Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jeden zapadlý blog z konce října (asi), ovšem všeobecně platný.
Ač to mohlo vypadat, že už nežiju, opak je pravdou, žiju, i když v poslední době to jde od desíti k pěti.
Za posledních pár měsíců po mě na Internetu nebylo ani vidu, ani slechu, ale to už se stává. V práci to byly fofry, také jsem si náležitě užil dovolenou a potom jsem měl ještě více fofrů v práci. V posledních dnech si říkám, že bych měl trochu zvolnit a užívat si víc volného času, předejít tak možným problémům, vzhledem k počasí, roční době a tak vůbec, není to tak jednoduché, makat na sto procent, do ruda rozžhavený, je potřeba si dát taky voraz. Také mě mrzí, že nejsem v poslední době moc prospěšný komunitě a tak vůbec, na cestě je nová verze pacmana, pomalu nazrála doba na přechod z kde3 na kde4.
Když jsem u kde4, musím uznat, že nový Amarok, přesněji poslední beta začíná být použitelná, a i místo pro umístění appletů je celkem použitelné. Jen to chce dolaladit pár drobností a bude to perfektní. Dále už jen k samotnému kde. Zajímalo by mě, kdy už konečně začne fungovat modul khotkeys, bez něj je prostředí celkem kulhající, ono bez gest v konqueroru je brouzdání celkem nepohodlné. Jinak ostatní co mi chybělo je již použitelné, k3b i krusader se dají používat ze svn. Jen nevím co si počít s networkmanagerem…
Za poslední měsíce jsem skoro všechen volný čas trávil jinde, a jinak než s Linuxem. V čajovně je prostě fajn, když není nejlépe. Možná si na stará kolena taky jednu pořídím. Zdokonalil jsem se v přípravě čajů, zapracoval jsem na technice čajového obřadu. Jinak letošní sklizeň je opravdu výborná, alespoň co jsem ochutnal, rozhodně nebylo pod standardem. Naštěstí jsem se za poslední týden dostal s konzumací čaje jen na jeden litr poměrně silného zeleného čaje. Zbytek pitného režimu doplňuji vodou. V práci se zabývám licenční politikou o trochu více, než by bylo zdrávo pro volomylekářského Linuxáka.
Další zajímavou novinkou je nabídka práce u Novellu, jak na mě získali kontakt opravdu netuším, ale balení RPM nebude pro mě to pravé ořechové, C++ je mi bližší. I když v poslední době mi připadá, že změna by mi mohla prospět, vzhledem k velmi řekněme zvláštní, atmosféře ve vývojovém týmu. Ovšem, problém je, že se mi nechce jen tak odcházet z Jihlavy, mám to tu rád, raději než třeba v Brně, tam se mi opravdu moc nelíbí, mám raději menší město.
Tiskni
Sdílej:
než by bylo zdrávo pro volomylekářského LinuxákaAni při bujné fantazii mě nenapadlo co by to mělo být zač..
volnomyšlenkářského ?
Hodne OT otazka, nedelas nahodou ve stormware?