Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem učitel češtiny a němčiny a pro výuku aktivně využívám různé internetové zdroje, zejména vypracované pracovní listy a online cvičení (pokud mám možnost jít se skupinou na počítače, což je nyní omezeno téměř na nulu).
Materiály buď tisknu přímo z různých stránek (odkazy by unavily mě i čtenáře, mám je v záložkách), nebo si je sám vyrábím. To je sice efektní a přesně cílené, ale namáhavé a pracné, protože se musím zabývat také technickými věcmi. Makra v plainTeXu mám už sice připravená, ale jedná se zejména o úpravu textu, která mě nejvíce zdržuje. Není problém vyrobit si různé typy testů, ale pro pracovní materiály či pracovní listy se režie při výrobě neúměrně zvyšuje - a efekt nemůže být (a nebývá) odpovídající.
Hledal jsem proto software (ne ani tak webové stránky), který mi pomůže při výrobě těchto materiálů. Zatím jsem nic nenašel (KDE Apps, FM) a domnívám se, že ani nic použitelného nenajdu. O co mi vlastně jde?
Software, který hledám a který mi rapidně pomůže, musí umět:
Neumím programovat v žádném vyšším jazyku a nemám čas ani motivaci se to učit. Vím ale přesně, co chci. Hledám proto dobrovolníka, který programovat umí a chce s něčím pomoci. Jsem ochoten věnovat vývoji takového programu množství času, protože jej využiji minimálně každý týden.
Rád bych tohle mé přání s něčí pomocí realizoval, protože potřeba tohoto programu dosahuje sta procent. Technicky se nejedná o nic složitého. Má představa je - otevřený zdroj, SourceForge. Neznám žádný program, který bych bral jako vzor - nic jsem nenašel. To, co jsem našel, nepokrývá mé požadavky a obvykle stojí několik desítek eur. A běží to ve Windows.
Uvítám tipy, rady a návrhy. Pokud vás tento nápad neoslovuje, prosím, nevyjadřujte se. Díky.
Tiskni
Sdílej: