Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Uvažoval jsem o Core 2 Duo.
Docela mě láká virtualizace a třeba na práci s videem taky nemusí bejt dvoujádro špatný.
A víš o něčem na zpracování videa, co to fakt umí využít? Třeba pohled na graf zatížení procesoru při encodování mendcoderem mně vždycky akorát zamrzí. Jedno jádro poctivě maká a druhé se fláká.
Jednoznačně nejlepší browser pro Windows (Firefox) se na takovym stroji v Linuxu docela plazímáš tam preklep, Opera sa píše trochu inak ;)
...vyřešit namontováním větráčku 12 na 12 milimetrů a lepším chlazením procesoru.
No tak to by jsi měl doma pořádnou turbínku
Já svůj počítač průběžně upgraduji již několik let. Poslední velký upgrade byl loni, kdy jsem postupně vyměnil celý počítač, abych následně zjistil, že blbá je nejen základní deska, ale i procesor. Nakonec mi z původního počítače zůstal jen monitor, bedničky, klávesnice a myš
Bohužel další počítač musí být přenosný, takže to bude NB a ty se tak lehce nerozšiřují
Jaky mas duvod, aby jsi perex psal tucne? Je to hnusJednoduchá pomoc: udělit "perexu" (co není perex, ale prostě první odstavec zápisu) na stránce přehledu blogů jednotné formátování. V redakčních systémech se obvykle skutečnému perexu přiděluje úplně jiné formulářové okénko, aby se naznačilo, že jde o zcela samostatnou část. Pak se to uživatelé, kteří správně cítí, že perex není součástí vlastního textu, nepokoušejí oddělovat ručně, třeba takto tučněAsi jako kdyby ses postavil na nemesti, zapnul tlampac a zacal do nej kricet.
Neboli jak nepodlehnout reklamě a využít vlastní zdroje.
Video si přehraju bez problémů...ano, SD video je v poho pokud je to max xvid/divx5. jakmile delas x264 jako ja, tak bys to v 90% pripadu nedal. a to nemluvim o 1920x1080/x264 (ale ja jen rejpu, svuj nazor na HD video jsem rekl v blogu
Stara to novinarska moudrost ... ))
Tiskni
Sdílej: