Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Sestra mě pověřila výběrem ntb. Potřebuje něco pro běžnou práci na netu a office, ale hlavně tam chce dualboot a Ubuntu. V úvahu připadá HP a Toshiba
.Po nějaké době, kdy jsem téměř neprogramoval a když, tak jen v Geditu, kde jsem měl nastavené spouštění základních nástrojů pro práci v jazyce C, jsem se rozhodl konečně rozběhat Eclipse.
Tak jsem si udělal radost a stal jsem se vlastníkem vývojové desky s procesorem MCF52235 od firmy Freescale. Primárně určené pro práci s ethernetem.
Chystám se přejít k regionálnímu poskytovateli kabelové televize a internetu. Teď je mojim poskytovatelm O2 se kterým jsem relativně spokojen. Mám nejnižší rychlost, to je 2048kbps a za jeden měsíc stáhnu kolem čtyř až pěti gigabytu dat. Problémem je značně vysoký paušál za volání, které téměř nepouzíváme, ale je nutné pro prarodiče, pro které je displej mobilního telefonu prostě malý a ovládání složité. Při přípravě na přechod jsem zjistil nemilou věc.
Dobrý den, do angličtiny potřebuju jednu stranu textu (samozřejmě anglicky) s popisem rozdílů mezi třemi základními druhy angličtiny.
Asi před týdnem jsem zapoměl na jedno důležité moudro, a sice: "Pokud něco funguje, tak se v tom nehrab!".
Posledních 14 dní nosím v hlavě myšlenku, že založím stránky a nich bude běžet diskuse. Včera jsem stáhnul PHPBB a nainstaloval na freehosting ic.cz.