abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Nové théma v nové Mandrivě

    28.8.2006 15:33 | Přečteno: 1211× | IT | Výběrový blog

    Tak sem dnes kouknul na screenshoty nového grafického tématu v budoucí verzi Mandriva 2007 a musím říct, že se mi fakt líběj.

    Jsou tady: http://people.mandriva.com/~fcrozat/ia_ora/ (via Mandrivalinux.cz).

    Líbí se mi ten čistý styl, navíc vokolo vokna není žádnej hnusnej rám. Zatím používám plastik. Právě kvůli tomu, že každý okno nemá na straně půl metru (vím, že to jde trochu nastavit, ale to je jako odtučnovat baviče Novotného).

    Navíc téma má být jak v GNOME, tak v KDE. Takže až budu muset někdy klikat v gnome, tak mě nebudou bolet oči :-D.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    hajma avatar 28.8.2006 15:34 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    ... navíc vokolo vokna není žádnej hnusnej rám ...

    ale je, akorát jenom 1px tlustej
    21 promarněných znaků
    28.8.2006 15:35 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    to, že je tam rám, ještě nemusí nutně znamenat, že je tam hnusnej rám ;-)
    28.8.2006 15:51 walley walleyovic | skóre: 4 | blog: walley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    hnus, nema to ramecek okolo okna odporne skarede ....:)
    28.8.2006 16:44 snilard
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    Docela, pěkné.
    28.8.2006 17:12 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    To by snad nemohla být Mandriva, bez šílených přechodů od tmavé barvy až k světle šedé. Proto se mi nejvíce líbí ten poslední, kde to už ujde. A modrá je už out, alespoň podle některých grafiků :-D
    28.8.2006 18:24 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě

    A modrá je už out

    Já myslel podle voleb :-D

    Mikos avatar 28.8.2006 18:59 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    To že nějací grafikové považují modrou za out je mi upřímně u pr*ele :-) Pořád je to moje nejoblíbenější barva ;-) A tu ubuntu-oranžovou módní vlnu nemůžu ani cejtit :-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    Mikos avatar 28.8.2006 19:01 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    Jinak se mi to ale ani tak moc nelíbí, rámečky kolem oken mam rád a hlavně chci vždy zaoblené rohy. Ostré rohy se mi opravdu vůbec nelíbí ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    xxx avatar 28.8.2006 23:00 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    Zaoblene rohy nemam rad. Kvuli nim jsem pred nekolika lety presel z KDE na Fluxbox, protoze v KDE sem nemel zadny tema bez kulatech nesmyslu.
    Please rise for the Futurama theme song.
    Mikos avatar 28.8.2006 23:19 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    U mě je to přesně naopak ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    David Ježek avatar 28.8.2006 18:49 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    me se to libi, takove "mac-like" ale v mandrakovskem stylu. uvidime az bude plna, tak juknu a zkusim xgl :-)
    Jardík avatar 28.8.2006 19:49 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    Stojím si stále za svým! Zkoušel jste ho už "na živo"? Já ano. V ArchLinuxu mi stačilo rozbalit ty dvě rpmka z cookeru a nahrát engine a téma do příslušných adresářů. Na ty vyblitý barvy se prostě dívat nedá!!
    Věřím v jednoho Boha.
    David Ježek avatar 28.8.2006 20:07 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    me osobne se to libi. je to takovy jednoduchy a to ja rad. jsem zvedav, jakyk bude muj nazor po nejake dobe pouzivani treba na ta barevna zvyrazneni aktivniho tabu a na "zvlastni" progress bary, ale minimalne tyden tomuto vzhledu dam sanci a pak teprve zhodnotim (samozrejme se bavim o modre verzi, ty zbyvajici jsou hrozne)
    28.8.2006 20:24 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    nojo, já bejt zmlsanej z archaickej konzole, tak by se mi to taky nelíbilo.
    28.8.2006 20:22 Miloš Kozák | skóre: 18 | blog: jentak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    Vypadáto, jako poblité ubuntu..... fakt hnus.. to možná i ten poblitec předtim byl lepší..... ble ble
    Mikos avatar 28.8.2006 20:53 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě

    VÍC NAHLAS BY TO UŽ NEŠLO?

    Booože, někteří lidé by si opravdu zasloužili při napsání tučného textu dostat od klávesnice automaticky přes hubu ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    28.8.2006 22:26 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    Včetně tebe? ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Mikos avatar 28.8.2006 22:30 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    Ano, včetně mě :-)

    Nedalo mi to, chtěl sem aby autora toho původního příspěvku opravdu trklo jak je to nepříjemné, arogantní a hloupé, když někdo napíše celý příspěvek velkými tučnými písmeny ;-) Ještě sem uvažoval o červené barvě, ale to už by bylo opravdu příliš :-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    28.8.2006 22:34 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    Mě se nejvíce líbí ta gray verze.
    David Ježek avatar 29.8.2006 17:18 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nové théma v nové Mandrivě
    ta je imho prilis nevyrazna. idelani se mi jevi modra, na ni je vse dostatecne dobre videt

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.