Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
To tedy čumím
Ze bych si to dal na svy stranky aby mi z toho neco taky kaplo? Ale pri navstevnosti pul cloveka denne z toho asi nic nebude ...
Na takovem principu funguje SETI home, nebo aspon fungovalo, nevim jestli to jeste bezi... Uzivatel nainstaluje sporic, ktery se pripoji k serveru a zpracovava data ze satelitu... Cim vic lidi tim vetsi sance ze nekdo objevi emzaky :)
Plura Processing pays affiliates for every 15 seconds of compute time they help provide. To get current payment rates, please contact us.
nechce sa niekomu napisat?
Technicky zajímavé řešení. Jen nevím, kolik lidí má povolené provádění javových appletů (neboli kolik uživatelů bude možné takto využít). Asi to závisí na tom, jaké mají prohlížeče výchozí nastavení. Tyto applety se (naštěstí?) nikdy nerozšířily a nemám dojem, že by je někdo produkoval. Viděl jsem je snad jen u JBossu v nějaké jeho webové konzole či co to bylo...
U mě dokonce přes 90 %.
na obyčejném uživateli, který s celou věcí nemá nic společného, si někdo jiný pěkně mastí kapsu.
možná je to obchodní model budoucnosti – pokud by to bylo bezpečné a pod kontrolou*, tak mi to přijde jako příjemnější řešení než otravné a ošklivé reklamy. A nemáš pravdu v tom, že uživatel nemá s celou věcí nic společného – uživatel dostává přístup k obsahu (který musel někdo vytvořit) a platí za něj touto formou. Není to platba v přímém slova smyslu, takže za nesledování reklamy (či nepouštění apletů) tě nikdo nemá právo kritizovat – je to jako když odejdeš na záchod ve chvíli, kdy televizní pořad přerušila reklama
*) pokud bych si např. v prohlížeči mohl nastavit, že všechny tyhle výpočetní applety dostanou např. maximálně 10% výkonu procesoru a 100 MB RAM.
Tiskni
Sdílej: