Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Tak me napadlo, neslo by obejit problem s patenty na Android telefonech tak, ze by se prodavaly holy telefony bez OS a uzivatel by si tam pak nainstaloval system?
Treba v Ubuntu se tak pokud vim resi problemy s kodekama.
No kdyby mi treba Samsung prodal telefon bez OS a ja si tam pak nahral treba cyanogena, tak prece po nikom nemuze chtit blbej MS a Apple ani $ ne?
Treba se tohle nekomu bude hodit...
Koupil jsem si http://www.abclinuxu.cz/hardware/zakladni-desky/integrovane-cpu/asus-at5iont-i. Jednim s duvodu bylo HDMI pripojeni k televizi.
Po nastaveni moji televize (Panasonic Viera) ale bylo na televizi spatne rozliseni. Na pocitacu mam 1920x1080, televize to taky pise, ale obraz je orezanej.
Nakonec jsem ale nasel, ze chyba je na strane televize, ktera spatne obraz roztauje a orezava. Staci to vyptnout pres Menu->Nastaveni->Dalsi nastaveni->Prevzorkovani 16:9 - to je potreba vypnout.
Jinak se mi podarilo zabudovat kabel do zdi. Rozstipnul jsem ho klestema, protahnul trubkou ve zdi a zase spajel - a kupodivu funguje ;-)
Pokud musíte používat Windows jako třeba já v práci, tak se vám určitě bude hodit, návod, jak si připojit Frerunnera k tomuto operačnímu systému. Návod je pro Windows XP, ale měl by fungovat i na Vistách nebo 2000kách.
Openmoko Frerunner, je otevřený telefon. Já mám otevřené věci rád. Líbí se mi, když můžu zkoumat, jak věci fungují. O tomhle telefonu jsem přemýšlel ještě než se začal před půl rokem prodávat. Jenom jsem čekal než začne fungovat suspend, než se začne prodávat t-mobile G1 a taky na Vánoce abych měl omluvu pro utracení 7000 Kč. Problémy se suspendem jsou už vyřešeny, do G1 si nenahrajete vlastní kernel a Vánoce jsou tady, takže Freerunner teď leží vedle mě a já mám radost, že jsem ho nakonec koupil.
Je to už asi dva měsíce, co jsem se rozhodl vyměnit můj Duron 750Mhz za něco novějšího. Byl jsem k tomu vlastně donucen manželkou, které počítač připadal pomalý a hlučný.
Počítač jsem předtím nikdy neskládal, hardware mě nikdy moc nezajímal, ale řekl jsem si, že nějaké nové zkušenosti se budou hodit.
Požadavky jsem měl jasné - musí to být pasivně chlazené, aby nebyl slyšet a taky aby měl co nejmenší spotřebu. Bude v něm televizní karta a musí stíhat DVD a DivX.