Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Rád bych požádal o pomoc zejména uživatele Wordpressu.
Svůj web jsem si napsal sám - byly to PHP skripty, které se celkem inteligentně vkládaly do index.php. Slabina byla v adresování - v indexu byl původně nepříliš rozsáhlý switch, který testoval hodnotu proměnné předávané v adrese, a podle toho zobrazil požadovanou stránku. Hodnotou bylo číslo, které jsem s každou stránkou zvyšoval; byly ale i stránky, které začínaly od jisté číselné hranice, aby tak vznikl prostor pro nové stránky (indexy). Bylo to samozřejmě krátkozraké (ale funkční) - nepočítal jsem, že budu web tak "budovat".
Situace se změnila, bylo potřeba nasadit CMS. Po dlouhé době testování jsem si vybral Wordpress. Teď přemýšlím, jak staré adresy, které jsou naindexované vyhledávači a použil jsem je v různých diskuzích a odkazech manuálně, udržet při životě.
Plugin, který by to uměl, jsem nenašel. Tuším, že by to šlo přes .htaccess, ale chybí mi zkušenosti. Proto prosím o nakopnutí.
Druhá věc je stejně důležitá: permalinks, resp. čitelné adresy. Web podporuje mod_rewrite, Wordpress nabízí ohromné možnosti pro "konstrukci" těchto adres. Ale žádný z libovolných typů nefunguje - po kliknutí na takovou pěknou adresu dostanu vždy chybu 404. Hledal jsem ve fóru WP, našel bug tohoto znění, týká se ale starší verze WP a Apache a ve verzi 2.0.2 WP by měl být už opraven. Neznám příčinu (v logu je jenom chyba 404), nevím tedy, co opravit.
Díky za tipy.
Tiskni
Sdílej: