Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Ono je to hodne zalezitost designu jenz pro samotnou funkcnost stranek a hlavne dohledatelnost informaci neni vubec podstatny.
Spousta lidi se chce zabyvat publikovanim sama a protoze to maji jako hobby tak to musi stat co nejmin penez tzn zdarma. Proto se voli ruzne blogovaci free reseni (blog.cz apod ....)
Kdo preferuje graficky design tak sahne po hotovych CSS sablonach jez si zacne okutavat k obrazu svemu. Pokrocilejsi voli uz nejake CMS se kterym je ve finale kolikrat obtiznejsi pracovat nez novou stranku vytvorit doma a nahrat pres FTP, pridat odkaz na ni z domovske stranky. Tak nejak to delam i ja pac se me nechce s tim jakkoli parat a nemam na to cas.
Treba stranky nejakeho p ing Jenicka jsou ciste html, jednoduche a prehledne.
Z toho jsem nedavno hledal nejake ovladace pro HW notebooku FS a URL pro stazeni byla dlouha na tri adresni radky prohlizece !!! a plna nesmyslnnych znaku. Tohle je uz opravdu pomylenost.
Njn co se da holt delat.
Ze znamych lidi ma takove stranky snad jen samotny duchovni otec OSS a Linus.
Jenom mě utvrdil v tom, že lidi jsou prasata/lamy.
Každý člověk je lama skoro ve všem.
Tiskni
Sdílej: