Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tak a mam tu další díl mého seriálu ... Dnes se bude jednat jak již Head článku napovída o SuSE 9.1, tento zápis bude však trošku kratší než všechny otatní, protože jsem SuSE používal nejkratší dobu než všechny ostatní ...
Začalo to tedy pár informacemi o tom, že SuSE je taky linux (v té době jsem žil v domění, že linux je jen jeden a sice ten co jsem používal až do teď a sice byly to již zmiňovaný Linux Mandrake).
Z českého mirroru cvut jsem si tedy stáhnul tuto distribuci a jednoho krásného odpoledního víkendového dne pustil do instalace ...
Jak jsem již byl zvyklý tak poměrně slůšná instalace systému YAST se mi líbila víc než instalátor MANDRAKE, sice si jsou docela dost podobné, ale YAST mi jako barevné klikátko vyhovovalo i po instalaci víc než MCC.
Používání SuSE bylo hodně podobné jako u mandrake což zapříčiňuje fakt, že se SuSE a Mandriva svým způsobem zaměřují na podobnou skupinu lidí (beginners).
Používání SuSE se mi líbilo ani nevím proč o dost víc než ovládání mandrivy ...
A to je asi tak vše co bych chtěl napsat o mé další kratší cestě s GNU/Linux SuSE 9.1
Howg
Tiskni
Sdílej: