Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.107 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.107 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Pornhub zveřejnil podrobné statistiky za rok 2025. V části věnované zařízením a technologiím se lze dočíst, že 87 % přenášených dat směrovalo na telefony, 2 % na tablety a 11 % na desktopy. Operační systém Linux běžel na 6,3 % desktopů. O 22,4 % více než před rokem. Firefox má na desktopu 8,4 % podíl.
Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak dorazte na prosincovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. O čem budou tentokrát strahováci referovat? Téměř každý už si všiml významného zdražení RAM a SSD, jsou zde ale i příjemnější zprávy. Průša uvádí
… více »Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podporuje vyjádření partnerů ze Spojeného království, kteří upozorňují na škodlivé aktivity společností Anxun Information Technology (též „I-S00N“) (pdf) a Beijing Integrity Technology (též „Integrity Tech“) působících v kyberprostoru a sídlících v Čínské lidové republice (ČLR). Tyto společnosti jsou součástí komplexního ekosystému soukromých subjektů v ČLR,
… více »Společnost Pebble představila (YouTube) prsten s tlačítkem a mikrofonem Pebble Index 01 pro rychlé nahrávání hlasových poznámek. Prsten lze předobjednat za 75 dolarů.
Společnost JetBrains v listopadu 2021 představila nové IDE s názvem Fleet. Tento týden oznámila jeho konec. Od 22. prosince 2025 již nebude možné Fleet stáhnout.
Byl vydán Mozilla Firefox 146.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 146 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Před rokem převzala Digitální a informační agentura (DIA) vlastnictví a provoz jednotné státní domény gov.cz. Nyní spustila samoobslužný portál, který umožňuje orgánům veřejné moci snadno registrovat nové domény státní správy pod doménu gov.cz nebo spravovat ty stávající. Proces nové registrace, který dříve trval 30 dní, se nyní zkrátil na několik minut.
IBM kupuje za 11 miliard USD (229,1 miliardy Kč) firmu Confluent zabývající se datovou infrastrukturou. Posílí tak svoji nabídku cloudových služeb a využije růstu poptávky po těchto službách, který je poháněný umělou inteligencí.
Nejvyšší správní soud (NSS) podruhé zrušil pokutu za únik zákaznických údajů z e-shopu Mall.cz. Incidentem se musí znovu zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Samotný únik ještě neznamená, že správce dat porušil svou povinnost zajistit jejich bezpečnost, plyne z rozsudku dočasně zpřístupněného na úřední desce. Úřad musí vždy posoudit, zda byla přijatá opatření přiměřená povaze rizik, stavu techniky a nákladům.
A oni (KSČ + ČSSD) si odhlasujou prohlášení pro veřejnost. "Nic se nestalo, Kubica nic nezveřejnil, za všechno může ODS."
Zvlastni, ze jste prisel s tunelovani, konkretne u ODS sem mel na mysli novejsi kauzy.
BTW, tak me napada, ze akorat u Filipa si nemuzu na nic vzpomenout.
jinak, je mi trochu zahadou, jak je mozne, ze kazdy jeden provaleny skandal CSSD jim zvysil preference, kazdy, at uz pet v ceskych, kdy cely narod slysel jak si rikaj o uplatek, at uz kristalovy Standa, Kakao z Ghany, odposlechy, kdy si pan Rath rika o sponzorsky dar pro svuj casopis, ... vysvetlite mi to nekdo?
Normalni politik (bez mrtvol ve skrini) by v klidu, bez paniky rekl, ze do toho z pozice premiera nebude zasahovat, nebude ovlivnovat praci policie a ze necha vysetrovani probehnout standardni cestou. Bez odvolavani sefu utvaru pro boj s mafii. Jeste by mohl prohlasit neco jako padni komu padni. Ta hysterie je az prilis viditelna.
Ve středu se hodlá Paroubek sejít s nejvyšší státní zástupkyní Renátou Veseckou a jednat o případném postupu vůči Kubicemu.Je to jasné, bude mu uděláno "ty ty ty, to se nedělá", a vůbec bych se nedivil, kdyby byl "uklouznut na schodech". Prostě KSČSSD je chamraď a volit je může jen absolutní pablb který si nevidí ani na špičku svého nosu, natož pak, aby byl schopen sledovat co se děje kolem něj (hlavně že mám plné korýtko .... chrocht). Paroubek je sv*ně a myslím si, že za dobu svého působení ve státním podniku RaJ si zcela jistě kontakty s podsvětím a kriminálně závadovým prostředím nadělal a s takovými lidmi se stýká určitě dodnes.
Stale cekam na to az mi pomuzes doplnit ty vety ktere jsem o ODS vytrhl z kontextu.vybral "Cekam na to az mi pomuzes!" a rekl, ze jsi beze mne v riti a jedem spolu v nejake zlodejine a ja te mam vytahnout z basy. Dohledat si to muzes sam, stejne neverim, ze to v tvych zelenych nazorech cokoliv zmeni, bylo by to, ale aspon ferove. Neboj, pokud se zeleni dostanou do parlamentu (a ja to bohuzel nepovazuji za nepravdepodobne) budem z toho zklamani oba. Ty z toho, jak se budou chovat a hadat a rvat a vylucovat ze Strany, a ja vlastne z tehoz, protoze Modrozelenocerna koalice mi prijde jen o maly kousek lepsi nez soucastny socialismus. A neber to tak vazne, jde o hovno, zatim jeste muzeme svobodne psat a dokonce i z tohodle eurosocialistickeho raje utect.
Klidně tady vytáhnu všechny tzv kauzy ODS a klidně se po ně podepíšu. Socan vidí, že mu někdo vzal peníze, ale nevidí VLASTNÍ HLOUPOST. Bez té by se to nestalo.
Kdo chce zpět Koženého? Děkuji za odpověď!
Socan vidí, že mu někdo vzal peníze, ale nevidí VLASTNÍ HLOUPOSTHele, zmagořit se může nechat každej. Dneska jsem třeba zjistil že i LLiterák - taky jeden z emigrantů. Tak nenadávej voličům levice do hlupáků.
To není o levice / pravice, chytrosti. To je přece o osobní zodpovědnosti.Bohužel se ti tak ale nedaří prezentovat.
Mimochodem, polovinu toho osmileteho casu se na vlade podilela ta vase milovana a kristalove cista ODS.
Ano, takže i za vládu ČSSD může ODS, hehe ábíčko já tě miluju, tady je poslední dobou sranda

Volby tehdy vyhrála ČSSD. Pokud s ODS, která byl v menšině vytvořila cokoliv, tak stále měla navrh ČSSD.
Vážený pane.
Už jsem to tu někde psal. Mám teď velmi náročné období ve škole + pracovní povinnosti (stejně jako mnoho jiných se připravuji na státnice) a do blogů na abc si přijdu zcela vyčerpaný odpočinout. Tyhle debaty neberu moc vážně a jak jsem zjistil, tak i někteří ostatní fanatici taky ne. Mrzí mě, že jsem u vás ztratil pár bodů, ale stane se. Neberte všechno pod blogy tak vážně. Nikdo to tak nebere. A politický blog je ring, kde se můžeme poprat jak malý kluci. A pak zase půjdeme spolupracovat na technickém problému. Možná, že kdybysme se potkali někde na srazu, tak si ve vší vážnosti prodiskutujeme svoje názory, pochopíme situaci toho druhého. Tady na to ale není prostor, nelze tu psát argumenty na 10 stránek, protože to zabere dost času a oponent to stejně nepřecte. Proto ty smajlíky, proto ty narážky, proto ten fanatizmus.
Přeji pěkný zbytek večera.Musíte si holt osvojit tu pravou stranickou dialektiku. Ta pouhým pohledem na příslušnost ke straně a její době rozená: Zlodějinu -- účelově získané prostředky. Neúspěšný záměr -- podvod. Důležité kontakty -- mafiánství.
A nechodit sem před volbama. Po volbách, až se budou zase strany dělit o moc v kuloárech bez veřejnosti třeba bude klid.
Ale teď rychle pryč!
) - nepoužívám ani hloupé agrumenty ve prospěch ODS, ale jen se dívám: kdo je za hospodářské čachry trestán. Je možné, aby tajemník politika dělal rozsáhlou trestnou činnost a sám politik o ničem nevěděl? Asi ne. Pokud ano, nemá co dělat na místě politika. Ale abych byl upřímný: není tu ideální strana, kterou bych volil s radostí. Ale k volbám určitě půjdu.
Spojení ČSSD (jakož i dalších stran) s mafiemi je velmi pravděpodobné a leckdy dokázané. (Ehmmm, nezapomeňte třeba na Čermáka).
Tohle je ovšem nejspíš blábol. Navíc mizerně udělanej.
Předpokládám že jste autor. Tohle je zbacaný, něco lepšího.
), ale globální oteplování může úplně za všechno
))
Co si mám totiž myslet o člověku, který není schopen napsat slovo zahraniční (viz. odkaz Premiér pedofil) apod.Nic ve zlém, ale co si mám myslet o člověku, který věří všemu, co si přečte někde na webu
. Ona doména patří soukromé společnosti a stejně bych přistupoval k hodnověrnosti dané zprávy. Rozhodně bych byl velmi opatrný, než abych na jejím základě někoho obviňoval (ať pana Kubiceho, tak Paroubka).
Přečetl jsem si to celé. Tu zprávu. K hodnocení věcnému nemám znalosti, vědomosti...nic. Chování prakticky všech zůčastněných je "podivné". Opravdu divné směrem ke zprávě se mi zdají poslední stránky, kdy mizí policejní čeština a zpráva dostává osobní tón. Důvěrou v naše politiky jsem naštěstí netrpěl a tak alespoň nejsem zaskočený.
Emigrovat nehodlám, když už jsem tady vydržel do teď.
Napadá mi k tomu mnoho, na obě strany, ale hownh! Musím se šetřit, abych našel sílu jít někoho nejmíň odpornýho volit a nepoblil se.
.
Tiskni
Sdílej: