Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Druha skupina se nebude citit dobre nikde, protoze se snazi se systemem neco delat, aniz by se mu snazili porozumet. Je to stejne, jako kdyby clovek nerozumel autum a kdyz mu zacne hucet lozisko v kole, tak namaze dvere. V tom lepsim pripade. V tom horsim lozisko vynda.
Při ránu tady někdo srší vtipem
Ty nepamatujes kampan, ktera stavela do protikladu drahou a problemovou tvorbu webu s tim, co dokazi produikty MS? Sprava systemu to sice neni, ale je to zcela v duchu hesla "kazdy sobe (web)adminem"
Řekl bych, že to +- sedí. Jenom bych doplnil, že v první skupině uživatelů Linuxu konkuruje Macintosh (nezakládám flame).
Navíc existují minority uživatelů, které se chtějí nějak odlišit, třeba tím, že kompilují jádro pokaždé, když vyjde nová verze apod.
Další textil? A jaká fotka Linuxáka způsobila ten první "malér"? :-D Nebo to nebyl Linuxák?
orgazmus - to lamborghini ako cuvalo?
Ve čtvrté skupině jde o lidi, kteří by si rádi vše dělali sami, ale jsou to lemplové a neleze jim to ho makovice. S tímhle přístupem se často dostávají do problémů, naštěstí však mají abclinuxu a několik jeho trpělivých uživatelů na jabberu, takže to většinou nakonec rozlousknou...Oprav si ( v bloKu
Vidim se na trojku, ale přijde mi moc obecná.
Pro první skupinu má velkou přednost ve stabilitě systému
Tak s tím bych tak úplně nesouhlasil. Pro uživatelé v první skupině má stejnou stabilitu i Windows. Naopak v Linuxu si hrabáním udělá víc problémů než ve Win.
A teď malá pohádka:
Linux jsem používal kolem 5 let a teď jsem po těch letech se staženým ocasem nainstaloval Windows a chrochtám si. Proč?
1. U Windows XP se mi v životě nestalo, že by mi padla grafika (X server)
2. Nainstalované programy dělají co JÁ chci. Ne co se chce jim..
3. U Windows nemusím dělat kompromisy. U Linuxu jsem si běžně říkal- "No tak tohle úplně nefunguje, tak nevadí. Prostě to nebudu používat."
4.Kam vlezu, všude mě podporují (web, ale i programy).. Proto už nemusím řešit spouštění doplňků, nebo hledání x té alternativy pro střih zvuku.
A malá třešnička:
5. Než si dojdu koupit hru, už nemusím minimálně půl hodinky brousit webem na Wine HQ, jestli ta hra jako fakt funguje :-P
Ale samozřejmě to má i nevýhody. Registry, absence repozitářů, snad i menší bezpečnost...
ad1 tam nespadne grafika, ale celý Windows
ad2 no nevím, spíše mám opačnou zkušenost
ad3 kompromisy se ve windows musí dělat pořád a ještě dávat pozor, když jsem se naposledy pod vistou v kanceláři se snažil rozchodit bluetooth, tak výsledkem bylo to, že Vista použila mobil jako další přístup na internet a i při rychlé reakci to stálo kilo. V linuxu vše funguje metodou zasuň a nědělá nic automaticky
Sám jsem pracoval s hodně systémy a musím říct, že Windoze jsou to nejhorší, v čem jsem měl tu čest pracovat.
Ano, to máte oba pravdu... Je to vlastně tak, protože v textovém řežimu bych beztak nepracoval (fotky se tam upravují docela špatně) a ty grafické programy by stejně šly do kopru. Ale jde o ten dobrý pocit, že systém to přežije a že není nutno natvrdo restartovat celý počítač a pak čekat, než se to zas nahodí... V tom se mi právě řešení Linuxového X serveru líbí víc (ale to je asi tak jediné ).
Já problémy s grafikou nemám ani na Linuxu ani na OS X. Na Linuxu jsem měl (mám ve skladu) NVidii, na OS X mám ATI i NVidii. Takže mi Ctrl+Alt+Backspace opravdu nechybí.
A abych řekl pravdu, ještě jsem od nikoho neslyšel, že by mu WindowServer nechodil nebo nějak kravil. Jak na Tigeru, tak na Leopardu.
A SSH se mi fakt instalovat kvůli vzdálenému shazování WindowServeru nechce ...
System Preferences -> Sharing -> Remote Login. SSH je by design nainstalované, akorát je vypnuté.
Dík, o SSH vím, že jde takhle jednoduše zapnout. Ale nezdá se mi to moc bezpečné. To se přece přihlašuji jenom heslem, ne? A abych se s SSH konfiguroval tak, aby používalo certifikáty... Na to jsem prostě línej, protože se ty záseky moc často nestávají. Možná mám asi vadný HW, nebo používám divné programy. Je teda pravda, že se to stáva: Wowku (čas od času), Safari 4 (jednou) a Solitaire XL (také jenom jednou). Ale prostě se to občas stane. Ale pak to píše následující log a nejde systém vůbec vypnout (leda natvrdo tlačítkem)
Mar 22 21:03:19 Algis-Companion kernel[0]: NVDA(OpenGL): Channel exception! status = 0xffff info32 = 0xd = GR: SW Notify Error Mar 22 21:03:31 Algis-Companion kernel[0]: NVChannel(Display): Graphics channel timeout!
Teď když se tak dívám na ten výpis z logu... No, nevypisuje to zrovna WindowServer Ale já se v tom zas tak nevyznám, takže jsem přiřknul vinu jemu
No, to vypadá docela zvláštně. Já v logách nic obdobného nemám. Navíc bych si troufnul s dovolením tvrdit, že to není hláška WindowServeru, ale kernelu resp. kernel extensiony NVidia ovladače.
Jakou grafiku používáš? Já používám tu "výkonnější". Aby byl iTunes visualizer rychlejší. Já teda jako in general používám vlastně jen 2D a z vychytávek karty pařím jen LUT.
Co je to za model? Máš všechno up-to-date?
Mimochodem: "esesháka" si můžeš "ohákovat" v /private/etc/ssh_config
. Ale jak? To ti nepovím. (Ano, nemáš zač
)
Jo! Používáš ještě nějaký jiný drivery třetích stran? Třeba něco od DigiDesignu? Pokud vím, tak třeba drivery M-Boxu jsou nějaký nemocný. DigiDesign říká, že je to chyba CoreAudia, Apple říká, že CoreAudio je v pohodě. Nebo něco jinýho? Nějakej monitoring nebo něco na ten způsob?
1) Drivery třetích stran nepoužívám.
2) Systém mám pochopitelně up-to-date, grafika většinou slouží na 2D. Hry jsou výjimka a je pravda, že zrovna WoW je piece of crap. Na druhou stranu, stává se to jenom u té starší verze; ta nejnovější mi tohle zatím neprovedla. Ale na druhou stranu, i 2D to takhle dokáže odpálit, tak nevím...
3) No, však já radši napsal, že to není ve WindowServeru. Přesně tohle jsem čekal, že napíšeš
4) Dík za ten konfigurák. Doma mám ještě staré číslo časopisu o Linuxu, tak si s tím pohraju. Zavzpomínám na staré časy
5) Grafická karta: GeForce 8600M GT 128 MB, model: MacBookPro3,1. Já nevím no... Žádné hacky ani nic takového v systému nemám. Drivery jsem nikdy žádné neinstaloval, systém pravidelně updatuji. A ten záznam z logu se objeví po vytuhnutí, takže si ho můžu prohlédnout až po restartu
Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc: na monitoring používám iStat Pro... Ale to snad proboha nemůže nějaký widget způsobit :-D
No, co jsem se díval do Package Contents, tak je tam nějakej binární blob (i se zdrojáči) pro Intel Fans (větráčky, nikoli fanoušky ). Takže z toho bych usuzoval, že by v tom problém být mohl i nemusel.
Já sám jsem to bez problémů používal (mám pocit, že bez té extension — jsem vysoce konzervativní). Ale jen na Tigerovi. Do Leoparda jsem to neinstaloval, protože systém je dost rychlý na to, abych se zabýval počtem procesů.
Právě fanoušci Intelu je asi tak jediná zajímavá informace z iStatu Občas se kouknu i na zatížení sítě. Když už jsme u toho Tigera: Leopard je opravdu rychlejší. Hlavně když jsem na podzim zkusmo nainstaloval Tigera na druhou partition (kvůli testování Javy, která ač pětková se chovala jinak než na Leošovi), tak mě ten systém přišel už docela ošklivý a "divný" :-) Nevím čím to, ale když vyšel Leopard, tak jsem si to samé v té době myslel o něm
Na druhou stranu, i Leopard dokáže být pomalý: když si na něm ve VirtualBoxu spustíš Windows 7 :-D Ale aspoň v nich vypadá nativní vzhled Swingu skutečně nativně...
V čem se Java chová jinak? Mně tady všechny compatibility testy (tři) procházej.
VirtualBox. Já pařím Paralles Desktop. Verze čtyři je totální smeš. Tu fakt žeru. Oproti trojce je o sto procent rychlejší. Ale je pravda, že já v ní mám CentOS s mou nejoblíbenější hrou Oracle (krom jiných "her") a žádný game loader.
Já, abych řekl pravdu, tak rychlost Tiger vs. Leopard nemůžu objektivně posoudit. Na sedmnáctce mám Tigera a ten tam taky zůstane. Na patnáctce mám Leoparda, ale to je novej stroj, kterej má o giga víc RAM a o pár MHz větší CPU. Ale 200 MHz nemůže podle mě udělat takový rozdíl. To až to třígigo, na který jsem natěšenej jak puberťák na šuk.
Hele! Znáš BSOD Widget? Svýho času jsme to s bratrem pařili. Je to skvělá Boss-key do práce: "Jé, mně to spadlo. A já neměl uloženo. Kurva." Šéf odejde, že se staví později a ty máš další půl hodiny na práci. Do hajzlu. Teď koukám, že osmička je venku. Jsem ji čekal až tak v květnu. No nic, jde se upgradovat.
Se zase nevyspim.
No, už si přesně nevzpomínám v čem ten problém tkvěl, ale jednalo se zcela jistě o zpracování XML souboru. Tam nějaký borec napsal jako DTD cestu se zpětnýma lomítkama (pravděpodobně uživatel Windows ) a parser na OS 10.4 to jaksi nezkousnul. Přitom na Leopardovi to chodilo s nějnovější Javou 5 jak hodinky... Fix problému byl pochopitelně velmi jednoduchý: odstranit ten humus z deklarace XML a tuším, že i možná vypnout validaci. Ale jak říkám, přesně si nevzpomínám, krom toho by to asi mělo být NDA :-D
VirtualBox je pro socky mého typu, kteří nechtějí platit za něco, co použijou jednou do roka. Stejně tak jako ty zkušební Windows 7, které jakmile se deaktivují, tak půjdou do koše i s tou jejich vlastní verzí Docku...
Ten widget neznám, ale jeden čas jsem měl na počítači jako spořič kernel panic. Do té doby, než mi ten kernel panic naskočil doopravdy Pak už mě to vtipný nepřišlo. Na druhou stranu byl ten spořič fajn, protože když se nahodil, tak pausnul iTunes. Bohužel bych ten spořič stejně nevyužil, poněvadž musím v práci používat modernější systém (WinXP). Ty mají ovšem tu nevýhodu, že okamžitě po BSOD se restartují, takže si ten obrázek nestihnu prohlédnout a akorát stihnu říct: "WTF"...
No, už si přesně nevzpomínám v čem ten problém tkvěl, ale jednalo se zcela jistě o zpracování XML souboru. Tam nějaký borec napsal jako DTD cestu se zpětnýma lomítkama (pravděpodobně uživatel Windows
) a parser na OS 10.4 to jaksi nezkousnul. Přitom na Leopardovi to chodilo s nějnovější Javou 5 jak hodinky... Fix problému byl pochopitelně velmi jednoduchý: odstranit ten humus z deklarace XML a tuším, že i možná vypnout validaci. Ale jak říkám, přesně si nevzpomínám, krom toho by to asi mělo být NDA :-D
Jsem tady kolegům vysvětloval, co znamená proces debillizace. Hlavně význam slova debil. Zpětná lomítka, CRLF a podobné karcinomy by fakt měly už konečně skončit ve spalovně. Zrovna minulý týden se ozval nějakej magor z projektu, na kterym jsem dělal před rokem. Že prej mu to hlásí nějakou divnou výjimku. Z divné výjimky samozřejmě člověk pozná kulový, tak jsem mu řekl, ať mi pošle zdrojáče. Když opomenu leteckoupoštu.cz — ano, firma nemá FTP! — tak jsem strávil dvě hodiny jen debillizací, abych se v tom vyznal. To mi samozřejmě nikdo nezaplatí. Hlavně, že když jsem projekt startoval, tak jsem říkal: "Cílová platforma je Linux. Takže všechno bude v UTF-8 a konce řádků budou LF!" Výsledek? No, jako když se kobyla vyto a ovce to poto.
Co se XML týče (konečně k tématu, všimni si ), já používám zásadně Xalan a Xerces a to vlastní.
Mám k němu takový bridge z Javího super-složitýho-nadčasovýho-API na lidské API. Když není jiná možnost, tak jsem ochoten přistoupit na Saxon, ale docela nerad.
Takže možná proto o tomto problému nevím, protože dodaný Xalan a Xerces nepoužívám.
A tuhle kombinaci mám vyzkoušenou na OS X Tiger/Leopard, Windows Java 5 a Linux Java 5/6.
Osobně si myslím, že je to na diskuzi. Já osobně říkám, že UNIXů je víc, než Microsoftích nesmyslů, tak ať se přizpůsoběj. Navíc Windowsová Java mi vždy korektně pracovala s UNIXovými cestami. Toto mám vyzkoušené.
VirtualBox je pro socky mého typu, kteří nechtějí platit za něco, co použijou jednou do roka. Stejně tak jako ty zkušební Windows 7, které jakmile se deaktivují, tak půjdou do koše i s tou jejich vlastní verzí Docku...
No, je pravda, že ten Oracle mi v Parallelsech běží téměř denně. Taky ten CentOS používám jako VPN "router". Ale fakt to doporučuju. Rychlý je to skvěle. Dokonce už funguje i probouzení ze suspendu, když byl OS X vypnutej. Tohle na Tigeru nechodilo.
Ten widget neznám, ale jeden čas jsem měl na počítači jako spořič kernel panic. Do té doby, než mi ten kernel panic naskočil doopravdy
Pak už mě to vtipný nepřišlo. Na druhou stranu byl ten spořič fajn, protože když se nahodil, tak pausnul iTunes. Bohužel bych ten spořič stejně nevyužil, poněvadž musím v práci používat modernější systém (WinXP). Ty mají ovšem tu nevýhodu, že okamžitě po BSOD se restartují, takže si ten obrázek nestihnu prohlédnout a akorát stihnu říct: "WTF"...
To jde zapnout. Na kartě Výkon ve vlastnostech tohoto® počítače jde vypnout automatické restartování. Pak si můžeš BSOD užívat do konce pracovní doby. Nevím, koho napadlo doplnit tuto volbu a ještě ji zapnout jako výchozí. Osobně, abych řekl pravdu, už si nedovedu představit v práci dělat na ne-UNIXovém systému. Když si vybavím ty merge přes flashku — no šílenost! Když se tak nad tím zpětně zamyslím: to byla taková ztráta času jen proto, že nepoužívali operační systém ale zavaděč na hry. Je mi z toho smutno.
K tomu prvnímu bodu mám jenom jeden odkaz: http://www.ivar.cz/Technologie/index.htm – nehodlám tu propagovat tuto firmu, ani s ní nemám žádnou spojitost. Jenom doporučuji si pečlivě prohlédnout vrchní část stránky... Komentář si raději odpustím, občas bývám velmi rýpavý
Díky za tip na BSOD. Alespoň si tu "slávu" budu moci vychutnat, až mi to zase klekne před commitem do SVN...
Tentokrát budu stručný:
K tomu prvnímu bodu mám jenom jeden odkaz: http://www.ivar.cz/Technologie/index.htm – nehodlám tu propagovat tuto firmu, ani s ní nemám žádnou spojitost. Jenom doporučuji si pečlivě prohlédnout vrchní část stránky... Komentář si raději odpustím, občas bývám velmi rýpavý
OMFB!
Díky za tip na BSOD. Alespoň si tu "slávu" budu moci vychutnat, až mi to zase klekne před commitem do SVN...
OMG!
Já jsem tak jednou uvažoval — že se zase vracím k té debillizaci —, jestli by to nešlo dát právě do té SVN jako nějaký pre-commit hook. Myslím, že se na to zítra podívám, jestli by to nešlo nějak vychytat. Pro začátek by mi stačilo, že by nešly nacommitovat zdrojáče, který obashují CRLF a nejsou v UTF-8. Aspoň mám program na zítřek. Musím si sbalit na cestu a nechce se mi do toho, protože nikam nechci, tak mám aspoň výmluvu.
Spíš mi ale vadí to neustálé zadrhávání. Na chvíli vypadne síť, UNIX to přežije. Nikoliv však Windoze.Ale to nesmíš mít ověřování z LDAPu, home na NFS a podobné radosti, protože ti po vypadnutí sítě nefunguje prakticky nic ani na Linuxu.
Jistě, ale:
Ve virtuálu pařim CentOSe, který exportuje přes NFS spoustu exportů. V OS X mám tato NFS namountovaná. Vždycky, když CentOS vypínám, zapomínám napřed eject v OS X. Ano, když do mount-pointu vlezu, tak to jde do prdele. As expected, kiri. Ale když na mount-point nehrabu, nevadí to. Dokonce můžu ve všech aplikacích používat Open/Save dialogy, protože, dokud já sám na mount-point nehrábnu, tak systém také na. A tady je to jádro pudla. Windoze za mě dělají tisíc a jednu věc, tak ověřují a — zákonitě také falírují.
Jiný příklad:
Jsem připojený v terminálu přes SSH někam do pryč. Jsem připojený do databáze. Někdo mě zavolá na poradu, tak vypojím síťový kabel a jdu. Na poradě používám jiné programy. Když se vrátím na své místo, zpět zapojím kabel, programy ani netuší, že jim na půl hodiny zmizely linky. U Windoze nikoli. Jakmile totiž ten šmejd zjistí, že eth0
není up ale down, všechny sockety kreténsky sestřelí. Každý program pak vyhodí dialog — a dovedeš si představit, co se asi tak stane, když dvacet programů naráz vyraisuje dialogy.
Je 10 typů lidí, jedni kteří dávají druhé do škatulek a druzí, které to nedělají.
I tohle dělení do škatulek je v zásadě jenom skrytá reklama, kdy se chce někdo mezi řádky poplácat po rameni a říct: „Jsme to my kluci linuxácký ale dobrý co, že rozumíme os!" Jestli se to zakládá na pravdě je otázka, ale nicméně někdo se tu snaží, byť rafinovanou metodou rozšířit dogma, že linux uživatelů chtějí, či rozumí os, a Windows ne.
Ona je řada lidí, kteří chtějí rozumět dobře Windows a je tam i řada lidí, kteří to dokáží na velmi vysoké úrovni. A nemusíte zůstávat o Windows, platí to o každém operačním systému.
Ale jo, sebepochvala na linuxovém serveru nemůže škodit.
Ona je řada lidí, kteří chtějí rozumět dobře Windows
<upřímné-rýpnutí>
větší ztrátu času si nedovedu představit
</upřímné-rýpnutí >
a je tam i řada lidí, kteří to dokáží na velmi vysoké úrovni.<upřímné-rýpnutí>...myslím, že já teď už dokážu chtít dobře rozumět na vysoké úrovni úplně čemukoliv...
Ona je řada lidí, kteří chtějí rozumět dobře WindowsAno, už z principu musí existovat lidé, kteří aktivně chtějí rozumět Windows, ale osobně jsem se nesetkal s nikým, kdo by to dělal "jen tak" - vždy to byly lidé, u kterých bylo "rozumnět dobře Windows" v popisu práce - programátoři (a nemyslím tím "tahače oken") a správci serverů (a i ti se většinou vyznají jen v učité, pro ně důležié oblasti). U běžných uživatelů se naopak spíš setkávám s tím, že stroj berou pouze jako černou skříňku bez jakéhokoliv zájmu o to, co je uvnitř. Neznám žádného "domácího" uživatele, který by o sobě trdil, že rozumí dobře Windows a opravdu jim rozuměl. I já o sobě tvrdím, že moc nerozumím Windows, stejně jako Sókrates říka to svoje Vím, že nic nevím. Z pohledu běžných uživatelů jsem sice odborník, ale z pohledu trpaslíků jsou i běžní lidé obry
nejjednodussi cesta je podle me pojistka ven, aspon to tak bylo doporuceno u mitsubishi colt 89/92 i kdyz u ceskonemeckych popelnic kde sterac znamena "motorek, sterac, ridici jednotka, can bus a ruzne takoveto propriety, spinac, programatory" nikdy nevi.... jo kdysi byl sterac pouze sterac, motorek a spinac.. dnes je to uplne jinak
Co takhle koupit zbrusu novou Škodu Peněz?
No, já, když jsem se stěhoval do Madridu, tak jsem i tak skrytě doufal, že se všudepřítomných Škodovek zbavím. A jak jsem se mýlil! První, co mě před Letištěm Barajas uvítalo, byla nekonečná šňůra Škodovek. Španělští taxikáři mají totiž z devadesáti procent Škodovky. Joder!
Ve středu letím na návštěvu, tak zkusím udělat pár fotek.
Jo! Když už budu v Pr… v Praze! Co takhle zajít na jedno? (Kozzi? Dáme lahvinku? )
Budu tam od středy (nemůžu, chlastam s bratrem) do soboty (vodpoledne se vracím domů). Takže čtvrtek a pátek mám volný.
Koukám, ty to máš taky kousek.
A kudy to jezdíš? Nějakejma okreskama? Vždyť to nevychází ani 100 km/h! :-o
Mi to připomíná cestu do Bracelony. Kolega potřeboval zařídit nové auto v Sitges (Péťa Tomešů by měl radost ), tak jsme se přidali. To jsme těch 500 kilometrů jeli taky celý den — stavili jsme se v Zaragoze na oběd.
To mi připomíná, že bych měl už konečně zpracovat ty fotky, kurňa!
No, myslím, že si to dovedu představit. Mimochodem: jaký je stav silnic v Polsku v porovnání se stavem v Čechách?
jaký je stav silnic v Polsku v porovnání se stavem v Čechách?
Jinými slovy: Praha Varšava za 6.20 — světový rekord?
Neschopnost udrzet myslenku a neschopnost myslenku opustitHint: tučňáci --- Jo, tučňáci... Omlouvám se za odbočku. No, ty u Baltu nejsou, ale zato jsou v Patagonii. No, tam jsem vám jednou v létě byl na dovolené...
Ted me tak napadlo, jak to vlastne souvisi s linuxem?...že když nakonec vlezeš do tý vody, čekáš že se každou chvíli objevěj tučňáci!
=========================
=========================
To mi připomíná jednoho zdejšího super konzultanta (dej mu pánbů věčnou slávu, konečně je v prdeli ), kterej jaksi neviděl rozdíl mezi nulou a velkým Ó. Takže teď jsou referenční tabulky produktů plný neplatných kódů a vpodstatě devadesát procent dat nejde do systému natáhnout.
Fobie je nepovedenej ceskonemeckej kram stejne jako vse z produkce koncernu VW... nechapu proc kvuli defektu ABS musi umrit i posilovace a todle.... to jako dyz mi na dalnici se prepali pjistka od ABS tak jako najednou nezabrzdim s posilovacem? no LOL xD necht zije ceskonemecke strojirenstvi
Ty vole! Já bych se začal poohlížet po jiném autě. Tohle je fakt nepoužitelný.
Rozdělení uživatelů se týká především stavu mysli konkrétního uživatele a neříká že Windows uživatelé systému nerozumí, Tohle je pouze pokus o odpověď na otázku, když se někdo ptát, jestli si má ten Linux vyzkoušet. Sebekriticky se zařadit do jedné se tří skupin, podle myšlenek, ne podle současných znalostí a na základě toho se rozhodnout. Pokud patří do 2 tak mu Linux určitě vyhovovat nebude, jindy to toho může jít a má realnou možnost že bude spokojen.
Tiskni
Sdílej: