Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Sestra mě pověřila výběrem ntb. Potřebuje něco pro běžnou práci na netu a office, ale hlavně tam chce dualboot a Ubuntu. V úvahu připadá HP a Toshiba
.Pominu-li, že Toshiba má víc paměti a větší disk, tak jsou téměř stejné. Důležitá je odolnost při častém přenášení a kompatibilita s linuxem. Zmíněné HP jsem již držel v ruce a mechanickým zracováním mě příliš nenadchlo. Klávesnice byla zvláštně zvlněná, chybí zámek pro zacvaknutí víka - může se samovolně otevřít v tašce, VGA konektor nemá šroubky a tak konektor monitoru vypadává a všechny konektory jsou pod plastovým lemem špatně přístupné. O toshibě jsem slyšel nějaké kladné ohlasy. Jednu jsme měli i v práci a prý běžela dobře, než spadla ze střechy. Který by jste vybrali vy? Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Skutečně není jiná možnost? Konečně proč ne, budete příště vědět, proč dobře vybírat Fakt bych radši přišetřil.
Za tohle by designéři HP zasloužili pochvalu před nastoupenou jednotkou, ne 20 ran bičem. Když totiž protáhneš kabel pod notebookem, tak máš na pravé straně akorát dostatek kabelu. Neplete se ti pak ani na jedný straně NB a je ho dostatek pro pohodlný pohyb myši.
Ohledně balení a reklamace byl článek snad na iDnesu, v Testovinách na čt24 nebo nevim kde, zákon má navrch.
A co teprve nx6310, ty měly navíc ještě rozumnou velikost. S levnejma HPčkama je to dneska špatný - kvalitní šasi (v dané cenové kategorii) jako měly nx6310 a nx7300 maj už jenom dražší modely (6710, 6510), ty levnější (530, 6720) jsou na tom podstatně hůř.
Mně se líbí ta Toshiba. Jsem chtěla taky levnej notebook a mám R61 od Lenova