Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Dopadlo to stejně jako kdykoliv předtím. Nejdřív jsem byl skálopevně rozhodnutý, že upgradovat nebudu. Nebo - přesněji řečeno, že budu upgradovat později. Proč si přidělávat problémy, když mi "sedmička" tak pěkně funguje. Jenže: "Kdo to má vydržet!" Nepomohly žádné logické a správné argumenty. Ani první ohlasy z fór o tom, že se některé aktualizace (zvláště pomocí DVD) zrovna nepovedly. A tak - komu není rady....
Takže tady je stručný záznam toho, jak to probíhalo v mém případě. Třeba to někomu pomůže.
Výchozí stav:
Notebook Lenovo Z61m, Fedora 7/64 s přidanými externími repozitáři.
Postup upgrade:
1) Upgrade na poslední verze balíčků:
yum -y upgrade
A abych získal místo na disku, zadal jsem pro jistotu ještě:
yum clean all
yum erase kde{accessibility{,-devel},base,edu,graphics,multimedia{,-extras},network,sdk,utils{,-devel},webdev}.i386
yum erase dbus.i386
4) Vypnul jsem všechny "externí" repozitáře
5) Instalace nového fedora release
: fedora-release-notes-8.0.0-3.noarch
a fedora-release-8-3.noarch
/etc/yum.repos.d
). To jsem udělal i v případě livny - nemusel jsem pak přejmenovávat soubory *rpmnew.
6) Upgrade všech dostupných mnou používaných repozitářů pro verzi 8. Zatím jsem je ale nechal vypnuté.
7) Pro jistotu jsem upgradoval yum. Nový yum se zeptá, zda chcete přepsat starý konfigurační soubor. (Já jsem zvolil že chci a pak jsem se divil, že mi aktualizace neběží, když přistupuji k internetu přes proxy server :) )yum upgrade
. Ovšem zde nastal (na různých místech popisovaný) problém: "Zacyklování" při řešení závislostí >> On Thu, 2007-11-08 at 20:45 +0100: >>> Hello, >>> >>> I have try to update an F7 installation to F8, but at dependency check >>> it freeze all ways at 26%. >>> It happens in the text and gui mode. >>> anaconda use 100% CPU and 97% of all memory. >>> >>> Idear how get out, what goes wrong? >> Tried looking at the log if there's anything suspicious there? Tried >> strace? >> >> -- >> (Red Hat Security Response Team): >> > > At the console not errors or something is shown.:( > Where will be the logfiles written at the update process? > So after run yum upgrade per hand, I see that there will be an race condition at checking the deps. I thing this is the reason why the update will fail:(To nepotěší
Tiskni
Sdílej:
Zdravim. Tak jsem nezvitezil. Krachlo to totalne. Nyni pisu z Fedora CCRMA 7 Live (docela hezka multimedialni varianta). Nevim presne kdy a jestli se mi to podari rozchodit. I kdyz nemam v umyslu se vzdavat, nemam na to proste cas . Chtel bych jen doplnit, ze jsem vsechny externi repozitare pred update vypnul. Livnu normalne pouzivam kvuli ATI a multimediim, atrpms kvuli hardware (wifi) na notebooku. Z toho dalsiho jsem mel jen compiz-fusion. Co se dalo jsem ale pred update odinstaloval, ale stejne to nepomohlo
Jinak co mi na tom nejvic vadi je asi toto. Ja jsem castecne pocital s problemy. Ovsem nedoslo mi, ze se nyni nemam kam vratit. On byl totiz problem uz se sedmickou. Ze sestky neslo upgradovat a sedmicku nebylo mozne ani nainstalovat, protoze chybel driver ati pro posledni Xorg. A vesa driver mel chybu, takze to na muj notebook proste neslo. Kdyz jsem hledal reseni tak mi bylo dopourceno (a bylo to mysleno dobre), abych zustal u sestky. Ale nechtel jsem se vzdat (viz me minule blogy) a tak jsem nakonec rozchodil vse co jsem potreboval.
Ale nyni NELZE AKTUALIZOVAT ani pres YUM ani pres DVD. Vratit se nemohu, nainstalovat sedmicku take ne tak co tedy!? To se mam vratit k sestce? A zustat u ni na veky