Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Možná spíš to prostě nikdo používat nebude a basta. Kdo se s tím má programovat. Mě nebaví klikat, většinu nebaví klikat a tak prostě nikoho nebaví klikat a konec. A jen BFU si může myslet, že je to jinak. A nezkoušejte někdo argumentovat podobnými nesmysly jako tím, že zbytečně narůstá počet obsahově identických příspěvků od různých autorů, kteří chtějí hloupě vyjádřit svůj souhlas/nesouhlas/názor. Nikdo netvrďte, že je provedení hodnocení špatné, protože na abc není špatně a to, že lidé málo (vlastně NIKDY) hodnotí není způsobeno tím, že zrovna u článků není nutkání se tolik vyjadřovat.
A přehlcená a nepřehledná fóra jsou taky fajn a jestli se to někomu nelíbí, může si abc forknout.
I mazaní spamu je svým způsobem cenzura.Tak s timhle názorem táhni do halušek ty jeden plantážníku! Spam se prostě maže a to bez řečí. Spam je ten největší internetový plevel co snad v jeho luhách lze najít. Spameři by se měli bez rozmyslu eliminovat (do hlavy) a myslím, že nejsem sám kdo tenhle názor zastává. Mazání spamu je prostě nutnost a i když to zní jako z dramatu od Karla Čapka, "SPAM se musí ničit ve velkém a tak jak to jen jde! Nezáleži jestli má nějakou hodnotu - on jí nemá!"
nebo se raději nevyjadřovat?Trefa.
zbytečný to není, protože autor cítí potřebu vyjádřitKdyž autor cítí potřebu, ještě to neznamená, že to není zbytečné. Kdyby méně lidí psalo pokaždé, když ucítí potřebu, bylo by (nejen) v komentářích pouze méně balastu.
Nejde o určení kvalitního příspěvku. Jde o vyjádření toho, jak velká skupina lidí si myslí to samé.Problém je, že navrhovatel tohoto systému chce, aby se z těchto souhlasím/nesouhlasím kliknutí počítala karma pisatele, takže v konečném důsledku nejde o hodnocení jednoho komentáře. Vylez o pár příspěvků výše a najdeš to tam. Ano, pro souhlasím/nesouhlasím hlasování u jednoho konkrétního příspěvku bez jakýchkoliv důsledků už budeš mít pravdu. Na druhou stranu je otázka, jestli má cenu to implementovat, jde přece jenom o práci navíc, místo na disku navíc, spotřebovaný výkon navíc. Jestli to bude nebo nebude fungovat je otázka, málokdo tady hodnotí blogy, takže kolik z toho mála bude hodnotit komentáře.
Tiskni
Sdílej: