Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
O GNU/Linuxu a hrách se toho napsalo opravdu spoustu.Jak jsem se přesvědčil,většina lidí co používají produkty od M$ vůbec neví,že leckdy chodí hry pod GNU/Linuxem daleko lépe..
Nedávno jsem měl dočasně nainstalovány M$ XP.A z dlouhé chvíle nainstaloval Dooma 3.Hrát se to dalo na slušných High details,1024x768 a s AA na 2-4x.Pak jsem přešel zpět na Ubuntu a jaké bylo moje překvapení,když mi Doom běhá na Ultra details,1024x768 a AA na 16x!!!!Zdá se mi to celkem nemožné,ale opravdu je to tak..A pak že tučňák není na hry :-)Nebudu se tajit tím že v minulosti jsem patřil mezi nenasytného konzumenta warezu.A se slovy:Proč si to kupovat,když se to dá ukrást sosal již 10 part raru Worms4:Mayhem.Ale s tím je konec!Delší čas jsem se psychicky připravoval na akci s krycím názvem "Čisté svědomí" a pěkné hry,filmy,hudební kopie vyhazoval po částech do koše.A kdo,co za to (naštěstí) může??LINUX,LINUX a zase LINUX...Dnešní stav se má tak,že doma nemám ani jeden disk,disketu,zip,flash a jakékoliv médium na kterém by byl nelegální obsah.Dokonce jsem před časem zakoupil Dooma 3 včetně datadisku,UT2004,Posla Smrti a Quake IV.A moje rada zní:Kašlete na warez.Takový dobrý pocit při pohledu na stojánek s datovými nosiči jsem dlouho neměl :-)
Není tomu tak dávno,kdy jsem opustil říši okýnek a vydal se na trnitou cestu Linuxu.Nyní po 3 měsících můžu s úspechěm říci že ovládám základní příkazy a poradím si s jednoduchým problémem,který se v mojí současné distribuci vyskytne (Ubuntu),aniž bych musel zahltit diskusi .Ale to jsem trochu odbočil od tématu..