Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
odešel mi router, tak jsem domácí síťku (3x pc + noťas) nouzově propojil přes switch, který sem vyhrabal pod postelej, a usb dsl modem. router jsem tedy udělal z toho pc, ke kterýmu je připojen modem. a když je to pc připojený přímo, tak sem si řelk, že by to chtělo i nějaký firewall. jako správný linux-user jsem ho naklikal v ovládacím centru mé distribuce.
no a za poslední tři hodiny mi to vypsalo relativně dost pokusů o skenování portů a útoků widláckejch červů.
docela mě udivilo, jakej je na internetu bordel. taky sem si včimnul pokroku, který moje oblíbená distribuce Mandriva učinila. když jsem s ní začínal, ten samý modem se dal zprovoznit jedině kompilací ovladačů + kernelu. a jelikož mi to nešlo, koupil jsem ten router se switchem. dnes, po dvouch letech sem jen modem zasunul do usb, klikl na přehled hardware, sám se nainstalil balíček s ovladačema a spustil se klikací nástroj pro nastavení. ten však nefungoval. sice zapsal hodnotu VCI=48 správně, ale jen v desítkové soustavě. do konfiguráku se mělo zapsat toto číslo v HEX, čili 30. drobná chybka, ale pro lamu nepřekonatelná. asi napíšu autorovi.
tento týden je jediný můj volný týden z celého roku. protože jinak sem buď ve škole, nebo v práci, nebo obojí takže sem nakoupil dvě basy piv, radegast 10 a plzeň 12. dnes mam už pět piv v sobě. večer budou klobásky a stejky, tedy pokud nebude pršet. no, jdu si otevřít další pivo.
Tiskni
Sdílej:
málem sem sejmul kamaráda do příkopu co jel vedle...
U vás příkopy jezdí? Zajímavé :)