abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Joseph avatar 2.5.2009 20:16 Joseph | skóre: 7 | blog: No_bullshiting_please | Ba'aretz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Velmi pekny projekt. gratulujem k uspesnej bete, mnozstvo projektov to nedotiahne tak daleko. ;) Len to https trochu hneva. Ak ma prehliadac klientsky certifikat (na iny ucel) tak bude pouzity. Asi je nastavene overenie voci certifikatu + priorita, kedze to ide i bez neho.

    A tie zelezitosti s EC2 by ma zaujimaly. Skus o tom nieco napisat.
    אם אין אני לי, מי לי; וכשאני לעצמי, מה אני; ואם לא עכשיו, אימתי.(פרקי אבות, פרק א, משנה יד
    progdan avatar 2.5.2009 20:46 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Tak mi to nedalo, zaregistroval jsem se a musim rict ze se mi to dost libi. Odvedli ste skvelou praci. Ma to sice jeste chybicky (nebo mozna ja jsem jen blbej. ale nepodarilo se mi treba prijit na jak precit prichozi zpravy :-) ). Drzim palce aby se vam to podarilo dotahnout az do konce a meli ste s tim uspech.

    Jinak nejaky ten odborny zapisek treba o tom metaprogramovani, vlastnim prekladaci bych take uvital.
    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    2.5.2009 20:55 michaelson | blog: neuromancers_journal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Planujeme spravit kompletny help na interfejs... je to v TODO liste velmi vysoko :).... najskor asi formou videii... pokial ide o tie spravy, chat okno (a statistika player vs player) sa vyvola dvojklikom na meno hraca (resp. kdekolvek na cely riadok)... ci uz v okne s online hracmi, v rebricku, v create game vo vybere oponenta, atd...

    Dalsi zapisok chystam... aky, to este uvidim podla ohlasov (ak budu nejake:)

    Inak diki, pochvala vzdy potesi :)

     

    2.5.2009 20:53 JS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Zajimavy projekt. To o tom Lispu me zajima.

    frEon avatar 3.5.2009 18:42 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Pridavam se. To o lispu me taky moc zajima.
    Talking about music is like dancing to architecture.
    hikikomori82 avatar 2.5.2009 21:06 hikikomori82 | skóre: 18 | blog: foobar | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    tl;dr; zdrojaky su kde?
    2.5.2009 23:09 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    erlang a sbcl... dobre, hosi, dobre!
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    2.5.2009 23:16 michaelson | blog: neuromancers_journal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    no ved a co ine??;) preco myslis ze sme odisli z roboty a zacali vlastny projekt? (s vysledkom vo hviezdach:)... vlastne napady a vlastny vyber nastrojov, nech je programovanie naozaj produktivne a zabavne...

    3.5.2009 00:56 Deleted [8409] | skóre: 14 | blog: darkblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Vypadá to dost dobře!
    3.5.2009 08:38 bukaj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Vypadá to opravdu dobře – hned jak budu mít čas, vyzkouším to. Jinak z těch článků by mě zajímaly všechny, takže doufám, že se čas najde :-)

    3.5.2009 17:25 M. Lox | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Škoda, že je to Flashovka, jinak bych si to taky rád zahrál.
    make menuconfig, not war!
    3.5.2009 17:31 michaelson | blog: neuromancers_journal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    A v com je problem ze klient je Flash aplikacia?

    3.5.2009 18:56 M. Lox | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Nejede to jinde než na Intelu.
    make menuconfig, not war!
    3.5.2009 19:05 michaelson | blog: neuromancers_journal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Hej, to je pravda... ale vzhladom na to ze nam to funguje na Windowse, beznom Linuxe (intelackom) a aj MacOS, tak to moc neriesime, nemame na to ani zdaleka kapacity. Mame extremne obmedzene zdroje, a museli sme vybrat tak, aby sme pokryli co najsirsie potencionalne "publikum"... preto Flash vyhral, aj ked ja osobne ho vobec nemam rad... teda hlavne ako platformu (actionscript 3.0 je ako/tak pouzitelny... nic moc, ale da sa...)

    3.5.2009 22:37 M. Lox | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Klient v Javě nebo nativní (C, Lisp, FORTRAN, COBOL, na cokoliv si vzpomeneš :-) ) by byly lepší verze.
    make menuconfig, not war!
    3.5.2009 22:52 michaelson | blog: neuromancers_journal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Malo to bezat v priehliadaci a byt co najviac dostupne - ziadna instalacia, runtime aby malo co najviac ludi automaticky nainstalovany (+ flex je zadarmo), takze volba bola jasna... :)

    Pristupnost bola pri klientovi na prvom mieste (dal by som cokolvek za to sa vyhnut Flashu, ver mi;)

     

    andree avatar 3.5.2009 17:40 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    asi tak - flash by mi sice ani natk nevadil, ale vadia mi jeho vlastnosti... akonahle vojacikovia vypalili viac ako 4-5 rakiet naraz, na par sekund to seklo.. ked zacalo bojovat par desiatok vojakov, mal som z toho asi 2-minutovy slideshow (pocas ktorej som nic nemohol robit, takze mi vsetkych vyvrazdili).. pentium M/1.7GHz, 2GB ram, linux... kazdopadne dobra praca ;)

    3.5.2009 17:46 michaelson | blog: neuromancers_journal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    A verzia flashu (desinova rada je podla mojich skusenosti rychlejsia)?... inak je pravda ze s tymto mame trocha problem... hlavne flash sa na kazdej platforme sprava dost inak (a v kazdej verzii)... napr. flash pod win je omnoho rychlejsi ako pod lin (na rovnakom stroji)...

    andree avatar 3.5.2009 18:27 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Flash 10.0 r22 ... hej, ved ja nedavam vinu vam - mne obcas seka aj video na youtube (akoze vytazuje cpu na 80-100%, pricom ak to iste pustim cez mplayer, tak to je <20%...).. ale to vieme vsetci, ze flash je humus no, hlavne pod linuxom (neviem, ci to je vyvojarmi flashu, alebo vlastnost spojenia vektorovej realtime grafiky vs. linux :o)) )...

    verim ze casom sa viac uchyti ten html canvas, a ze ten bude podavat kus pouzitelnejsie vysledky.. planujete aj nieco take, ci 90% casu bolo venovane flash klientovi - takze nehrozi...? :o)

    3.5.2009 18:54 michaelson | blog: neuromancers_journal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Flash sme volili kvoli jeho rozsirenosti. Povodna pra-pra-verzia klienta bola napisana v LINJ (Lisp Is Not Java)... taky lisp jazyk, z ktoreho sa generoval Java kod (ten generator behal pod cmucl, inak celkom pekna vec:)... ale potom sme si uvedomili ako je rozsireny JavaApplet a ako Flash, takze sme inu moznost ako Flash nemali (nie, silverlight nie je moznost;) Ale aj ten flash pod linuxom sa lepsi... napr. 64b verzia najnovsia je celkom chodiva...

    Co sa tyka klienta ako taheho, stravili sme na nom more casu, ale ani nie tak kvoli aplikacnej zlozitosti, ako kvoli flashu a flexu a mxml a crossdomeinom a debilite adobe vseobecne... avsak klient je uplne nahraditelny, je to len nieco ako graficka konzola... ja inak uvazujem, ze mozno casom by sa dalo kompletne uvolnit zdrojaky klienta do sveta, a popostrcit niekoho nech ho prepise do cohokolvek ineho (silverlight, java, html canvas...), ale teraz je to bezpredmetne (neviem co by kohokolvek k tomu motivovalo)...

    3.5.2009 18:59 M. Lox | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Java nebo Canvas (až se trochu rozšíří) by byly skutečně lepší možnosti.
    make menuconfig, not war!
    3.5.2009 18:57 M. Lox | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Mně taky nevadí Flash, ale neschopnost Adobe. Popravdě řečeno, kdybych já vedl jejich vývojářské oddělení, tak jich tam už půlka nepracuje.
    make menuconfig, not war!
    4.5.2009 07:28 kajencik | skóre: 8 | blog: kajencik | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Mě to teda nefunguje... :-( musí se po registraci ještě na něco čekat nebo ověřovat email? A nebo to je tím že mám přístup na internet jenom přes proxy?

    4.5.2009 11:16 michaelson | blog: neuromancers_journal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project

    Nemusi sa cakat na nic... bude to pravdepodobne tym proxy, lebo my potrebujeme otvorit priame soketove spojenie (http requesty nestacia)...

    |🇵🇸 avatar 4.5.2009 18:08 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    Místo Flashe bych uvítal třeba použití Javy (JavaFX) nebo Moonlightu. Ač je obé v plenkách.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    hikikomori82 avatar 4.5.2009 19:35 hikikomori82 | skóre: 18 | blog: foobar | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: neuroarena project
    JavaFX na linuxe inho nebezi

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.