abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1966 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    6.10.2007 18:03 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    Už za to první slovo Tě zastřelej. Doporučuju začít ve Wikipedii a nežebrat.
    6.10.2007 18:06 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    +1
    Luboš Doležel (Doli) avatar 6.10.2007 18:06 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    Plus za ty velikosti písmen, v AJ se velká písmena píšou na víc místech než v češtině.
    6.10.2007 18:11 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    Hmm, i já bych si připadal divně, kdybych anglickou kapitalizaci nadpisů používal ve většinově českém textu. Samozřejmě ji znám. ;-)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 6.10.2007 18:25 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    Mně nešlo o kapitalizaci názvu, ale o jména jazyků a států s velkým (nyní už opraveno). :-)

    Ad čárky - pokud jde o čárku před and, tak ta je AKAIK volitelná.
    6.10.2007 18:12 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    (Navíc i ty čárky se píšou v angličtině jinak. ;-))
    6.10.2007 18:12 ondracch | skóre: 19 | blog: Mozková kreč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    No, vzhledem k tomu, že má naše skupina na aj už sedmého pedagoga, tak patřím i s touto angličtinou mezi nejlepší žáky:-(. Jinak jsou mě rozdíly mezi angličtinama úplně ukradené. Při cestování, nebo čtení datasheetu je většinou nepotřebuju.
    Proč myslíš, že nemůžeš žít jinak? Pořád Tvořím...
    emorjino avatar 6.10.2007 18:11 emorjino | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    Ti závidím, že nemusíš maturovat z angličtiny..
    Mám rád Kubuntu, KDE (AmaroK obzvlášť), Firefox, Jabber, Wikipedii, Last.fm, Frozen Bubble.
    6.10.2007 18:13 ondracch | skóre: 19 | blog: Mozková kreč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    Vybral jsem si matematiku, protože se jí nemusím učit nazpaměť.
    Proč myslíš, že nemůžeš žít jinak? Pořád Tvořím...
    Conyx avatar 6.10.2007 19:04 Conyx | skóre: 5 | blog: c-blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    ja taky, ale jeden cizi jazyk mame povinny :(
    6.10.2007 18:15 source | blog: read_the_fucking_manual
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differents between american, british and australian english
    nic to neni.. pokud umis aspon kvaknout svoje jmeno, tak to nejak das, anglictina neni zas tak tezka, jen musis mit chut se ji naucit a nebo aspon poslouchat treba BinRev radio :]
    frEon avatar 6.10.2007 18:56 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    no nejvic rozdilu najdes v hovorove anglictine. napr slovo fag znamena v britske anglictine cigareta, narozdil od americke, kde se timto slovem nazyvaji teplousi.
    jinake nejakou referenci, kde by byly rozdily popsany neznam. nemohu slouzit.
    Talking about music is like dancing to architecture.
    |🇵🇸 avatar 6.10.2007 20:35 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Robber v BrE znamená "guma", kdežto v AmE "kondom". To nám říkal jeden rodilý mluvčí (pěkná historka to byla), když u nás suploval.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    7.10.2007 00:07 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Pokud se nepletu, tak "robber" se dá z brE i AmE přeložit velmi přesně jako "lupič". Řekl bych, že sis to spletl se slovem "rubber". ;-)
    |🇵🇸 avatar 7.10.2007 01:18 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Jejda! Chybička se vloudila. A zrovna na takovém blbém místě.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Filda avatar 10.10.2007 12:05 Filda | nejmenší velkoměsto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    ...everybody be cool, this is a rubbery!
    Komix na Hovno
    stativ avatar 6.10.2007 19:09 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Už jenom rozdíly ve výslovnosti, včetně příkladů, by mohly zabrat dost prostoru. Plus nějaké ty rozdíly v pravopisu např. humor v AE, humour v GE, tires/tyres etc. A samozřejmě rozdílné výrazy.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    andree avatar 6.10.2007 20:32 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    hmm, a co ta viedlo k tomu pytat sa na takuto vec na portali o linuxe? obsahuje snad nazov nieco ako "referaty"?
    6.10.2007 20:43 ondracch | skóre: 19 | blog: Mozková kreč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Psát to budu OpenOffice.org běžícím v Ubuntu. Jinak je to v blogu a ten si snad můžu napsat i o tom, jak se mě ráno nechtělo vstávat.
    Proč myslíš, že nemůžeš žít jinak? Pořád Tvořím...
    otula avatar 6.10.2007 23:37 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    mezi třemi základními druhy angličtiny
    A co Skotsko? ;-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    7.10.2007 00:07 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    :-D A co Indie?
    7.10.2007 11:26 ondracch | skóre: 19 | blog: Mozková kreč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    A co Švédsko, Česko, Rusko... Otázka se ptá jen na ty tři. Jinak mě známí říkali, že na služebce v Maljsii potřebovali ještě člověka, který by překládal z české do malajské angličtiny a naopak:-D
    Proč myslíš, že nemůžeš žít jinak? Pořád Tvořím...
    otula avatar 7.10.2007 13:40 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Jenže ve Švédsku, Česku, ani Rusku není angličtina úřední jazyk. A i do Ameriky byla angličtina přivezena, kdežto ve Skotsku byla od počátku.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    7.10.2007 14:47 ondracch | skóre: 19 | blog: Mozková kreč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Díky za informaci o Indii jsem nevěděl.
    Proč myslíš, že nemůžeš žít jinak? Pořád Tvořím...
    8.10.2007 15:23 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Pokud to má být vtip, tak je špatný. Pokud to myslíte vážně, tak si raději zjistěte fakta, než něco napíšete. :-(

    Angličtina byla ve Skotsku od počátku stejně jako v Irsku a Walesu, až na to, že ve Skotsku se ji podařilo fakticky nahradit původní jazyk, kdežto v Irsku jen skoro a Walesu mnohde ne.
    8.10.2007 15:29 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Spíš původní dva jazyky, ne? ;-) Já si tím nejsem tak úplně jistý, podle Wikipedie mluví Skotštinou dvakrát tolik lidí co Velštinou.
    8.10.2007 22:26 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    To sice ano, ale jednak welštinou mluví lidé na mnohem menším území a běžně se tam vyskytují lidé, co anglicky ani neumí. O ty se ve Skotsku tak snadno zakopnout nedá. :-)
    Josef Kufner avatar 7.10.2007 00:30 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    http://loremipsum.net/ -- doplň o podpis a vhodné nadpisy.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Josef Kufner avatar 7.10.2007 00:31 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Bluebear avatar 7.10.2007 00:45 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Propána, kde jsi přišel k takovému zadání? Vždyť je to téma na knihu!

    Nedalo by se to zadání případně vyměnit za jiné, zvládnutelné?
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    7.10.2007 11:29 ondracch | skóre: 19 | blog: Mozková kreč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Je to letos novinka. Ing Solanská nám to vyměnila za prý těžko zvládnutelnou otázku Business. Moc děkuji.
    Proč myslíš, že nemůžeš žít jinak? Pořád Tvořím...
    7.10.2007 11:22 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Australskou anglictinu jsem bohuzel nepotkal. Britska a americka anglictina je asi nejlepe shrnuta (alespon ty nejznamejsi veci) v dopisu Johna Cleese - Oznameni o zruseni nezavislosti
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    7.10.2007 11:30 ondracch | skóre: 19 | blog: Mozková kreč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Britskou a americkou už jsem vyřešil, ale ta australská se zdá býti oříškem.
    Proč myslíš, že nemůžeš žít jinak? Pořád Tvořím...
    7.10.2007 12:15 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Pribuzna travila nejaky cas v Australii, bohuzel moc v kontaktu nejsme, neb se vdala i zije ve Svycarsku. S timhle ti moc neporadim, co zkusit nekoho online na ICQ/MSN/Jabberu z Australie?
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    Bluebear avatar 7.10.2007 13:00 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Mrkl ses už sem?

    http://en.wikipedia.org/wiki/Australian_English

    Tam se zdá býti keců dost i na pět stránek, stačí, když to lehce přeformuluješ a máš hotovo :-)
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    7.10.2007 14:49 ondracch | skóre: 19 | blog: Mozková kreč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Differences between American, British and Australian English
    Tak problém jsem vyřešil pomocí wikipedie. Pokud bude mít někdo zájem, tak mu to můžu poslat nebo někde zveřejnit.
    Proč myslíš, že nemůžeš žít jinak? Pořád Tvořím...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.