abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)

    5.10.2006 12:35 | Přečteno: 5170× | linux | poslední úprava: 5.10.2006 22:18

    Dneska jsem četl blogspot o prodeji plyšových tučňáků v českých supermarketech.

    Našel jsem si na webu jejich výrobce a s radostí jsem zjistil, že za ním stojí brňenská společnost MÚ BRNO.

    Proč se z toho raduji? Protože za porod Svena, mladšího bráchy Tuxe, mohu možná tak trochu i já ;-)

    Před dvěma lety jsem pracoval pro společnost, která provozovala internetový obchod s hračkama. Sortiment obsahoval i plyšáky od MÚ Brno, bohužel pro tuxomilce žádného pořádného tučňáka.

    Proto jsem ze své soukromé adresy poslal feedback na kontakt uvedený na stránkách výrobce s tím, že bych rád Tuxe. Zdůrazňuji, že ten nemohl mít ani tušení, že já pracuji pro jednoho z jeho odběratelů!

    
    From: MOJE SOUKROMÁ ADRESA
    To: KONTAKT SPOLEČNOSTI <Moravská Ústředna Brno>
    Date: 2004-08-21 09:45
    Subject: tux a demon
    
    Dobry den,
    meli by jste do sve nabidky zaradit tucnaka Tuxe a mozna i BSD demona.
    
    http://images.google.com/images?hl=cs&inlang=pl&lr=&ie=ISO-8859-2&c2coff=1&q=tux&btnG=Hledat
    http://images.google.com/images?hl=cs&lr=&ie=ISO-8859-2&c2coff=1&q=daemon+bsd&btnG=Hledat
    
    S pozdravem
            XXXX XXXX
    
    

    Odpověď archivovanou již bohužel nemám, nicméně je citována v další zprávě.

    From: MOJE SOUKROMÁ ADRESA
    To: "Dobes Blahoslav" <dobes.blahoslav@DOMENA SPOLEČNOSTI Moravská Ústředna Brno>
    Date: 2004-08-22 16:02
    Subject: tux a demon
    
    Dne ne 22. srpna 2004 09:35 jste napsal(a):
    > Dobrý den pane XXXX
    > 
    > děkujeme za zajímavý typ. Ale obě figurky jsou určitě chráněnými vzory.
    > Nejdříve si musíme ověřit licenční podmínky a poptávku.
    
    Dobry den,
    minimalne Tuxe lze pouzit libovolne viz. stranka autora
    http://www.isc.tamu.edu/~lewing/linux/
    
    S pozdravem
            XXXX XXXX
    
    

    Samozřejmě zařazení tučňáků do výroby s tímto nemuselo vůbec souviset, ale poplácat po rameni si snad můžu, ne? ;-)

    Objednávat můžete na mubrno.cz, dejte si vyhledat slovo Sven.

    Jaké z toho plyne poučení?

           

    Hodnocení: 95 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    msk avatar 5.10.2006 13:19 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Gratulujeme a dakujeme :o). Sven maly je uz na ceste postou :o)
    eagle.metawerzum avatar 5.10.2006 14:46 eagle.metawerzum | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Já dostal největšího Svena loni k narozkám :-) doma se hned skamarádil s malým i středním Tuxem :-)
    Bonvolu alsendi la pordiston. Lausajne estas rano en mia bideo!
    nooneanymore avatar 5.10.2006 14:47 nooneanymore | skóre: 14 | blog: Smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Také děkuji. Jedna připomínka: za viz se nepíše tečka. Viz není zkratka!
    5.10.2006 15:54 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Nojo, když je Vlasta pryč, někdo ho nahradit musí, co? :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    5.10.2006 18:37 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Diky za info, ale jedna se o citaci komunikace jak probehla, tak to opravovat nebudu.

    Ale prekvapujes, takove hlouposti si vsimnes a prehlednes tYp ;-)
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    6.10.2006 04:12 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Copak Tux není zajímavý typ tučnáka? :-D (Přinejmenším by to mohl být technický typ. :-D ;-))
    David Watzke avatar 5.10.2006 22:04 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Nemluvě o "by jste" :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Dalibor Smolík avatar 5.10.2006 15:15 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Už mám doma středního Tuxe. Tak nevím, jestli by se hoši nepoprali :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    6.10.2006 12:24 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Slyšel jsem, že tučňáci mají homosexuální sklony, pokud nemají jinou možnost "vyžití". Aby ta rvačka nevypadala nějak divně :-D Asi nějak takhle:
    Bart: What's Santa's Little Helper doing to that dog? Looks like he's trying to jump over, but he can't quite make it. (The Simpsons Quotes)
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    6.10.2006 12:52 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Mne spíš napadla podobná scéna ze South Parku… :-)
    5.10.2006 17:05 guns | skóre: 4 | blog: marian | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    aj ja cem ... aj ja cem ... aj ja cem ... ... ...
    nocturne e moll, ballade F major, ...
    6.10.2006 00:56 Lukoko | skóre: 8 | blog: Lukoko | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Mam malyho i stredniho ... a mam je oba moc rad :-D
    Mac OS X je taky unix
    Josef Kufner avatar 6.10.2006 12:10 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Já ho mám malýho, ale aspoň se mi vejde do postele :-D
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    29.11.2006 12:39 Techi
    Rozbalit Rozbalit vše Adoptován
    Jo, tučňáka TuxSvena jsme s přítelkyní adoptovali z hračkářství. Občas se ale pohádáme, kdo s ním bude spát v posteli :)
    29.11.2006 12:42 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Adoptován
    Ja ho dostanu k vanocum, hec :-)
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    20.7.2007 15:22 Anyt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    A jaký je faktický rozdíl mezi Tuxem a Svenem, popř. jak je od sebe v hračkářství poznám?
    20.7.2007 17:01 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Sven má na hlavě chocholek vlasů. Ale to je jedno, hlavně asi nechtěli riskovat střet s nějakým copyrightem, tak ho jinak pojmenovali.
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    20.7.2010 20:56 Karel Mašek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plyšový tučňák Sven aneb říkejte mi taťko ;-)
    Našel jsem, ze je možné toho tučňáka koupit na tuxshopu.cz. Je možné tomu shopu věřit?

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.