abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1972 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    18.6.2005 14:54 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše unichrome
    Jsem také majitelem podobného počítače. Grafika (unichrome) mi tam funguje docela dobře, jen mě poslední dobou trápí občasné zakousnutí počítače. Mám podezření na nedostatečné chlazení :-(
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    18.6.2005 15:10 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: unichrome
    Tuhle stranku znam, byla jedna z tech, na ktery jsem se pri rozhodovani koukal :) Akorat myslim vypadala hur, asi redesign.

    Pro srovnani tohle mam u SP8000E:
    # cat /proc/cpuinfo
    processor       : 0
    vendor_id       : CentaurHauls
    cpu family      : 6
    model           : 9
    model name      : VIA Nehemiah
    stepping        : 8
    cpu MHz         : 800.058
    cache size      : 64 KB
    fdiv_bug        : no
    hlt_bug         : no
    f00f_bug        : no
    coma_bug        : no
    fpu             : yes
    fpu_exception   : yes
    cpuid level     : 1
    wp              : yes
    flags           : fpu vme de pse tsc msr cx8 sep mtrr pge cmov pat mmx fxsr sse rng rng_en ace ace_en
    bogomips        : 1581.05
    
    # lspci
    00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN400/PM880 Host Bridge
    00:00.1 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN400/PM880 Host Bridge
    00:00.2 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN400/PM880 Host Bridge
    00:00.3 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN400/PM880 Host Bridge
    00:00.4 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN400/PM880 Host Bridge
    00:00.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN400/PM880 Host Bridge
    00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237 PCI Bridge
    00:0d.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. IEEE 1394 Host Controller (rev 80)
    00:0f.0 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE (rev 06)
    00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
    00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
    00:10.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
    00:10.3 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
    00:10.4 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 86)
    00:11.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237 ISA bridge [KT600/K8T800/K8T890 South]
    00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 60)
    00:12.0 Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6102 [Rhine-II] (rev 78)
    01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. S3 Unichrome Pro VGA Adapter (rev 02)
    
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    18.6.2005 15:07 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Grr
    18.6.2005 15:22 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Grr
    ve spotu opraveno, ale uz jsem hresil i v diskuzi, budiz mi odpusteno, je to jen blog ;)
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    Valoun avatar 18.6.2005 15:07 Valoun | skóre: 30 | blog: Psavec | Středočeský kraj
    Rozbalit Rozbalit vše 50 dní...
    ... čekat na dodání? Není lepší zajít do Alzasoftu a vzít si ho hned ze skladu?
    18.6.2005 15:15 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 50 dní...
    Na alzasoft jsem se dival, ale pred 50ti dny tam o ni nebyla ani zminka a teprve cca pred 14ti dny tam teprve dali hlaseni "budou v cervnu". Teprve minuly tyden dorazila varka do CR, Alzasoft prepnul na skladem ve stejnou chvili, kdy mi to dodalo Aprico.
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    brk avatar 18.6.2005 15:34 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Moc pěkné
    Moc pěkné, bledá závist. ;o)

    Letmo jsem koukl na nějaký ceník Alzasoftu, co jsem během četní asi otevřel a nikde tam nevidím DVI. :o( Existuje i nějaký takový prcek s DVIčkem, když už si to tak poctivě procházel?

    Mi se docela hodně líbí základovky od Aopen pro Pentium-M, ale tyhle desky bohužel nejsou zrovna laciné a o procesorech to platí dvojnásob. :o(
    USE="-qt -kde"
    18.6.2005 16:03 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moc pěkné
    Na webu VIA maji jen jakesi zakladni rady, mam pocit ze je pak dodavaji v ruznych modifikacich, jedna z nich je pravdepodobne: http://www.epiacenter.com/modules.php?name=News&file=article&sid=405 Jinak primo u SP je ve FAQ otazka: Why will my DVI monitor not light up?
    When using a DVI monitor, you need to short the A1 and B1 PANEL jumper.
    A napriklad na http://www.elcosystems.com/products/viaproducts.html na nejaky modul, ktery to snad umoznuje. Opravdu nevim, zeptal bych se nejakeho prodejce, nebo spise vicero prodejcu, aby byla nejaka nadeje, ze nekdo odpovi ;)
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    22.6.2005 22:17 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVI
    http://www.viavpsd.com/accessories.jsp
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    18.6.2005 17:13 iSteve
    Rozbalit Rozbalit vše CPU
    Mne osobne spis mrzi smrt Transmety, jejich Efficeon byl pomerne peknej.

    Krom toho bych si: a) Pockal, jak se vyvrbi Via C7 b) Pockal, zda a za kolik se budou delat desky na zaklade novejch AMD (drive NSC) Geode
    18.6.2005 17:22 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CPU
    Mne osobne spis mrzi smrt Transmety

    Popravde me ne. Hezka technologie, ale delali celou dobu vsechno pro to, aby se nedala koupit. Prodavali jen velkym odberatelu, kdezto EPIA je k dostani na kazdym rohu.

    Pockal ...

    Taky mne svrbelo, ale to bych mohl cekat naporad.
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    18.6.2005 18:22 hmm | skóre: 13 | blog: BSD bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CPU
    Já mám v routeru procesor Via C3 Erza 800 MHz, což je v podstatě ten samý procesor, jen se prodával samostatně a opravdu je perfektní, hřeje asi jako PI 200 MMX a výkon má dost slušný... :)
    BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows...
    19.6.2005 11:57 iSteve
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CPU
    Jojo, Ezra do FCPGA byla zajimava, snad se budou takhle prodavat i ty C7 :)
    1.4.2006 10:00 psl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CPU
    A ja mam zase domaci router s IPCop 1.4.10 postaveny na P133MHz, 48MB, a starem 6GB disku z notebooku; v klidu si bere 22W,pri zatizeni az 33W a prekvapive jej pri beznem provozu nedokazu pretizit, nejvetsi brzdou je stejne 4G modem na vstupu. Jen ta konfigurace pres web je pomalejsi, SSL zatezuje... ;-)
    19.6.2005 12:14 bl4z4 | skóre: 12 | blog: bl4z4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CPU
    Transmeta je super procesor, mam v notebooku Crusoe a nemuzu ho vynachvalit :-). Vubec bych se nezlobil, kdybych mel transmetu v desktopu.
    Novinář: "Má podle vás umělá inteligence budoucnost?" A. C. Clarke: "Pevně doufám, že ne jen umělá."
    21.6.2005 11:52 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše VIA pro routery? kde???
    Stejně tak je velký výběr ... i modely určené spíše pro síťové servery nebo routery.
    a mohu se zeptat, kde ty modely pro routery rostou?

    prakticky všechny VIA Epia, co jsem viděl, mají integrované nepotřebné sračky jako zvukovku atp., sehnat model s více síťovkami je problém a je to ukrutně drahé (že se vyplatí obyčejná desktop Epia + víceportová síťovka, viz diskuse)
    22.6.2005 22:15 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VIA pro routery? kde???
    Mel jsem na mysli desky PD rady osazene dvouma sitovkama. Zalezi kolik toho chces routovat, ale s obycejnou sitovkou za stovku do PCI uz jsou tri a to obvykle staci, maximum (+4) je sest.

    Ano, porad tam je "nadbytecna" zvukovka, TV vystup, 3D grafika atd...
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.