Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
No, ale to urcite netloustnes z toho co prileti na zem (primo). Takze tohle vliv mit nebude.Ale jasně, že má. Proč musí jít jen o to, co dopadne na zem?
Uz pri vzpomenuti si na mereority a ruzna dalsi telesa/zareni dopadajici na nasi planetu je jesne ze hmotnost zeme konstantni neni.Jako kdybych nenapsal "i kdyby vůbec nic jinýho"...
Tvoje tloustnutí je jenom přičtení hmotnosti potravin vypěstovaných na Zemi k Tvojí hmotnosti, minus ... ehmNo, ale to urcite netloustnes z toho co prileti na zem (primo). Takze tohle vliv mit nebude.Ale jasně, že má. Proč musí jít jen o to, co dopadne na zem?
Než se začneme o hmotnosti Země bavit, můžete prosím definovat, co si pod slovem Země představujete?
Ale všeobecně vzato bude odpověď dozajista ne. Šance, že by v této rozhárané době bylo cokoliv konstantní, jsou poměrně mizivé.
F=kappa * m1*m2/r^2 (snad jsem to nepopletl, fyziku1 jsem měl už dávno), tak je z toho vydět gravitační zrychlení g=kappa * m2/r^2, kde m2 je hmotnost země, r je její poloměr a g=9.81m.s^-2.Nenadávej!
Podle Koperníkova zákonu oběžných dob by se v případě zvyšování hmotnosti měla Země vzdalovat od Slunce? Sice pomalu, ale přece?
Ty ještě nemáš maturitu nebo už moc pamatuješ? Třeba tady na maturitách.
Ty jo, já jsem trapnej ... přímo se tam hmotnost neuvádí, ale co pamatuju, tak se k ní oklikou dojde.
No jo, ještě lepší ... stejně tak se mi stává, že myslim 4 a píšu r, nebo 3 a e ... někdy ... sorry
stejně tak se mi stává, že myslim 4 a píšu r, nebo 3 a eNo tak to je vážný
No, už jsem taky dost roztržitých lidí potkal.
Ano, přesně se tam neuvádí hmotnost. Ve fyzice jedničce mam dojem, že se o souvislostech (hmotnost, zrychlení) mluvilo, nechce se mi to teď hledat.
Jelikož se během oběhu Země mění i její rychlost, musí se dle specialní teorie relativity měnit i její hmotnost
Kosmické smetí zvyšuje hmotnost planety Země, ale únik plynů z atmosfery do kosmu ji zase snižuje...
Tiskni
Sdílej: