Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
ikonky na plose zbytecne maly (sice nepotrebuju este brejle ale vsecko si nastavuju na vyssi velikost) a v panelu zase moc velky, takze treba ta od seamonkey uz je zubata a je tam malo mista na minimalizovany okna aplikaci. a neni skoda nedat nakou tapetu na plochu? jinac takhle nejak to u me vypadalo kdyz sem mival jeste mandrivu, az na par detailu teda ...
zase u toho svyho screenu nechapu jak me nekdo moh podezirat z latentniho macos-x-ismu, dyt tam sou akorat 3 ikonky z macovskejch office ...
Kvíz: Kde se dá najít ta rudá ikonka ve spodním panelu?
jinak bezezbytku plati ze zvyk je zelezna kosile a proti gustu zadnej disputat a taky jiny kraj = jiny mrav. ja bych treba nikdy nepouzival gnome ikdyby bylo nevimjak vytuneny ze by na nem nebylo poznat ze je to gnome. taky se nikdy nevzdam tapety a ikon na plose. a nenaucim se pouzivat vic ploch. proste jen pokracuju v tom co sem se uz driv naucil a co sem si driv oblibil ...
Tiskni
Sdílej: