Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »madaphone.sk chce nejaku registraciu, ale aj tak som tam nikde nenasiel ceny. A voipex.cz tam ceny sice ma, ale nie su nizsie ako Skype a ja momentalne dokazem platit len kartou, tie smsky na mna nie su pretoze mi je zrejme, ze by nefungovali. Aj toto je dovod preco Skype ano. Bez problemov som nabil kredit. Jasne, ze to ma takto aj mnoho inych sluzieb, ale to je len jeden z dovodov preco ano.
smsky by mi nefungovali, pretoze momentalne je moja mobilna siet t-mobile D. Mozno by som chytil aj nejaku francuzsku :)
A kolko z tych ludi si myslis, ze nema ICQ / ICQ transport?
A co se týče nějakých problémů po otevření protokolu: Pokud budou alternativní klienti protokol dodržovat, tak není důvod aby to nefungovalo. A více bran do standardní telefonní sítě by zvýšilo konkurenci na trhu, takže to tak černě taky nevidím. Černě to ale asi vidí Skype, protože jemu se konkurence nehodí.Vcelku s tebou súhlasím, ale ... Dá sa očakávať, že všetci alternatívni klienti budú dodržiavať protokol (deje sa tak aj pri ICQ/MSN/..) na rozdiel od nich je Skype postavené na tom, že sa cez tvojho klienta prenášajú aj dáta iných ľudí. A to sa už od nich efektívne vyžadovať nedá. Samozrejme, viac brán zvýši konkurenciu a je to výhodnejšie pre zákaznika. Ale v čom by bola výhoda pre Skype? Peniaze zarábajú prakticky len na SkypeOut/SkypeIN, teda poskytovaním brány do tlf. siete. Toto isté poskytujú stovky ďaľších firiem. S jediným rozdielom, Skype má o čosi viac používateľov. Akonáhle sa objaví hráč/i s rozumným podielom na trhu, tak Skype bude chcieť s nimi komunikovať, pretože to zvýši počet potenciálnych klientov. Na aktuálnom trhu, však nič nebráni tomu, aby SkypeIn/SkypeOut fungoval aj cez SIP, ale nemali by z toho veľký úžitok. V podstate si to prirovnaj k tomu, že MS Office z vlastnej vôle nebude ukladať do formátu OO.org. Ale ak ten OO.org neprečíta doc, tak ho bude používať ešte menej ľudí ako teraz. O tom je väčšinový (monopolný) podiel na trhu.
Tiskni
Sdílej: