Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dnes som si prečítal na Živě článok o vzostupe podielu Firefoxu. Má sa Microsoft báť? Tentokrát tradičnú flame spôsobil autor sám, keď tvrdil, že mu FF s dvoma tabmi zaberá 80 mega. Takmer každý tvrdí, že toľko pamäte nezaberá. Keďže viem, že u mňa väčšina vecí vyzerá inak ako sa bežne tvrdí, tak som dospel k odlišným výsledkom. Firefox s troma tabmi (plugin slovak lang, Wizz RSS, FoxyTunes, adblock, keyconfig) u mňa nezaberá 80 MB,táto kombinácia zaberá o trošku viac :)
firefox-bin mi beží necelých 20 hodín (pracoval som s ním také 4 hodiny) a zaberá: 1481MB(VIRT), 995MB (RES), 32MB (SHR). Zrejme tam bude nejaký ten memory leak :) Ešte štastie, že mi môj desktop stále nemusí swapovať. Holt moderná doba. Pred pár rokmi som po disku s podobnou kapacitou ani len netúžil.
Len tak na okrhttp://www.steelgryphon.com/blog/index.php?p=34aj, FF je v podstate na pokraji záhuby, pretože posledný z core vývojarov prišiel na to, že z niečoho musí aj žiť. Viac na jeho blogu, či včerajšom Slashdote.
Tiskni
Sdílej:
... jestli si toho někdo z vývojářů všimnul ...Vážený pane, vývojář není děd vševěd, ani bába koukám do křišťálové koule. Chápu Vaše rozčarování, ale zkusil jste někdy programovat? Není to snadné, zvláště pokud máte za sebou hordu uživatelů, kteří mají jen silácké řeči a nehodlají hnout prstem, jen brblají. Pro Vaší pohodlnost jsem připravil odkaz: https://bugzilla.mozilla.org. Případně v českém jazyce: http://bugzilla.czilla.cz. Prosím přispějte ke zlepšení produktu, který svobodně využíváte každý den!
Mozna by si vyvojar mel ten produkt obcas pustit na dobu delsi nez dve minuty a zkusit ho pouzivat...jsem optimista a věřím tomu, že vývojáři Firefoxu jej opravdu běžně používají, nejen na dvě minuty ... ovšem spíš by to měli občas zkusit i na "normální" mašině a ne na těch svých dělech s mnohogigahertzovými procesory a gigabajty RAM