Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tento měsíc vyjde nové Ubuntu 11.04 "Natty Narwhal". V základní instalaci bude Unity a pokud nemáte grafickou akceleraci, tak GNOME 2. GNOME-Shell nejspíš bude k dispozici po nainstalování z repozitáře balíků, ale slyšel jsem, že i to je ještě otázka (má to nějaký bugs nebo co). A mě by zajímalo, čemu byste radši dali přednost z následujících možností:
Vzdycky jsem si rikal, ze desktopove prostredi z roku XY bude v budoucnu, kdy uz budou rychlejsi a lepsi pocitace, ze bude svizne jako pr*se a bude se velmi rychle nacitat z harddisku. Vzdycky jsem si myslel, ze to prostredi bude mit vychytany mouchy, bude vylepseny a pak, ze se s v nem bude tak skvele delat bez vysokych naroku na hardware, coz by se dnes napriklad dobre projevilo u netbooku. Ale vzdycky s novym hardwarem prislo i nove desktopove prostredi, ktere prineslo nove prvky a to prave na ukor rychlosti, pouziti pameti a dalsich HW naroku atd. Vzdycky to pro me bylo tak trochu zklamani.
Představte si, že máte nainstalované GNOME 3, ale bez GNOME-Shell. Představte si, že místo GNOME-Shell máte úplně nové prostředí, které máte možnost vytvořit.
V tomto novém prostředí můžete nechat nějaké vychytávky z GNOME 2. Můžete tam naopak přidat něco z jiných prostředí, jako jsou KDE, Unity, XFCE, LXDE, Fluxbox, Openbox, Sawfish, Awesome, AfterSTEP atd.
Nebo tam můžete přidat samostatné vychytávky jako jsou Avant Window Navigator, Compiz atd. A také tam můžete přidat to, co se vám líbí na Windows nebo Mac OS X, Solaris, BeOS, AmigaOS atd.
A také tam můžete mít úplně nové věci, které jinde nenajdete.
Takže, co byste v tom novém prostředí nechali, co byste přidali a jaké funkce by to mělo mít, aby se vám v tom pracovalo dobře, rychle, pohodlně, intuitivně, přehledně a kdoví jak ještě (každý, kdo co uzná za vhodné)?
Rozhodl jsem se zjistit, v jakých jazycích programují návštěvníci ABCLinuxu. Anketa má dvě části a dodatek. V první části jsou jazyky jako Java, C/C++, C#, BASIC atd. V druhé části jsou jazyky jako Bash, PHP, Python, JavaScript atd. Anketa poběží do konce května 2011. Prosím vyplňte pokud možno obě části ankety včetně dodatku. Vybrat můžete více možností (u dodatku pouze jednu).
POZOR! - Anketa má nově od 3.4.2011 DODATEK týkající se programování v C nebo C++. Prosím ty, co již hlasovali v prvních 2 částech, jakož i ty, co budou hlasovat poprvé, aby také hlasovali v DODATKU. Děkuji.