Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ne, dělam si srandu, nepoužívám Gentoo, ale Mandrivu. A RAID 0 sem si pěkně naklikal v grafice. Včera sem se však bavil s kámošem, kterej se mi za to vytlemil. Prostě Gentoo radikál.
A taky se tlemil tomu, že používám monolitní věci, jako KDE a Mozillu. Chudák jeden omezenej.
S tímhle přístupem nadělá komunitě víc škody, než užitku. Prostě nechápe, že nějací lidé používají počítač dokonce i na práci. Takovej ten typ, co používá zrovna to, co je hardcore. V tom smyslu, že o tom neví zbla nic, ale machruje. Hlavně, že se mu furt na disku válej widle.
Pomalu začínám chápat JXP, protože jestli má v okolí samý takovýhle trotly, brzo taky začnu přemýšlet linuksácky.
Zajímavý je, že tihle poweruseři si myslí, že komunitě pomáhají tím, že vůbec ten nedodělek používají.
Radši widle ve hnoji, než linuxáckýho radikála na střeše. Grr
Tiskni
Sdílej:
/etc/sysconfig
(kde mám svoje /etc/conf.d
?), ale při běžné práci mi to zase tolik nevadí.
Jo taky jsem monolit (KDE) a cups jsem vždycky nastavoval přes grafické klikátko
system-config-samba
pánů z RH Pokud ti někdo bude tvrdit, že je Gentoo hardcore, tak se mu můžeš vysmát, protože na prakticky všechno máš buď přímo na gentoo.org, nebo na gentoo-wiki.com step-by-step návod.souhlas, kdyz se dostanes pres instalci tak gentoo rozhodne neni hardcore, pouzival jsem mandrake a po prechodu jsem v podstate pouzivani pocitace usnadnil, jen se to neda naklikat