abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 1
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1963 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Diskuse byla administrátory uzamčena.

    23.11.2010 17:08 Neel | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Jsem rád snad za každou zprávičku. Protože OpenTTD znám, tak si ji i rád přečtu. Ostatní ji mohou přeskočit stejně jako já přeskakuji např. zprávičky o digikam, protože mě nazjímá.
    23.11.2010 21:32 xHire | skóre: 21 | blog: Linuxovník
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Přesně tak. Jsem rád za zajímavé zprávičky (a konkrétně tyto mezi ně patří), ostatně žádné jiné ani nečtu (tzv. přirozený filtr na základě titulku). Zprávičky tu jsou vždy tematické, takže není důvod tu vytvářet nějaké explicitní filtry jen kvůli tomu, že pár lidí má zabugované ono přirozené filtrování.
    Kryptoměny a bločenka.
    24.11.2010 20:02 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)

    +1

    23.11.2010 17:36 sivlk | skóre: 15 | blog: sivlk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Chcelo by to skor spravicky rozdelit na 2 casti: spravicky a nove verzie sw
    23.11.2010 17:44 xkomczax | skóre: 51 | blog: proste_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Jako naprosté rozdělení (tj. dva sloupce), a nebo dát do nastavení volbu nechat si zobrazovat novinky pouze z vybraných kategorií? (zprávičky jsou dávány do kategorií už teď)
    23.11.2010 17:44 sivlk | skóre: 15 | blog: sivlk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Hlavne mi ide o rss feed, bolo by fajn mat 2 namiesto 1 spolocneho
    23.11.2010 20:15 xkomczax | skóre: 51 | blog: proste_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Zajímavý nápad. Chceš-li jej prosadit, směřuj požadavek na Doliho či do bugzilly. Nebo zkus napřed sestavit předběžný návrh, seznam s tím (v blogu) komunitu, vyslechni si rady, komentáře a názory a pak teprve jdi "s kůží na trh"
    24.11.2010 11:50 dolik.rce
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    To by se mi taky zamlouvalo. K sledování nových verzí softwaru mi bohatě stačí package manager.
    23.11.2010 17:44 sivlk | skóre: 15 | blog: sivlk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Vyzeralo by to nasledovne:

    Zpravicky:

    Pozvánka na LPT 20 - online
    Pod povrchem Ubuntu je 93 % Debianu
    Uzbl a nový správce projektu
    Wayland mění licenci na LGPLv2
    KDE se bude účastnin Google Code-in
    Novell odkoupen společností Attachmate Corporation
    Nový Munin plugin pre ejabberd
    Druhé stretnutie InstallFest Bratislava
    V Nouveau se objevila počáteční podpora taktování
    Palm webOS Developer Day 2010
    Videa z MeeGo Conference 2010
    Diakritika v .cz doménách opět odmítnuta
    Francouzská policie přechází na Ubuntu
    Jak zlepšit plánovač bez 200řádkového patche
    Porovnání replikace v MySQL a PostgreSQL
    Debian Squeeze je skoro hotový
    Test použitelnosti Unity
    Bezpečnostní problém v OpenSSL

    Nove verzie:

    Opera 11.00 beta 1
    dikam a kipi-pluginy 1.6.0
    Linux 2.6.36.1, 2.6.35.9, 2.6.32.26, 2.6.27.56
    OpenTTD 1.0.5
    GNOME 2.32.1
    Android 2.3 přijde v následujících týdnech
    23.11.2010 17:42 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Jen je piš, jsem rád, za každou novou zprávičku o čemkoliv, alespoň tak naplním svůj informace chtivý mozek :-D.
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    23.11.2010 18:17 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Zrovna jsem u openttd zkousel 32bit grafiku a extrazoom a narazil jsem na zajimavy projekt:

    23.11.2010 19:05 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    To neznám
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    23.11.2010 19:47 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Musím říct, že ta mašinka vypadá nádherně.
    23.11.2010 20:42 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    ale nějak sedí vedle kolejí, ne?
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    23.11.2010 22:43 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Hnidopichu, to je zcela nepodstatný detail :-D
    24.11.2010 16:58 Amarok | skóre: 33 | blog: blogoblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Tohle fakt vypada uzasne, pripomina mi to ale spis Railroad Tycoon II, tou grafikou.
    GNUniverse - May the source be with you...
    23.11.2010 20:13 xkomczax | skóre: 51 | blog: proste_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Bohužel, autor pořád čeká, až sestaví komplet replace set (omlouvám se za anglický termín, nevím jak to přeložit) a pak to chce teprve vypustit do světa :-( Takže prozatím je jediná možnost kochat se pouze na obrázcích :-/
    23.11.2010 22:45 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    No možná bych to mohl zase po nějaké době zkusit.
    23.11.2010 20:25 Tomáš Heger (geckon) | skóre: 62 | Praha/Valašsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Krásné.
    23.11.2010 22:54 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    To byla podpásovka... už se vidím, jak víkend namísto s Descartem trávím naroubováním tohoto do svého patchovaného openTTD.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    24.11.2010 23:03 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    To je moc pekne. :-) Jen ty najezdy na kopec vypadaji podivne...
    23.11.2010 20:26 Tomáš Heger (geckon) | skóre: 62 | Praha/Valašsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Zprávičky o OpenTTD si vždy rád přečtu, protože mám tu hru rád. Takže klidně o každé verzi ;-)
    23.11.2010 22:46 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    jezismarja, bez se zpravickama o openttd nekam! ...pak vzdycky dostanu chut si to zahrat a vzdycky na to nemam cas. :-]]
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    24.11.2010 20:01 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)

    :-D

    25.11.2010 15:11 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)
    Nechal bych to na tobě, protože tu málokdy máme tolik zpráviček denně, že by nějaká ranní zmizela kvůli odpolední/večerní... Takže IMHO není co řešit.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.