Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nejmenovany pivovar se rozhodl podporit bezpecnost internetovych sluzeb, systemovym adminum dodavkami silnych hesel svym konzumentum (cim vic volume tim brutalnejsi heslo)
Vice zde:
Zle jazyky (konkurencni pivovary) mluvi o podvodu, existujicimu seznamu hesel (tzv wordlisty) jez jsou vytisknuty pod vicky lahvacu a budouci prodej tohoto seznamu e-teroristum za tezky love.
Tiskni
Sdílej:
Výhoda USA je v tom, že tam mají mnoho pivních stylů.1. To jo. Ale pils tam ty piva nekdy? Btw. To maj vsude, i zde, ale nasinci pri pohledu na limonady, popr. tekute zpopelnene svestky, v podobe pipy, mrazi. 2. Co vlastne znamena presne ten povestny "riz"? Jakozto tvrdy pivar v tom kvuli marketnigu zlych nadnarodnich firem vidim jen vlezlou a hlavne neprijemnou (a vestsinou "ostro-vyraznou" - neco jako jako kdyby ti nekdo nalil med do krku a pak tam hodil zkazene ovoce) chut... Predem dik.
v Brně např. Bláhovkaa co StaroBrno? 10° je tradičně nic moc, ale 11 a 12 se dá pít. Červený drak i Baron Trenck jsou také dobrá piva, ale to je tak akorát na chuť.