abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1972 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    26.11.2005 18:45 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Muldimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Já používám ještě tlačítka na spouštění browseru a mailovýho klienta.
    David Watzke avatar 26.11.2005 18:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Muldimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Hm, mám tu samou, ale verzi NB - malinkatá a vypadá úplně jinak. Též má předkonfigurované nastavení, jen se musí změnit jedna klávesa.
    Multimediální klávesy jsou hezká věc, ale v praxi vidím jediný přínos v ovládání Amaroku. Používáte rutině někdo ještě něco jiného?
    KCalc, ztlumení a zesílení zvuku, další, předchozí, stop, obnovit, mkdir, KFind, KMail domů... copak nevidíš? :)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    26.11.2005 18:55 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Muldimediální klávesy a jejich praktický přinos
    KCalc, ztlumení a zesílení zvuku, další, předchozí, stop, obnovit, mkdir, KFind, KMail domů.

    ja vidím co je tam napsáno, případně vidím že mám něco předdefinováno i umím si namapovat něco jiného, ale nevím k čemu :)

    Prostě Amarok a konec. Když chci kmail, kliknu na jeho ikonku, lehčí než v šeru hledat jeho klávesu. KCalc pouštím zásadně přes ALT+F2, lehčí výpočty zapisuji přimo tam a kcalc ani nepotřebuju.

    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    David Watzke avatar 26.11.2005 18:59 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Muldimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Jé, ono to umí počítat, to jsem netušil. :o)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    26.11.2005 18:54 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Tak to budu asi za zpatecnika, ale ja teda bytostne nesnasim uz kdyz ma klavesnice navic tlacitka na vypnuti nebo spani (pripad te, co prave pouzivam), natoz aby mela neco na multimedia.

    Notebookove klavesnice, zmrsene, male a malem prakticky nepouzitelne, ovsem s "standardnimi" tlacitky pro IE a Outlook bych nejradsi rozslapal.

    Od ceho jsou klavesove zkratky?
    26.11.2005 18:57 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    no já v zásadě souhlasím, navíc asi dokáži využít právě jen ovládání Amaroku (další skladba, mute ...)
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    26.11.2005 19:36 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    No já se bez těch kláves obejdu, s tim problém nemám. Mnohem větší problém mám s nějakym nezvyklym rozložením nebo, což je v poslední době móda) chybějícím tlačítkem (např. Insert).

    Hledal jsem teď nějakou pěknou klávesnici a nakonec jsem skončil u Samsungu. Má klasický rozložení, příjemný rozměry a za poměrně zajímavou cenu i nijak nepřekážející tlačítka navíc. Navíc na černý tlačítka s bílym popisem v šeru líp vidim :)
    26.11.2005 19:18 nightfish
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    mam genius kb-21e a poslusne hlasim, ze pod windows (2000, XP Pro) nebylo treba zadnych ovladacu

    pak sice nefunguji uplne vsechna tlacitka (konkretne 2 tlacitka vlevo, nadepsane Word a Excel), nicmene zaklad, ktery pouzivam - mute, volume up/down a Calculator - funguje bez problemu
    David Watzke avatar 26.11.2005 19:19 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Souhlasím, tuhle jsem taky měl na Windows. Škoda, že fungovala jen týden.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    26.11.2005 19:22 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Aha, no tak tam je asi neco podobneho XF86 Symbolum. No nebijte me, ja pouzival naposled win98 :)
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    26.11.2005 19:31 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Je to tam a je to logický, když takový klávesnice vyrábí i sám Microsoft (a musim říct, že se mi moc líběj, až na tu cenu).
    26.11.2005 19:32 barney
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    ja mam chicony wireless kbr0108.
    
    tuto bolo treba (pred rokom, mozno viac) konfigurovat celu.
    
    pouzivam vsak len zaklad pre multimedia plus
     - gimp
     - umount + eject
     - eject -t + mount
     - xset dmps force off
    
    na wireless klavesnici sa tieto extra tlacitka daju akceptovat,
    sluzi mi i ako "dialkove ovladanie"
    
    jedno z tych tlacitiek je mam vyhradene na sw suspend, no zatial
    som sa zatial nedokopal ku konfiguraci :-))
    
    
    Rezza avatar 26.11.2005 19:55 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Me se libi na mem aceru mm tlacitko pro check mailu s blikajici obalkou - kombinace acerhk a jednoducheho skriptiku zneuzivajiciho fetchmailu me prave ted predvedcuje, ze mam noveho maila;)
    26.11.2005 20:00 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Standa Brabec pracuje v SUSE stále, ale že má něco společného s Amigami je pro mě novinka .o)
    ^D
    26.11.2005 20:43 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Svět je malej. Myslím že jeho kódování češtiny UTX byl na Amize první pokus o cz lokalizaci. A párkrát jsem ho viděl i živýho, ještě teď se mi klepou kolena :-D
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    26.11.2005 20:01 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Tak nevím, mám šmejdskou radiovou klávesnici od Labtecu a ve Windows jsem nic instalovat nemusel (jo, kvůli té myši už bych z neznámého důvodu musel, ale mám lepší, takže nic ^_^).

    Možná by neškodilo nežít v mylných představách... Strach pramení z neznalosti. :p
    26.11.2005 20:14 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    No je pravda, že u některejch klávesnic to potřeba je, nebo je minimálně potřeba zapsat do registrů Layout (případ mojí starý klávesnice Chicony). Nicméně u těch kvalitnějších aspoň základní zásoba tlačítek např. na ovládání přehrávače médií funguje i bez driverů.
    26.11.2005 21:04 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Uz ve spotu sem napsal, ze si tim nejsem jistej a v komentarich me vyvedli z omylu uz pred hodinou :)

    Jinak se rad podel, posli odkaz na ekvivalent XF86 Symbols. Ono je totiz mozny, ze ta tvoje klavesnice je jen kompaktabilni s nejakou od Microsoftu, ktera tu podporu ma. A jina, ktera posila jiny kody sama nejede. Ale jen to uvadim jako moznost, nepouzivam Win a nemam duvody tomu rozumet.
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    26.11.2005 22:31 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Googlefight

    Myslím, že jsem to už jednou psal. ;-)
    27.11.2005 09:01 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    :) sorry, opakovani matka moudrosti, treba se to jednou naucim
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    26.11.2005 21:31 Tomáš | skóre: 25 | Ústí nad Labem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Myslím, že mám tu stejnou klávesnici (akorát je tak špinavá, že to z obrázku těžko poznat) a jen co se týče RouroKlávesy nad Enterem - myslím, že je to výhodné. Pokud se nepletu, ta klávesa standardně bývá vedle backspace, zatímco takhle je nad zmenšeným enterem (kterej mačkám malíčkem u levýho okraje; takže dvouřádkový enter nepotřebuju), takže tedy díky tomu může být backspace delší a líp lze na něj dosáhnout, než když má šířku jednoho čudlu.
    26.11.2005 23:22 Voidless
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Btw nemate nekdo tip na USB klavesnici v klasickem provedeni, ale s notebookovymi tlacitky (tj. s malym zdvihem)? Nejak jsem si na maly zdvih zvyknul a chtel bych neco takoveho i ke klasickemu kompu.
    27.11.2005 14:24 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    Jsem šťastným majitelem UMAX WK-711..naprosto perfektní klávesnice až na jedno tlačítko, které nezvyklému zpočátku vadí. Ale tento typ se už přestal vyrábět, ale určitě jseou nové modely.. Tahle stála 990kč :)
    Nejsem lama...
    jose17 avatar 27.11.2005 16:40 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Multimediální klávesy a jejich praktický přinos
    ovládam nimi beep-media-player/amarok, občas spúšťam evolution či firefox alebo prepínam monitor do dpms módu. inak sa mi osvedčilo:

    WinLogo + sipky hore/dole -- hlasitost (aumix)

    WinLogo + Insert/Delete -- basy

    WinLogo + Home/End -- výšky

    Ja vim, on vi, ty nano!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.