Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
ono tohle špehování je starý jak lidstvo samo - ale v dnešní době je už technika na takový úrovni, že na to pomalu nepotřebuješ toho špeha - stačí ti jen šikovný HW a SW a vystačíš si sám
a vzhledem k rychlosti zvyšování výkonu výpočetní techniky a zlepšování SW se ani nemůže stát třeba to co se nakonec stalo východoněmecké STASI (tajná služba v bývalé NDR) - tam upletli tak mohutnou a rozvětvenou síť špehů a různých důvěrníků, že jim získaná data přerostla přes hlavu a nedokázali je efektivně zpracovat a to se dneska nestane -
- holt se přihodí do clusteru další počítač a jedem ... :(
odstínit ne, ale každá tahle sračička snese jen určité napětí a pak holt zahřeje a přestane komunikovat - já jako řidič samozřejmě na nic nešahal - "to vono samo"
tohle jsem slyšel od jednoho automechanika
ale je to krátkozraký - kilometry stejně neschováš a když se v tom začne někdo vrtat, tak si v háji zeleným
ps. u nás máme ten systém založený na O2 car control a je to v provozu pořád když je nastartováno - jen se tam přepíná soukromé/služební km
soukromé se v knize jízd nezobrazují, ale na webovém rozhraní se mezi nima dá libovolně přepínat - tzn - loguje se všechno a těžko říct kdo má kde k čemu přístup
Některá i víc ...
rušička GPS do zapalovače(nelegální)
Existuje rušička GPS do zapalovače, ...vs
O výhodách podobnejch serepetiček v autě ve chvíli, kdy auto někdo ukradne se ani nemá cenu rozepisovat.jo, aha ...
Pred kamerou vas jako utocnika snadno ochrani kukla , bryle ci kapuce.Pak bychom měli zakázat nosit kukly, brýle a kapuce.
Jo? Mohlo by se to hodit jako lokátor na auto, nebo motorku, kdyby mi ji nekdo šlohnul ...
No co ... oba vehikly jsou výhradně moje a nikdo jiný na nich nejezdí.
Nějak si nedovedu představit jak bych policajtovi vysvětloval že mi moje auto oznámilo že se hejbá když má přitom stát před barákem.Zkusil jsem vysvětlit, když mi ukradli telefon s Androidem. Nepovedlo se. Musel jsem si ho najít sám.
Kteří to nevedeli už před tím, když mám u nich normálně telefon?
Mimochodem jak o tom tak přemýšlím, radši bych na to použil Freerunner, udělal si to podle svýho ...
Je pravda, že pokud se dítě samo ztratí třeba někde v lese , tak by se lokalizátor mohl hodit, ale na to samé jde použít i aktivní mobilní telefon bez toho, aby v důsledku vědomí neustálého sledování nakonec z dítěte nevyrostl paranoik, který bez své alobalové čepice nevyleze ani vysypat opdadky, ze kterých celé dopoledne vyndalval skryté čipy
Já myslím, že paranoik by se naopak nevychoval, že by si člověk na to zvyknul, resp. jal se praktikovat doublethink.
Mimochodem je opravdu teď těch úchylů tolik? Nebo je to jenom pocit, vyvolaný mediální hysterií nad každým druhým ztraceným dítětem? Nějak se mi nedaří najít statistiku ...