Bylo oznámeno vydání nové verze 8.1 "Hoare" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Doprovodný příspěvek na blogu Khronosu rozebírá kódování a dekódování videa pomocí Vulkan Compute Shaders v FFmpeg.
Byl představen open-source a open-hardware prototyp nízkonákladového raketometu kategorie MANPADS, který byl sestaven z běžně dostupné elektroniky a komponent vytištěných na 3D tiskárně. Raketa využívá skládací stabilizační křidélka a canardovou stabilizaci aktivně řízenou palubním letovým počítačem ESP32, vybaveným inerciální měřicí jednotkou MPU6050 (gyroskop a akcelerometr). Přenosné odpalovací zařízení obsahuje GPS,
… více »Vědci z univerzity La Sapienza v Římě vyvinuli systém, který dokáže identifikovat jednotlivce pouze na základě toho, jak narušují signály Wi-Fi. Autoři tuto novou technologii nazvali WhoFi. Na rozdíl od tradičních biometrických systémů, jako jsou skenery otisků prstů a rozpoznávání obličeje, nevyžaduje tato metoda přímý fyzický kontakt ani vizuální vstupy. WhoFi může také sledovat jednotlivce na větší ploše než kamera s pevnou polohou; stačí, je-li k dispozici Wi-Fi síť.
SuperTux (Wikipedie), tj. klasická 2D plošinovka inspirovaná sérií Super Mario, byl vydán v nové verzi 0.7.0. Videoukázka na YouTube. Hrát lze i ve webovém prohlížeči.
Ageless Linux je linuxová distribuce vytvořená jako politický protest proti kalifornskému zákonu o věkovém ověřování uživatelů na úrovni OS (AB 1043). Kromě běžného instalačního obrazu je k dispozici i konverzní skript, který kompatibilní systém označí za Ageless Linux a levné jednodeskové počítače v ceně 12$ s předinstalovaným Ageless Linuxem, které se chystají autoři projektu dávat dětem. Ageless Linux je registrován jako operační
… více »PimpMyGRC upravuje vzhled toolkitu GNU Radio a přidává alternativní barevná témata. Primárním cílem autora bylo pouze vytvořit tmavé prostředí vhodné pro noční práci, nicméně k dispozici je nakonec celá škála barevných schémat včetně možností různých animací a vizuálních efektů (plameny, matrix, bubliny...), které nepochybně posunou uživatelský zážitek na zcela jinou úroveň. Témata jsou skripty v jazyce Python, které nahrazují
… více »GIMP 3.2 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
FRANK OS je open-source operační systém pro mikrokontrolér RP2350 (s FRANK M2 board) postavený na FreeRTOS, který přetváří tento levný čip na plně funkční počítač s desktopovým uživatelským rozhraním ve stylu Windows 95 se správcem oken, terminálem, prohlížečem souborů a knihovnou aplikací, ovládaný PS/2 myší a klávesnicí, s DVI video výstupem. Otázkou zůstává, zda by 520 KB SRAM stačilo každému 😅.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa by měla dostat zhruba deset miliard dolarů (asi 214 miliard Kč) za zprostředkování dohody o převzetí kontroly nad aktivitami sociální sítě TikTok ve Spojených státech.
Projekt Debian aktualizoval obrazy stabilní větve „Trixie“ (13.4). Shrnuje opravy za poslední dva měsíce, 111 aktualizovaných balíčků a 67 bezpečnostních hlášení. Opravy se týkají mj. chyb v glibc nebo webovém serveru Apache.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
. Veselé narozeniny a šťastný nový rok.
Děkuji a přání opětuji.Ale já měl narozeniny skoro před 3 měsíci, takže teď budu mít splozeniny! (už 19.)
Ta slova znamenají lázeň a tělocvičnu.To jsem si taky našel a vystačím si se sprchou. (a to druhé, jezdím po Praze na kole a docela mi to stačí)
To jsem si taky našel a vystačím si se sprchou. (a to druhé, jezdím po Praze na kole a docela mi to stačí)
Zjevně ti uniká duchovní podstata těch záležitostí.
MaďarskuMošón nebo Györ? No to se dá k onsenu přirovnávat velice těžko.
SlovenskuJo. Jak se jmenuje taková ta termální parodie pod Sencem? Z toho mám ještě takovou utkvělou památku když se mi nutně chtělo na toaletu a otevřel jsem přilehlou ToiToiku. Někdo se holt netrefil. A bylo toho tolik jako kdyby se tam vysralo nějaké tele. To tak celkově vystihovalo pocity z podniku (moc víc si toho nepamatuju, no prostě normální veřejné koupaliště s dohřívanou vodou a vším co k tomu patří). Dnes bych snad řekl, že si to někdo spletl s nějakým rokovým festivalem. Tam to vypadá podobně. Pamatuju se že k tomu byla přilehlá i zatravněná plocha pro stany což se dá s ryokanem srovnávat zase těžko. Na druhou stranu je recht, že bratří východní mají všelijakých pramínků povíc a tak narůstá pravděpodobnost nějakého nadšence do orientaliskitky.
Ta slova znamenají lázeňNechci do toho moc kecat, ale není lázeň čirou náhodou Onsen nebo Sentō a Furo tak spíš na úrovni naší vaničky na osobní hygienu před vstupem do samotné lázně/bazénu? Splnění takového snu by snad zas nemusel být takový problém
Ke gymnastickému míči: pokud se hrbíš, lze zvednout to, na co se díváš, ať to máš výše v úrovni očí. Sám ho dofukuju tak dvakrát do roka, tipuju, že až o 5 cm na výšku sezení se ufoukne, ujde za půl rok. Je to v pozici sezení poznat. Proto mohu soudit, že bys určitě našel nějakou vhodnou pozici, jak bys moh na míči sedět. Sám si ho cením dost a jsem rád, že na něm v práci mohu sedět..
a prý je to i zdravépozor, sedeni na balonu je sice dobry, ale tak max 10-15 minut. a navic na tom musis "poskakovat". Pri statickym a/nebo dlouhodobym sezeni neudrzis zada ve spravny poloze a nadelas tim vic skody nez uzitku...
Mam možná štěstí, že neprogramuju, spíš adminuju. A na míči sedim stylem "neposeda", vrtim se dost. Vyhovuje mi to.
Akorát doma když mam jednu ruku na kniplu a druhou na trackpointu nebo plynovce musim sedět na židli.
Zjišťuju, že je v životě spousta věcí, co jsem je neměl jako vlastní a přijal jsem je. Třeba i veřejnou komunikaci a přání.
Přeju Ti, ať můžeš žít jako Homo sapiens sapiens. Ve všem dobrém.
Přeju si, aby o téhle malé zemi zase mohli říkat "všude najdeš šikovného Čecha se zlatými rucemi i mozkem, stojí za vším".
Ok. Přesto ... kdyby se to vyplnilo, tak by ani "se zlatýma rucema" nevadilo 
Přál bych si žít v právním státě, který funguje transparentně a efektivně, ve státě, který respektuje své občany a jejich svobody.Tvé přání nebylo vyslyšeno…
Přál bych si, aby lidé žili v míru - s druhými lidmi i s přírodou.
Jinak, vše nej k narozkám! 