť na malých zařízeních, kde se každý pixel počítá. Možnost snímání tlaku už je jen takový bonus. I přes absenci multitouch to je pro mne rozhodně schůdnější volba.
Tiskni
Sdílej: