Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Cekový počet přístupů: 527 (5 červen - 5 červenec)
Z toho GNU/Linux: 381
HW platformy:
i686: 381
x86_64: 117
Nezjištěno: 21
Distribuce: z 381 přístupů tvoří:
147 Neidentifikováno
114 Ubuntu
55 Debian
22 Fedora
18 Gentoo
14 Suse
9 Mandriva
2 CentOS
Webové prohlížeče na GNU/Linuxu:
195 Firefox
81 Neidentifikováno a ostatní
67 Opera
25 Konqueror
8 Epiphany
5 Links
***************************
Z toho Windows: 146
Z toho tvoří:
101 Win XP
32 Win Vista
8 Win 7
6 Ostatní
Webové prohlížeče na Windows:
81 Firefox
37 Opera
18 Ostatní
10 MS IE
Tiskni
Sdílej:
no a co(?) ... Epiphany používám každej den, no fakt
pozn.: má to jedinou chybu - pokud začnu psát url (většinou tedy píšu slova která se mají vyhledat na googlu), tak tomuto prohlížeči trvá nepříjemě dlouho prohledávání již navštívených URL které obsahují mnou napsané znaky
1: Uživatelé GNU/Linuxu jsou zvědavější a proto klikly na odkaz v patičce.Necítím se být... Btw. bude to způsobeno logicky trojkou. Jsou někde nějaké statistiky browserů/systémů na ABC?
Inak, pri naozaj výdatnom používaní môžu byť tri roky pre flashdisk aj veľa :)
jj, tie zátvorky by sa naozaj hodili, hlavne v prípade ázijskej angličtiny :))To mi připomíná jeden vtip: Rozkaz od generála, který neumí psát čárky: Popravit ne propustit! :)
Zajímavé je též doslova masové rozšíření hw platformy x86_64 u uživatelů GNU/Linuxu (tuto věc jsem z logu u uživatelů windows nedokázal zjistit - prostě tam nic takového není).
Nepřekvapilo by mne, pokud by byl podíl 64-bitových systémů mezi linuxovými desktopy výrazně vyšší než u Windows. Zatímco většina linuxových distribucí nabízí 64-bitovou verzi přinejmenším od roku 2004, takže problémy už jsou dávno vyřešeny a uživatelé nemají důvod na 64-bitovém HW (což je prakticky všechen novější) používat 32-bitový systém, Windows mají v tomhle zpoždění přibližně čtyři roky, takže se nelze divit opatrnosti uživatelů.