Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Šetření je hloupost. Místo šetření je vhodné peníze investovat tak, aby se zhodnocovali."Šetření je hloupost. Místo šetření je vhodné šetřit" ... jo, to dává smysl. Ostatně jako celý zbytek toho příspěvku.
Šetřit znamená ukládat si peníze někam na "hromadu". Třeba do banky, a nebo pod polštář. Investovat peníze znamená nakoupit "něco" co bude produkovat další peníze (koupit a pronajímat byt, založit firmu, nakoupit výhodně akcie ...).Peníze v bance jsou investice i podle vaší definice.
Jediný kdo je bit jsou suroviny naší země, a lidé kteří tento princip nepochopili. Jako jste třeba vy.Tak to určitě... hned si jdu nastudovat nějakou doomsayerskou literaturu o drancování zdrojů a naprostém ignorování technologického pokroku a jeho vlivu na růst.
Peníze v bance by byly investice pouze za předpokladu, že by jste na úrocích získal více než ztratíte z důvodu inflace, což ale není pravda.Ziskovost je u investice žádoucí, ale není to podmínkou. To, že kvůli inflaci nakonec ty peníze budou mít menší hodnotu, neznamená, že dát je do banky není investice. Jen tak mimochodem furt to vyjde líp, než nechat si je doma.
No tak nevím, zda tohle je seriózní přístup velké firmy
Tohle je zcela standardní přístup velké firmy, právě proto, že je firma velká, plná nesmyslných procesních pravidel od počtu tužek na obchodě po odtočené litry vody při spláchnutí. Na zákazníky už poté nezbývá čas. CZC je ryze marketingová firma, nikoliv obchod, kterého by zajímal zákazník...
To je totiž fenomén českého obchodování, kde firmy po revoluci vyrostly na zelené louce a do dnes se nenaučily podnikat jinak než pro sebe.A kdy a jak se to, podle velkoveziru trhu, nauci?
CZC je ryze marketingová firma, nikoliv obchod, kterého by zajímal zákazník...V tom případě by mě zajímal tvůj výklad pojmu marketing.
Jinak placení předem je vždy sázka do loterie, platím vždy z ruky do ruky - dobírkou, nebo na výdejním místě.Dobírka je taky sázka do loterie, pokud člověk zboží při převzetí nerozbalí, nezkontroluje a dostatečně neotestuje, což je jen málokdy vůbec možné.
To dostatečně neotestuje je dost problém i v případě platby z ruky do ruky.Vždyť o tom píšu, ne? Dobírka je z ruky do ruky, jen delegovaná na subjekt, který zboží doručí.
Dobírka je taky sázka do loterie, pokud člověk zboží při převzetí nerozbalí, nezkontroluje a dostatečně neotestuje, což je jen málokdy vůbec možné.Však rozbít se to může i po otestování. Chyby se prostě stávají, nedají se eliminovat, jen můžete snížit jejich pravděpodobnost a následné škody. Obecně je lepší platit co nejpozději, kdy zbývá méně distribučních kroků, které se mohou nepovést.
No, já měl u CZC problém jen jednouTo já taky, neměl jsem důvod si to zopakovat.
Nezdá se mi, že by v tom byl nějaký zlý úmysl, spíš to jen nestíhají.Pokud to nestíhají, tak pravděpodobně z důvodu úmyslného poddimenzování personálu za účelem úspory na úkor zákazníka.
Se podívejte třeba na www.heureka.cz a zjistíte, že většina lidí je s Alzou spokojená, včetně mě.
Safe search blocked some results for MILF. Vypnout: [dočasně] [trvale]. No more results.
Dobrý den, řekl bych, že nabídnutá alternativa je zcela neadekvátní (obyčejný neznačkový papír náhradou za značkový fotopapír), a to ještě poté, co jste mi napsali, že objednávku nedodáte včas. Mnohem blíže má k tomu tohle: http://www.czc.cz/canon-foto-papir-mp-101-a4-50-ks-170g-m2-matny/27476/produkt
Tiskni
Sdílej: