V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Před časem jsem si chtěl koupit BT headset SonyEricsson HBH-610a. Pohledal jsem po netu a objednal u Cybexu, tam ho už ale neměli, tak jsem ho pak našel u firmy 123mobil.cz s tím, že nemusím platit poštu, protože si ho mohu vyzvednout na pobočce v Brně.
Jaké bylo mé překvapení, když mi druhý den volala slečna kvůli potvrzení objednávky a říkala, že tam mám psáno o vyzvednutí v Brně, ale že v Brně žádnou pobočku nemají. V tu chvíli mne napadlo, že jsem asi magor, že jsem zase něco někde poplandal. Večer jsem doma sednul k počítači, najel na jejich stránky a ujistil jsem se, že magor možná jsem, ale rozhodně to nebyla moje chyba.
Při zběžném zhlédnutí jejich obchodních podmínek naleznete odstavec, kde se píše Osobní odběr je možný na jedné z našich poboček. Po vaší objednávce Vám sdělíme, kdy si můžete zboží vyzvednout... Satron s.r.o., IBC Centrum, Příkop 6, 602 00 Brno, Otevírací doba: PO-PÁ: 10:00-18:00, SO: 09:00-12:00, Tel. na pobočku: +420 775 577 515, Email: info@123mobil.cz Okamžitě jsem jim napsal e-mail s upozorněním na to, že neplní své obchodní podmínky, a že bych rád dostal vysvětlení. Je to už měsíc dozadu, a z firmy se mi vůbec nikdo neozval a uvedené bludy stále na svém webu mají. Zvažuji, jestli by mělo nějaký účinek upozornit na ně ČOI nebo nějaký jiný úřad.
Závěrem bych měl ještě dotaz: můžete mi doporučit nějaký jiný BT headset srovnatelné kvality a ceny? Chtěl bych digitální zpracování zvuku, kvalitní přenos, automatické párování, komunikaci s SE K700i a T610i, bezproblémové propojení s PC v Linuxu. Výše zmíněný už se totiž nedá pořádně sehnat, další od SE, co by měl podle testů mít srovnatelné parametry, tak se strká 2 centimetry do ucha a u jiného zase byla kritizována velmi špatná komunikace přes jakékoliv překážky
Tiskni
Sdílej: