Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Pravdivá fakta o náročnosti a rychlosti je vhodné opakovat, zvláště když rozdíl je obrovský a úplně to mění dlouhodobou situaci v celé historii
Možná že je tohle PR vhodný omílat stále dokola, ale ne tady, protože Firefox pro Windows a pro Linux jsou fakticky dva zcela odlišné prohlížeče z nichž tomu linuxovému nepomůže ani tisícinásobný urychlení renderovacího jádra, protože jeho GUI je tak katastrofálně pomalý, že stejně bude uživateli (zcela oprávněně) vnímán jako katastrofálně pomalej...
A na tom ani verze 3 nic nezměnila. (Ono se není čemu divit, je to stejný jako s jakýmkoliv jiným multiplatformním desktopovým SW - úsilí vynaložené na jeho vývoj na dané platformě je logicky odpovídající "tržnímu podílu" platformy a tudíž v případě Linuxu ve srovnání s Windows verzí zcela minimální).
Tvrdit, že verze 3 nic nezměnila, je lež jako mraky. A s lháři se bavit nebudu
Kdyby si energii, kterou věnuješ urážení diskutujících věnoval pozornějšímu čtení jejich příspěvků, možná by tě většina lidí tady přestala považovat za čuráka...
Nikde nepíšu, že verze 3 nic nezměnila, ale že nezměnila nic na katastrofálně pomalém GUI linuxové verze a to je trochu rozdíl...
Změnila, takže není pravda, že "nezměnila nic", tudíž lžeš.Nikde nepíšu, že verze 3 nic nezměnila, ale že nezměnila nic na katastrofálně pomalém GUI linuxové verze a to je trochu rozdíl...
Já to teda nepozoruju. Ale to bude nejspíš tím, že nejsem tak dokonalej jako ty a nejsem schopnej rozeznat "jemné odstíny neskutečné pomalosti"...
To je otázka. Já bych řekl, že na pomalém HW se rozdíly smazávají a všechny aplikace se zdají býti stejně pomalé... Ale porovnej někde na současném HW Firefox na Windows XP a na Linuxu a nebudeš se stačit divit. Linuxová verze Firefoxu je pro mě jeden z kousků SW, co splňuje Wirthův zákon.
hlavní je rychlost vykreslování stránek.Ktera je taky nechutne pomala, dokonce i proti jinym prohlizecum zalozenym na stejne verzi gecka (netusim, jak to epiphany dela, ze ma pri stejne verzi gecka radove rychlejsi renderovani stranek).
Stejně i kdyby to GUI bylo pomalé, tak opravdu se s ním tak hrozně často uživatelé setkávají? Nevím, pro mě je GUI firefoxu tlačítko Menu, tlačítka zpět, vpřed, reload, stop, scrapbook, nový tab, pole adresy a taby. Nic moc víc. GUI ať si má jak rychlé chce, hlavní je rychlost vykreslování stránek.Pro mě je rychlost GUI velmi podstatná. U Firefoxu prostě fyzicky trpím tím, jak se každý obyčejný dialog (např. při uložení obrázku na disk) neochotně postupně objeví až s několikasekundovým zpožděním po kliknutí. To GUI Firefoxu pod Linuxem je skutečně katastrofálně megapomalé (v porovnání s nativním GUI, třeba Konqueroru nebo Epiphany, to je opravdu velmi propastný rozdíl) a je to jediný důvod, proč Firefox nerad používám.
Pravdivá fakta o náročnosti a rychlosti je vhodné opakovat, zvláště když rozdíl je obrovský a úplně to mění dlouhodobou situaci v celé historii, kdy byl Firefox dosud vždy jen těsně lepší než většinový IE, ale v konkurenci v tomto dosud srovnatelný nebyl.Jistě. Ale pokud by Vám v tomhle šlo o objektivitu, tak byste fakta předkládal všechna ... i ta, která nejsou pro Firefox tak pozitivní. Vidím, že se FF ve verzi 3 dost zrychlil v renderování i se mu snížila paměťová náročnost. Ale pokud srovnám např. zvětšování obsahu stránky v Opeře (ať už 9.26 nebo 9.50 beta) a Firefoxu (ať už 3.0 nebo starší), tak Firefox je oproti Opeře naprosto nechutně pomalej. A to jak když zvětšuje samotný text, tak když zvětšuje celý obsah. Proč tohle u porovnání neuvádíte? Zatím jen často píšete, že je FF nejlepší, aniže byste uvedl v čem a oblasti, ve kterých pokulhává "náhodou" přeskakujete.
Chapes, Pter Tomes ji nikdy nepouzil, tudiz je to uplne zbytecna funkce, kterou se nema vubec cenu zabyvat.
Heh? Aktualizaci čeho? Aktualizaci software má řešit operační systém a ne aplikace.Jo tak tím si nejsem tak jistej. Mě příjde o dost obratnější když si to Firefox hlídá sám. Konec konců, jak to máte na linuxu? Updatne se vám jenom to, co je v repo, a jetě až když někdo udělá vlastní build, nebo dokonce přenese patch do nějaké vlastní verze (Debian a Iceweasel) - pokud to vůbec udělá. Takže pokud se o updaty stará centrální "poskytovatel", líbí se mi to víc...
Kdyby raději do Opery udělali systém aktualizací, aby nebyl tak neohrabaný, trapný a stupidní, ocenilo by to mnohem více lidí než hnaní se za Acid3 testem.
Při spuštění VMWare Server Console na mě vyskočilo upozornění na novou versi. Až se mi doinstaluje Fedora 9B, tak VMWare zaktualizuji. Uvidíme, jak tak aktualizace bude vypadat. Jestli to bude tak stupidní jako má Opera, nebo geniální jako FF.
Ty na tomto základu obviníš jiný program (konkrétně Operu), že to dělá stupidně. Proč v tom případě nekritizuješ všechny ostatní programy? V čem je Opera tak výjimečná, že by měla mít odlišný update od všech ostatních programů?V tom, že srovnávám srovnatelné. Webový prohlížeč s webovým prohlížečem. IE, Firefox, Flock, Netscape (dokud byl podporován), Seamonkey, Safari se dokáží aktualizovat (> 95 % uživatelů). Opera nikoliv, a to je hanba. Dopady na bezpečnost jsem tu už opakoval několikrát, 12 % nezabezpečených isntalací je holt nejvíce a několikanásobně více než u Firefoxu, na to nikdo nemůže nic říct. Řádově a několikanásobně delší a v počtu kroků náročnější (a tudíž pomalejší a nekomfortní) aktualizační proces taky nemá nikdo jak napadnout. Rozdílové aktualizace navíc šetří přenos a opět to zrychlují. Java se taky umí aktalizovat, QuickTime také, Adobe také... Antiviry, antispywary... (cokoliv podstatného sovisejícího s Internetem také). Je neomluvitelné, že se Opera zabývá jinými věcmi než aby vyvinula něco lepšího, když je údajně tak luxusní a špičková.
Java se taky umí aktalizovat
JRE není Java. Java je jazyk. JRE se umí aktualizovat. Přesto to vypínám. Kdyby mi tu něco samo aktualizovalo JDK tak bych hodně prskal. Nedej bože nějaký framework.
12 % nezabezpečených isntalací
BTW: co vlastně znamená to procento neaktuálních versí? Já jsem ti na jabberu snad dostatečně jasně vysvětloval proč tu mám některé programy (a JDK byl mezi nimi) neaktualizované. Nelze obvinit program z toho, že jeho uživatelé z různých a často dobrých důvodů nepoužívají nejnovější versi.
"I ... emigrated to Oslo, in Norway, where I worked full time for Opera Software for two years"
Kaio
A já flamy nemám rád:-O
Tiskni
Sdílej: