Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdravim. Rad by som si zadovazil dalekohlad do hor. Nieco schopneho, no nie velmi draheho. Technicke informacie okolo dalekohladov a ich interpretaciu mam v malicku, kedze sa trapim vyberom cez dva tyzdne. Za ten cas som si nasiel par, ale nie som si isty ziadnym z nich. Tak by som bol rad, ak by niekto mohol daky navrhnut, pripadne povedat, ktory je v poriadku a posluzi najlepsie.
Tieto som nasiel ako vhodnych kandidatov:
Zvacsenie, vystupnu pupilu maju vsetky zhodnu. Ale napr. Nikon ma 10 rocnu zaruku v europe, zatialco Olympus ma uv filter, co ma popravde viac zaujima ako ta zaruka. Potom Luger ma asi najlepsie renome z tychto znaciek. No skratka som v koncoch, takze ak by niekto mohol poradit, tak budem velmi vdacny.
Dakujem vopred.
Tiskni
Sdílej:
Dakujem velmi pekne za vysvetlenie. Prislo mi to ako nieco usluzneho, ale zrejme to nie je podla vasich slov az tak vyznamne, teda aspon nie, kam sa ja chystam a to zatial ziadne polarne oblasti a ani Himalaje.
Dalekohlad bude u mna urceny na turistiku do hor najma. Takze ziadna protivzdusna obrana :D. Co sa tyka vahy, tak potom ten Luger vychadza najlepsie z nich so svojimi 750 g. Otazne je, ci je to vela a ci nie. Ale pri porro prism dalekohladoch asi len sotva najdem nieco lahsie s rovnakym zvacsenim.
Meopta, Zeis, Swarowski atd, to by bolo fajn, ale zial tolko zrejme nedam. Zrejme by ma kazdy jeden z nic prezil aj pri mojich 28 rokoch, ale je to dost penazi. ;)
Dakujem velice pekne, ze ste napisal a pomohol zaroven.
Dakujem za ponuku, by som nad tym aj popremyslal, ale zial, vcera vecer som objednal ten Luger. Takze tato episoda mojho zivota je jaksi uzavreta. Ale dakujem samozrejme.