Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Možná spíš to prostě nikdo používat nebude a basta. Kdo se s tím má programovat. Mě nebaví klikat, většinu nebaví klikat a tak prostě nikoho nebaví klikat a konec. A jen BFU si může myslet, že je to jinak. A nezkoušejte někdo argumentovat podobnými nesmysly jako tím, že zbytečně narůstá počet obsahově identických příspěvků od různých autorů, kteří chtějí hloupě vyjádřit svůj souhlas/nesouhlas/názor. Nikdo netvrďte, že je provedení hodnocení špatné, protože na abc není špatně a to, že lidé málo (vlastně NIKDY) hodnotí není způsobeno tím, že zrovna u článků není nutkání se tolik vyjadřovat.
A přehlcená a nepřehledná fóra jsou taky fajn a jestli se to někomu nelíbí, může si abc forknout.
I mazaní spamu je svým způsobem cenzura.Tak s timhle názorem táhni do halušek ty jeden plantážníku! Spam se prostě maže a to bez řečí. Spam je ten největší internetový plevel co snad v jeho luhách lze najít. Spameři by se měli bez rozmyslu eliminovat (do hlavy) a myslím, že nejsem sám kdo tenhle názor zastává. Mazání spamu je prostě nutnost a i když to zní jako z dramatu od Karla Čapka, "SPAM se musí ničit ve velkém a tak jak to jen jde! Nezáleži jestli má nějakou hodnotu - on jí nemá!"
nebo se raději nevyjadřovat?Trefa.
zbytečný to není, protože autor cítí potřebu vyjádřitKdyž autor cítí potřebu, ještě to neznamená, že to není zbytečné. Kdyby méně lidí psalo pokaždé, když ucítí potřebu, bylo by (nejen) v komentářích pouze méně balastu.
Nejde o určení kvalitního příspěvku. Jde o vyjádření toho, jak velká skupina lidí si myslí to samé.Problém je, že navrhovatel tohoto systému chce, aby se z těchto souhlasím/nesouhlasím kliknutí počítala karma pisatele, takže v konečném důsledku nejde o hodnocení jednoho komentáře. Vylez o pár příspěvků výše a najdeš to tam. Ano, pro souhlasím/nesouhlasím hlasování u jednoho konkrétního příspěvku bez jakýchkoliv důsledků už budeš mít pravdu. Na druhou stranu je otázka, jestli má cenu to implementovat, jde přece jenom o práci navíc, místo na disku navíc, spotřebovaný výkon navíc. Jestli to bude nebo nebude fungovat je otázka, málokdo tady hodnotí blogy, takže kolik z toho mála bude hodnotit komentáře.
Tiskni
Sdílej: