Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ono je to hodne zalezitost designu jenz pro samotnou funkcnost stranek a hlavne dohledatelnost informaci neni vubec podstatny.
Spousta lidi se chce zabyvat publikovanim sama a protoze to maji jako hobby tak to musi stat co nejmin penez tzn zdarma. Proto se voli ruzne blogovaci free reseni (blog.cz apod ....)
Kdo preferuje graficky design tak sahne po hotovych CSS sablonach jez si zacne okutavat k obrazu svemu. Pokrocilejsi voli uz nejake CMS se kterym je ve finale kolikrat obtiznejsi pracovat nez novou stranku vytvorit doma a nahrat pres FTP, pridat odkaz na ni z domovske stranky. Tak nejak to delam i ja pac se me nechce s tim jakkoli parat a nemam na to cas.
Treba stranky nejakeho p ing Jenicka jsou ciste html, jednoduche a prehledne.
Z toho jsem nedavno hledal nejake ovladace pro HW notebooku FS a URL pro stazeni byla dlouha na tri adresni radky prohlizece !!! a plna nesmyslnnych znaku. Tohle je uz opravdu pomylenost.
Njn co se da holt delat.
Ze znamych lidi ma takove stranky snad jen samotny duchovni otec OSS a Linus.
Jenom mě utvrdil v tom, že lidi jsou prasata/lamy.
Každý člověk je lama skoro ve všem.
Tiskni
Sdílej: