abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    kotyz avatar 6.1.2007 15:38 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    no nic moc. ale videl sem horsi. ;-)

    ikonky na plose zbytecne maly (sice nepotrebuju este brejle ale vsecko si nastavuju na vyssi velikost) a v panelu zase moc velky, takze treba ta od seamonkey uz je zubata a je tam malo mista na minimalizovany okna aplikaci. a neni skoda nedat nakou tapetu na plochu? jinac takhle nejak to u me vypadalo kdyz sem mival jeste mandrivu, az na par detailu teda ...

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    6.1.2007 15:41 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    hranaty ikonky mi nevadej, ale mozilla ma ikonku 16x16, coz je malo :-/. a na minimalizovany okna aplikaci je mista dost, stejne mam pustenejch maximalne pet aplikaci na dvouch plochach
    kotyz avatar 6.1.2007 16:00 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    u me ma teda asi 3 velikosti ikony - 16x16, 32x32 a 50x50. radsi bych 48x48 a aby byly v png a ne xpm a ladilo to se zbytkem plochy. ale i tak je to dobry a poznat to neni (jen maji trochu ostrejsi okraj).
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    David Watzke avatar 6.1.2007 15:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    To je hnus :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 6.1.2007 15:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Takhle to má vypadat ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    belisarivs avatar 6.1.2007 15:50 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Co clovek to nazor. Mne by to treba takhle taky nevyhovovalo.

    Ja jezdim mysi prevazne v dolni polovine plochy, takze jezdit nekam nahoru .... Je to detail a spis otazka vkusu, ale i tak.
    IRC is just multiplayer notepad.
    Vojta Drbohlav avatar 6.1.2007 15:54 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Tak takhle. ;-)
    6.1.2007 16:09 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    vzdyt to vypada jak gnome (= hnusne)!
    David Watzke avatar 6.1.2007 16:12 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Jako Gnome? Heh ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    kotyz avatar 6.1.2007 16:19 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    taky nerad gnome? tak to si budem rozumet :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 6.1.2007 16:21 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    ne, jako gnome to porad jeste nevypada. ale nejaka podoba tam je.

    zase u toho svyho screenu nechapu jak me nekdo moh podezirat z latentniho macos-x-ismu, dyt tam sou akorat 3 ikonky z macovskejch office ... :-D

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    6.1.2007 16:39 Blackened
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Tak to by vás s Davidem trefil z mých desktopů šlak, u mě je ten „macosxizmus“ celkem explicitní. :-D
    kotyz avatar 6.1.2007 16:52 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    muzu videt obrazek? ten totiz vyda za tisic slov. no minimalne za 950 ... :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    6.1.2007 19:12 Blackened
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Tak speciálně pro tebe, ale pamatuj, že jsem tě varoval: laptop a desktop. ;-)
    David Watzke avatar 6.1.2007 19:49 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Docela pěkný, ale spíš tak na podívání, nevím jak by se mi v tom pracovalo (teda vím, ale kdybych si třeba myslel, že je to KDE :-D)...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    6.1.2007 16:28 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Vzdycky zeru jak si davate jako pozadi obrazek se jmenem toho vaseho nejlepcejsiho distra.
    kotyz avatar 6.1.2007 16:33 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    jak kdo. tohle ja nikdy nedelal. nebo mozna jenom nechavaji ten co tam je "by default". aspon u mandrivy to tak dycky bejvalo a ja to hned nahrazoval fotkou zastupce druhu panthera tigris ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    David Watzke avatar 6.1.2007 18:00 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Jsem rád, že to žereš. Na plochu stejně nechodím (proč? je pustá :-D), tak co...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Václav 6.1.2007 21:51 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Hmm, já tam například mám skupinu se jménem (téměř) stejným jako mé nejlepčejší distro :) Darmplocha :)

    Kvíz: Kde se dá najít ta rudá ikonka ve spodním panelu?

    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    6.1.2007 22:32 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    A hele, Arch Enemy a kráska se zlatem v hrdle :-D
    6.1.2007 17:07 .
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    hm, zajimave
    Přemek Vyhnal avatar 7.1.2007 01:50 Přemek Vyhnal | skóre: 24 | blog: Toto není blog! | Dobřichovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    NO RAPTORS!
    belisarivs avatar 6.1.2007 15:47 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    No, ma kpete jako ikona na plose vyznam? Kdyz se obvykle spousti samo po startu KDE?

    Jak rikal kolega, videl jsem uz horsi :-)
    IRC is just multiplayer notepad.
    kotyz avatar 6.1.2007 16:04 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    ano, da se. ale ja radsi poustim rucne. treba me zrovna nepude net nebo si nebudu chtit povidat a pak me zbytecne nabehne a budu ho muset zavirat ...

    jinak bezezbytku plati ze zvyk je zelezna kosile a proti gustu zadnej disputat a taky jiny kraj = jiny mrav. ja bych treba nikdy nepouzival gnome ikdyby bylo nevimjak vytuneny ze by na nem nebylo poznat ze je to gnome. taky se nikdy nevzdam tapety a ikon na plose. a nenaucim se pouzivat vic ploch. proste jen pokracuju v tom co sem se uz driv naucil a co sem si driv oblibil ...

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    6.1.2007 15:56 honzulak1 | skóre: 9 | blog: honzulakuv_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Tak já se taky podělím o screenshot: plocha a s oknama
    Josef Kufner avatar 6.1.2007 16:12 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Celkem hezké, ale překáží mi tam panel a ikonky na ploše. ;-)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    kotyz avatar 6.1.2007 16:24 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    uzivatel ratpoisonu nebo aewm ci snad pekwm ??? ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Josef Kufner avatar 6.1.2007 17:00 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Trošku vylepšený IceWM. To vylepšení přidává daší dimenzi do přepínání ploch.

    ps: Já vím, moje angličtina je příšerná.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    kotyz avatar 6.1.2007 17:20 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    icewm chvalim. ten me prijde z tech lehkejch wm asi nejlepsi. jen je pro me zbytecny ho pouzivat kdyz mam plno kde programu typu amarok, kget, ktorrent, kftp, ktohle, ktamhleto, k... to se pak vyhoda lehkyho prostredi ztraci ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Josef Kufner avatar 6.1.2007 17:44 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Když nepočítám evolution, firefox, gimp a gajim, tak mám po těch 32 plochách akorát spoustů gvimů a xtermů. Občas tam proběhne něco v gtk.

    Ještě bych chtěl časem dodělat icebuteo, které mám jako hodinky a monitorovátko stavu baterky. Je tam pár menších bugů a chybí tomu spousta modulů. Nechce se toho někdo chopit?
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    freshmouse avatar 6.1.2007 20:09 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha
    Jak tak koukám na ty tvoje plochy, musím říct: nic moc. Mimochodem, ty ikonky v panelu jsou pixelizované proč?
    7.1.2007 00:30 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: koffrplocha

    ty ikonky v panelu jsou pixelizované proč

    Nevim a je mi to jedno :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.