Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Case Coler master Elite 361 - cena dohodou
box na disk Storejet 35 ultra Transcend - cena dohodou
Na ceně se určitě domluvíme. Odběr osobně v Olomouci. Pošlete soukromou zprávu.Takže jsem se dostal ke zkoušce Debianu. S variantou stable již mám zkušenost, o jeden se starám u známého. Spíše nestarám, protože vše běží bez problému. Zprovoznění zcela bez problému. Vše standartní.Nyní chci ale psát o variantě testing/unstable. To je trochu jiná káva.
Hnán zvědavostí jsem se rozhodl vyzkoušet Arch Linux Tady jsem použil raději VirtualBox protože zas tolik jsem si nevěřil, a to oprávněně.
Tak jsem se po dlouhé době opět dal na turistiku mezi distribucemi. Mojí domácí distribucí je Kubuntu, ale řekl jsem si, že vyzkouším i jiné, tento příspěvek popisuje mé dojmy z instalace a nastavení Fedory 11