Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀
Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
To je veľmi radostné... želám ti, aby sa zo SuSe raz stal Gentoo a z Gentoo Linux From Scratch.
Želám ti, aby si sa zbavil pút tradičných grafických protredí a objavil, koľko dokonalosti je v jednoduchosti - extrém je EvilWM.
Želám ti, aby si ojavil čaro Plain-textového konfigurovania, čaro konzoly, nekonečné možností pipe a voľnosť, ktorú ti dajú jedine Bash/Perl/Python skripty.
?
Co je krokolomnýho na zapnutí a nastavení "Sdílení připojení k internetu"?no, taky mě tento blogpost trošku zarazil, poněvadž už delší dobu v jedný z lokací, kde se vyskytuju, jedeme na CDMA + Window$ XP jako NAT pro další stroje ... jedinej problém byl, když tu byl další wokenní stroj, tak začal odpovídat na DHCP dotazy, čímž poslal do kytek (nutný restart mašiny) DHCP na tom s modemem, no a poskytoval blbý údaje - jako gateway a nameserver uváděl sebe, takže po vypnutí toho stroje samozřejmě přestal fungovat inet na ostatních mašinách
prechod na Linux se vyplati rozhodne i z jinych duvodu...o to se nikdo nepře, jenom nám připadá podivný, že je tady jako hlavní (a vlastně jediný?) důvod uvedeno to, co jde i na Window$ "levou zadní" ...
), než volit na základě výkřiků typu "LINUX je vlastne na serverove počítače" ... :-/
Tiskni
Sdílej: