SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Původně jsem tedy toužil po velmi sympatické Nokii E55, kterou jsem si objednal přes eBay z Británie, a přišel mi hezký, ale nefunkční mobil, takže jsem následně zvolil výše uvedený model, který asi jako jediný tohoto typu lze ještě zakoupit. Má vše, co jsem od něj očekával – nepatlací displej, WiFi, VoIP/SIP, GPS, QWERTZ klávesnici, e-mailový klient, umí vyhledávat v telefonním seznamu (což obyčejné Nokie jaksi kupodivu neumí) a měl by vydržet dostatečně dlouho bez nabíječky.
Jak jsem uvedl v perexu, potrápilo mne zprovoznění VoIP. Abych to dlouho nenatahoval, funkční aplikaci jsem po mnoha hodinách hledání našel na stránkách Odoriku. Po jejím nainstalování již vše funguje, jak má – v nastavení sítě se objeví Advanced VoIP settings a přibude možnost internetového volání. Snad tedy někomu ušetřím zoufalé hledání. Na různých zahraničních fórech jsem totiž četl, že VoIP blokují někteří operátoři a že to rozchodit nelze, nebo že je potřeba nastavovací SMS od operátora, že bez ní to pro změnu nejde, a další takové informace…
A pokud by tento zápisek četl někdo problému znalý, tak mám jeden problém, se kterým si nevím rady. V e-mailovém klientu jsem si nastavil několik mailových schránek. Všechny, až na jednu, fungují bez problému. Nejsem s to dostat se na schránku u Web4U.cz, a to jsem zkusil všechny možnosti zabezpečení i nezabezpečení, POP3 i IMAP. Ani na jejich SMTP server se nedokážu z mobilu připojit. Přitom v počítači se k nim z Thunderbirdu připojím úplně v pohodě. Pokud by někdo tušil, v čem je háček, budu vděčný za radu (zkoušel jsem i zákaznickou linku Web4U, ale byl jsem poslán někam).
Tiskni
Sdílej:
Nejsem s to dostat se na schránku u Web4U.cz, a to jsem zkusil všechny možnosti zabezpečení i nezabezpečení, POP3 i IMAP. Ani na jejich SMTP server se nedokážu z mobilu připojit. Přitom v počítači se k nim z Thunderbirdu připojím úplně v pohodě. Pokud by někdo tušil, v čem je háček, budu vděčný za radu (zkoušel jsem i zákaznickou linku Web4U, ale byl jsem poslán někam).No a zkoušel jsi sniffnout, co se tam na drátě děje?
sa cudujem autorovi ze si nekupil radsej Blackberry Q5/Q10 , ked uz tak ...Ten telefon je samozřejmě technicky lepší, ale ty jejich pidiklávesnice jsou pro mne zásadní překážkou.
No a zkoušel jsi sniffnout, co se tam na drátě děje?Hm, to už je na mne vyšší dívčí...
Myslíš, že posraný tlačítka jsou lepší než dotykový displej?Ona jsou tlačítka (IMHO) mnohem praktičtější pro vyťukání čísla, hledání v seznamu, či přepnutí funkcí během hovoru, tedy pro účely, k nimž telefon primárně slouží. Na procházení webových stránek, či používání map je mnohem praktičtější dotykový displej. Záleží k jakému účelu si člověk telefon pořídí...