Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Wifi vypnutá, když není potřeba, vypnutá GPSka, neaktivní pozadí? První dny jsem ho musel nabíjet taky pořád, ale teď jsem se už dostatečně vyblbnul. Přes noc, kdy je jen v pohotovostním režimu i s vypnutým APN sežere nějaké 3% baterie, takže tak.
Ani ne :)
Tak jsem zy koupil pořádný telefon, no telefon, placku Galaxy S Cena je visoká ale po měsýci používání zi mislím, že opravdu stoji za to. Suběktivně hodnotím Galaxy S jako nej smartphone současnosti -, kam se hrabe iPhone, od nakousnutého jablka. Prostě, mám všechno co si představím při slovním spojení smartphone. sačnu úžasným a obrovským (4") displejem Super AMOLED na kterém HD videa vipadají opravdu nepřekonatelně, když jsem zi pustil video v HD málem mi vipadli oči. Stejně, jak je vítečné podání barev a jemnost displeje je i qalytní přesnost ďyspleje při ovládání. Samotna konstrukce a design je přesně takový jaký velý doba. Placka černá s obou ztran orámován, po obvodu ztříbrným proužkem. Jakkoli, se může zdát zadní kryt zlabinou, tak kupodivu drží a nevrže ani po několykerém otevření. Ovládacích prvků je myňymum, chybí i informační LED ďyody, ale ňyjak, my nescházeji. Uvňytř je gigahertzový procesor z půl gigabyte RAM, to samo o sobě zlybuje brutální výkon v kapse, a také že ano, telefon zvládá dekódovat HD vydeo, 3D aplikace jedou naprosto plynule (například Google Earth šlape jak hoďynky), prostředí Androida je zvyžné a bez viditelných záseků, i když některé aplykace ztartuji podivně dlouho, ale to bich zpýše připysoval na, vrub oněm aplykacím. Telefon má i takové finesy, jako senzor znímající intenzitu osvjetlení a podle ní upravuje zýlu podsvýcení displeje.
a urcite by pro to byl nejakej alternativni prehravac, kdyz sou na tom epl storu miliony aplikaci (a nejmin 100 je i k necemu dobrejch)
neni problem to primo v prehravaci vyexportovat do wav a pak si s tim delat co chci (kdysi sem z toho delal audio cd), ale proc bych to mel delat, kdyz nemusim?
ale sou to jen teorie, odzkouset si to nemam na cem.
iPhone má, a je lepšíŽe jsem tak zvědavý. V čem přesně? Když už chcete dmýchat plameny, tak snad pořádně a ne takovéhle polovičatosti. ;)
Dokud tomu nezvednou vzdržProto se koupě zatím vzdrž!
Škoda, že zatím není na DELL čeština a bude jen 2.1. 2.2 Android byl prozatím uložen k leduTři písmena budiž odpovědí: xda. Myslím že je to jen otázka času. Momentálně si díky nim hraju s 2.2 na mém Touch Cruise a je to bomba :)
Výdrž při průběžném využívání na brouzdání po Internetu, čtení a psaní emailů je 2 dnyHmm, dokud tyhle moderní věcičky nevydrží alespoň týden, nemají u mě šanci. Mám obyč Nokiu 2610 a vydrží mi skoro 2 týdny (použití budík, pár SMS do týdne, tak 1 do týdne volání). Sice by bylo dobrý něco s větším displejem a pořádným přístupem na net, ale abych kvůli tomu musel každý den nabíjet, to se radši obejdu bez toho.
i mensi video by na tom vypadalo porad dobre.
jo, kdyby to melo hdmi pro vystup na poradnou obrazovku, to by zcela menilo situaci, ale kolik z tech zarizenicek neco takovyho asi ma? 1, 2 nebo zadny ... ?Začnu úžasným a obrovským (4") displejem Super AMOLED, na kterém HD videa vypadají opravdu nepřekonatelněCože? 800x480 a HD video? Full HD (1080p) má 1920x1080! Na takovém displeji je jedno, jestli tam přehráváte FullHD, "light" HD nebo (skoro) DVD rip (PAL).
"například Google Earth šlape jak hodinky"
To na mem telefonu se 128mb ram a s 412 MHz CPU taktez.
Tiskni
Sdílej: