Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Rozhodl jsem se zjistit, v jakých jazycích programují návštěvníci ABCLinuxu. Anketa má dvě části a dodatek. V první části jsou jazyky jako Java, C/C++, C#, BASIC atd. V druhé části jsou jazyky jako Bash, PHP, Python, JavaScript atd. Anketa poběží do konce května 2011. Prosím vyplňte pokud možno obě části ankety včetně dodatku. Vybrat můžete více možností (u dodatku pouze jednu).
POZOR! - Anketa má nově od 3.4.2011 DODATEK týkající se programování v C nebo C++. Prosím ty, co již hlasovali v prvních 2 částech, jakož i ty, co budou hlasovat poprvé, aby také hlasovali v DODATKU. Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Ale abych říkal o Javě, že jí umím, z důvodu, že znám céčko, to fakt ne.Paradox je, ze Java i C++ se prosadily prave z tohoto duvodu. Puvodne slo o jednoduche jazyky podobne C (resp. u Javy podobne C++). Az pozdeji se zacaly zeslozitovat a vydaly se vlastni cestou.
Proč C/C++ dohromady? Stejnou anketu (s méně možnostma) dělám i na root.cz a tam jsou C a C++ zvlášť a jsou až na pár hlasů vyrovnané. Tak jsem je tady na ABCLinuxu dal dohromady, aby se do jedný ankety vešlo více jazyků Jinak bych asi musel udělat 3 části ankety se 3ma buttonama a to by asi nikoho moc nebavilo.
Na rootu jsou taky checkboxy. Ostatne muzete se mrknout. Zde je link:
Hmm. Tak to je pravda. I kdyz nejexremejsi pripad s 360 lidma nejspis nenastane, tak fakt, ze C a C++ jsou dohromady, zrejme potvrzuje, proc C/C++ tak silne vede.
Zrejme tam celkom chyba haskell (a za ten by som aj hlasoval, takto len "jiny").
Akurat nechapem delenie. Ak to malo byt na jazyky nizsej a vyssej urovne, tak co robi v prvej casti Lua?
Dalej by som nespajal C a C++. Tie 2 jazyky su celkom vyrazne odlisne (ak sa bavime o skutocnom C++, nie C s moznostou robenia tried).
Přesně tak. Redakční systém dovoluje u ankety výběr pouze z 10 možností :(
JJ. Tak jsem ke dvoum castem ankety udelal jeste dodatek, ktery se toho tyka (rozdeleni C a C++). Dodatek jsem stihl dat doufam vcas (3.dubna 2011), takze by to melo prinest nejake vysledky. A proto prosim ty, co uz hlasovali v prvnich dvou castech ankety, aby take hlasovali v dodatku.
in
, návratové hodnoty by měly být out
a in out
je nejspíš stejně blbý nápad.
Mimochodem, kdo říká, že Java je moderní jazyk? Parametry by měly být in, [...]Tak to asi myšleno nebylo :) Spíš tak, že je hloupost maskovat návratové hodnoty za parametry. Lepší je psát:
(podíl, zbytek) = vyděl(a, b);
in
a out
jsou klíčová slova z Ady Mimochodem, kdo říká, že Java je moderní jazyk?Netuším, já napsal "moderní" - halt Gosling tehdy polil kávou normu C++ a ne jiného jazyka, proto ta Java vypadá tak, jak vypadá.
Protože to by byl jen implementační detailZáleží, jestli je ten "implementační detail" ve standardu, nebo ne...