Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Už to vídám běžně v obchodech, na plakátechTo není měřítko. Hlavně v obchodech... tam bych fakt nic správného nečekal. Jednou jsem v řeznictví koukal na konzervy lunch meatu, u kterých byla cedulka "lanšmíd".
P.S.: Zdravím xkeshe -- že prý vývoj směřuje ke zjednodušení. Jak se bude za několik let psát ,tří`, nechci raději vědět.evoluce jazyka je holt neuprosna a clovek podvedome hleda balanc mezi usporou energie a srozumitelnosti ;) takze kdyz uz "musim" napsat, ze "ta 18ka je kost", co mi zbejva, samotna cifra to neda :) co vadi mne: budu se soustredit & spol. - to je ignorance prozrazujici, ze dotycny netusi, co vlastne rika/pise
apodevolucíjazykasia vidis, v praxi muj styl (vynechani diakritiky) velice dobre funguje, na rozdil od tohoto stylu, kdy tak udajne dulezitou diakritiku zachovas, ale nerespektujes jeste dulezitejsi prvek citelnosti textu - totiz jeho jasne cleneni takze moje prispevky si lidi ctou a nedela jim potize na ne reagovat (prakticky jsem se nesetkal s nedorozumenim kvuli formalni podobe), zatimco tenhle tvuj si neprecte nikdo (krome perverznich masochistu) ;)
buď to pěkně vypíšu jako vosumnáctka nebo 18. Těch pár úhozů mě nezabije a čte se to mnohem líp. :-P18ka x osmnáctka - to je 5 úhozů navíc :P 18 je "osmnáct" nikoliv "osmnáctka" samozrejme predpokladam, ze se bavite o psani v diskusich (prip. v chatu). rozlisuju totiz beznou komunikaci, kdy jde taky o rychlost a kde neni na skodu neformalnost, a redigovane texty predkladane verejnosti jako oficialni publikace ;) v prvnim druhu textu nejde o texty jako takove, ale jen prepis neceho, co by probihalo v idealnim pripade slovem mluvenym - proto jsou gramaticky pravidla nedulezita a zdrzujici (v mluvenem jazyku taki nerozlisujeme i/y a nijak to ve srozumitelnosti nebrani, natoz respektovat skladbu vet atd.). ve druhem pripade jde explicitne o psane texty, a tam se klonim k variante gramaticky (a logicky) spravneho. jeste zminovane reklamni poutace ci reklamni texty jsou zase specificka kategorie... abych to shrnul: psat muze clovek jakkkoliv, je ovsem dobre, aby to delal vedome ;)
Tiskni
Sdílej: