Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
startx
přestalo bavit.
A Night in the Opera je dobrej kousek, ale myslím že lepší album než Imagination From the Other Side už bardi asi nikdy nenatočí. Ovšem, And Then There Was Silence z Opery asi taky ne, protože to je naprosto geniální
Nebyl GQview nahrazen Geeqie? To mi pro změnu vůbec nesedlo, mj. moc voleb a přitom žádná editace.
Midori mi zatím nespadlo až na první start AbcLinuxu.
A Night in the Opera je dobrej kousek, ale myslím že lepší album než Imagination From the Other Side už bardi asi nikdy nenatočí. Ovšem, And Then There Was Silence z Opery asi taky ne, protože to je naprosto geniální
Já mám teda rád po Opeře spíš to ze Silmarillionu (prostě Tolkien...). Time stand still at the Iron Hill je skvělé.
(Odpověď i na jiné:) 13 sekund je mi celkem ukradených (pokud je to pod 20, ale bez tunění je to fajn), jenom jsem byl překvapen. OpenBox a tyhle aplikace tam mám jenom dočasně, pak něco takového hodím na netbook, ale sem půjde regulérní E17 a pak případně KDE -- třeba se SLiMem.
Byl, ale v distribuci je vyměnili až teď v nejnovějším vydání. Až zaktualizuju systém, vyzkouším. Mě to vyhovuje takhle, že prohlížím obrázky v jednom (GQview/Geeqie) a upravuju v druhém (GIMP) programu, ale proti gustu žádný dišputát.Nebyl GQview nahrazen Geeqie? To mi pro změnu vůbec nesedlo, mj. moc voleb a přitom žádná editace.
Mě to vyhovuje takhle, že prohlížím obrázky v jednom (GQview/Geeqie) a upravuju v druhém (GIMP) programu, ale proti gustu žádný dišputát.
No jo, když ale obrázky vytáhnu z karty, pustím prohlížeč, abych je promazal a případně ořezal nebo pootáčel a nazdar. Mirage umí i tu hromadnou editaci (mno, převlečený třeba ImageMagick). GIMP je pomalá sviňa a třeba na netbookový displej se moc nehodí, takže ho pouštím jenom v nouzi.
nomodeset
je prý třeba při instalaci i třeba určité verze Ubuntu (na ten dell). A KMS jsem pak akorát musel pustit.
Jinak dobra volba, jen bych ti radil zkusit PekWM, u toho jsem po dlouhe dobe zakotvil, konfiguraci ma "lidstejsi" nez openbox a stale se vyviji (na rozdil od Fluxboxu, skoda).Umí PekWM spouštět při startu různé aplikace na různé plochy? Tohle je snad jediná věc, co jsem ve Fluxboxu nedokázal nastavit. XML konfiguráky mě od OpenBoxu dost odrazují.