Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
startx
přestalo bavit.
A Night in the Opera je dobrej kousek, ale myslím že lepší album než Imagination From the Other Side už bardi asi nikdy nenatočí. Ovšem, And Then There Was Silence z Opery asi taky ne, protože to je naprosto geniální
Nebyl GQview nahrazen Geeqie? To mi pro změnu vůbec nesedlo, mj. moc voleb a přitom žádná editace.
Midori mi zatím nespadlo až na první start AbcLinuxu.
A Night in the Opera je dobrej kousek, ale myslím že lepší album než Imagination From the Other Side už bardi asi nikdy nenatočí. Ovšem, And Then There Was Silence z Opery asi taky ne, protože to je naprosto geniální
Já mám teda rád po Opeře spíš to ze Silmarillionu (prostě Tolkien...). Time stand still at the Iron Hill je skvělé.
(Odpověď i na jiné:) 13 sekund je mi celkem ukradených (pokud je to pod 20, ale bez tunění je to fajn), jenom jsem byl překvapen. OpenBox a tyhle aplikace tam mám jenom dočasně, pak něco takového hodím na netbook, ale sem půjde regulérní E17 a pak případně KDE -- třeba se SLiMem.
Byl, ale v distribuci je vyměnili až teď v nejnovějším vydání. Až zaktualizuju systém, vyzkouším. Mě to vyhovuje takhle, že prohlížím obrázky v jednom (GQview/Geeqie) a upravuju v druhém (GIMP) programu, ale proti gustu žádný dišputát.Nebyl GQview nahrazen Geeqie? To mi pro změnu vůbec nesedlo, mj. moc voleb a přitom žádná editace.
Mě to vyhovuje takhle, že prohlížím obrázky v jednom (GQview/Geeqie) a upravuju v druhém (GIMP) programu, ale proti gustu žádný dišputát.
No jo, když ale obrázky vytáhnu z karty, pustím prohlížeč, abych je promazal a případně ořezal nebo pootáčel a nazdar. Mirage umí i tu hromadnou editaci (mno, převlečený třeba ImageMagick). GIMP je pomalá sviňa a třeba na netbookový displej se moc nehodí, takže ho pouštím jenom v nouzi.
nomodeset
je prý třeba při instalaci i třeba určité verze Ubuntu (na ten dell). A KMS jsem pak akorát musel pustit.
Jinak dobra volba, jen bych ti radil zkusit PekWM, u toho jsem po dlouhe dobe zakotvil, konfiguraci ma "lidstejsi" nez openbox a stale se vyviji (na rozdil od Fluxboxu, skoda).Umí PekWM spouštět při startu různé aplikace na různé plochy? Tohle je snad jediná věc, co jsem ve Fluxboxu nedokázal nastavit. XML konfiguráky mě od OpenBoxu dost odrazují.
Tiskni
Sdílej: