Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Z tohoto si určitě uděláte obrázek, jak se naše školní síť bezpečná (tento zápisek píšu z IE6tky, jiný prohlížeč tu nemáme).
No já nevím, na školním účtu bych očekával školní záležitosti (vypracované úkoly, skripta v PDF apod), tedy dokumenty, které nejsou nijak tajné nebo soukromé a navíc bych očekával, že je každý studem má stejně ještě doma, proto bych (ne)zabezpečení neviděl jako vážný problém. Stejně k těm datum má každý ze školy přístup.
školní záležitosti (vypracované úkoly, skripta v PDF apod), tedy dokumenty, které nejsou nijak tajné nebo soukroméNo to je ale blbost! A co treba takove domaci ukoly? Opravdu ma mit kazdy liny student pravo kopirovat si vypracovane ukoly od spoluzaku? A k cemu je pak dobre mit uzivatelsky ucet? Kdyz se prihlasim na nekoho jineho a provedu nejakou nepovolenou cinnost, koho asi dohledaji v logu a potrestaji, hmm? Na strednich skolach se bohuzel stale obcas vyskytuji spravci-lemry, kteri se flakaji jak to jen jde a svou praci odvadeji hur nez mizerne. A nehorsi je, kdyz je v tom jeste nekdo podporuje
Na strednich skolach se bohuzel stale obcas vyskytuji spravci-lemry, kteri se flakaji jak to jen jde a svou praci odvadeji hur nez mizerne.
Za svých studentských let jsem byl správcem učebny (takže pokud se ti něco nelíbí. můžeš přiložit ruku k dílu ) a jako flákání bych to rozhodně neoznačil. On správce toho má na starosti přece jen víc, než se starat o velikost hesel, aby si student mohl být jistý tím, že nikdo nepřijde na to porno, co si tam stahuje. Stejně přijde
.
Stepan je muj deda :) a uci me 8051.
Popravit nelze propustit.
Tiskni
Sdílej: