Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak se mě zbavila a poslala mě na Bulovku. Nevím zda ještě někdo jiný než Bluebear dokáže pochopit mou hrůzu z návštěvy tohoto zařízení
O kvalitách Bulovky toho (narozdíl od různých jiných nemocnic v Praze) moc nevím. Proto si mohu akorát tak vzpomenout na Jahelkovu písničku:
...už je konec se Sanopzem, na Bulovce strádám.
Naše prý se rovnat může zdravotnictví světu,
na pokoji osm lůžek a nás deset je tu.
Kdyby nějaká strana slíbila, že si budeme moci koupit libovolný lék, pokud si za něj zaplatíme, tak má můj hlas v kapse (malý tip pro naše piráty)
Třeba subutext, metadon - to by bylo voličů
Jedinou protežovanou drogou zůstane alkohol(+nikotin, ne? z toho má stát obrovské příjmy)
z výhedních automatů jdou také poměrně velké peníze a lidé jako Cyril Svoboda by je nejraději úplně zakázali.Hrací automaty jsou smrtelně nebezpečné, jednou z posledních obětí která byla trochu medializována byl Michal Velíšek. Nemyslím že by se měly zakázat, ale jejich počty by bylo dobré silně zregulovat, např. zhruba na desetinu současného stavu.
Nemyslím že by se měly zakázat, ale jejich počty by bylo dobré silně zregulovat, např. zhruba na desetinu současného stavu.Zregulovat podle jakého klíče? Pokud už regulovat, tak losováním (ale ne ve stylu "české losovačky") nebo dražbou licencí, protože každý jiný způsob silně zavání korupcí. Mimochodem Rusové si pěkně naběhli, jejich prakticky absolutní zákaz hazardu dopadne jako kdysi sovětská prohibice.
zahrnuje i svobodu si vlastní blbostí zničit život (ale jen ten svůj)Takový drobný problém je, že nikdy nezaručíš, že si feťáci budou v poklidu ničit jenom svoje životy a nebudou tím zasahovat ostatní. V praxi je to tak, že smažky mají dost negativních vlivů na většinovou společnost.
No, ale ty negativni vlivy jsou dane predevsim kriminalitou vynucenou shanenim penez na drogy z cerneho trhu. Legalizaci by vetsina problemu zmizelaPokud bereš jako většinu problémů vysokou cenu drog a (relativní) špatnou dostupnost, tak tu by legalizace asi vyřešila. Ale skutečnost je drobet jiná:
kyknos
Netherlands has a high anti-drug related public expenditure, the second highest drug related public expenditure per capita of all countries in EU (after Sweden). 75% is law enforcement expenditures including police, army, law courts, prisons, customs and finance guards.A to v Holandsku mají jenom dekriminalizaci a regulované coffe shopy. Přesto jim tam jezdí svoloč z celé Evropy a dělá bordel (Švédové mají jednu z nejrestriktivnějších protidrogových politk na světě, proto mají vyšší náklady). A o něčem jako legalizace neuvažují ani tam. Legalizace znamená nejen nárůst domácích závislých - náklady na sociální a zdracotní systém, ale i import těch cizích, případně import mafií, které by tu byly zcela beztrestné. Myslím, že takový vyhazov z EU, nebo Shegenu by byl jenom drobným problémem v porovnání s tím, co by se dělo tady.
Drug policy of the Netherlands
Můj názor je, že svoboda člověka zahrnuje i svobodu si vlastní blbostí zničit život
Mám pocit, že to mnoho lidí poměrně aktivně dělá a nikdo jim v tom nebrání. Ba dokonce je v tom i mnohdy podporují. Například z televize je podporováno obrovské zadlužení lidí – což dokáže poslat na dno klidně a efektivně celé rodiny, nejen vlastní život.
Na druhé straně určitě znáte řadu situací, kdy jste dělali blbost a po létech jste byli rádi, že Vám to někdo překazil / nedovolil.
Já bych nic nelegalizoval. V okamžiku, kdy by to bylo legální, začlo by se to zneužívat obchodníky, byli by na to reklamy: „Fetujte, budete se cítit lehce“. Vyráběly by se ohromně účinné přípravky na bázi drog, které by byly dost likvidační, ale okamžitý účinek, který prodává by byl fenomenální.
Jinak, tvůj případ samodiagnózy potvrzuje mé mínění: při aktuální úrovni našeho zdravotnictví má člověk s průměrnou nebo vyšší inteligencí rozhodně lepší šance, když se diagnostikuje a léčí sámTo spíš počet takových lidí se limitně blíží 3, ne
A protože vím o spoustě chorob, kterých se ukrutně bojím ...To ještě jde, horší je to v okamžiku, kdy se studující začne domnívat, že těmi chorobamy i trpí - dokonalý příklad je v Třech mužích ve člunu od Jerome. K. Jerome:
Pamatuji se, že jsem jednoho dne šel do Britského muzea, abych si přečetl, jak se léčí jakési lehké ochuravění, které mě postihlo myslím, že to byla senná rýma. Vytáhl jsem si knihu a přečetl všechno, co jsem si přišel přečíst. Potom jsem, aniž bych si to uvědomil, pomalu obracel listy a začal jen tak studovat jednu nemoc po druhé. Zapomněl jsem, jaká to byla choroba, do níž jsem se zahloubal nejdřív - vím jen, že to byla nějaká strašná metla lidstva - a dřív než jsem pročetl seznam prvotních příznaků, bylo mi jasné, že ji určitě mám.Nakonec dojde k ke zjištění tak, že trpí každou z uvedených chorob, mimo horečky omladnic
1.lb beefsteak, with
1 pt. bitter beer every 6 hours.
1 ten-mile walk every morning.
1 bed at 11 sharp every night.
And don't sutff up your head with thigs you don't understand.
(sorry nemám tu českou verzi)A protože vím o spoustě chorob, kterých se ukrutně bojím, tak stále pátrám po způsobech, jak si zachránit život, kdyby mě nějaká postihla.Dodneška si myslím, že jsem zánět mozkových blan tehdy dostal jenom proto, že jsem si přečetl knížku o příušnicích, které jsem tehdy dostal. Od té doby se jakýmkoli lékařským vědomostem vyhýbám, protože nehodlám onemocnět vším, o čem si přečtu
To asi ano, ale to není vina těch oborů jako takových, ale toho, že se u nás učí medicína zoufale špatným způsobem.Jenze kdo tu medicinu uci? Doktori. Je samozrejme par vyjimek a opravdu dobrych doktoru, ale je jich zalostne malo. V praxi i na fakulte. Dodnes mi v hlave zni slova pana profesora Goetze, ktery na 2. lekarske prednasel genetiku. Po pisemne casti zkousky z lekarske genetiky, coz je naprosto logicky obor vyzadujici minimum pametniho uceni, me prisel zkouset ustni cast, kterou normalne zkouseli nejaci asistenti a rekl mi, ze prisel, protoze jsem prvni clovek, ktery do te pisemky neopisoval fraze ze skript ale napsal to vlastnimi slovy. Ja jsem se zeptal, proc bych se mel ucit zpameti neco tak logickeho. Pan profesor se na me podival a zeptal se "A co delate na tehle skole?". V podstate vesela prihoda, jenze kdyz pak clovek jde k doktorovi, tak ho mrazi. Krasny priklad z praxe jsou me vychazky na neschopence jak pisi dole. Je cerven, beru antibiotika se kterymi se nesmi na slunce (a je k tomu duvod, jak jsem dnes zjistil) a povolene vychazky mam psane od desiti do dvanacti a od dvou do ctyr po obede... Co si o tom mam myslet?
Po desate vecer te nikdo kontrolovat nebude ... a kdyz ... tak uz jsi spal.
Drzim palce, at se brzy uzdravis ...
BTW: muze misto po vytrzeni klistete (chelicery zustaly) otect (1x2cm) a zcervenat (5x5cm)? Doslo k tomu asi tak 2 minuty po akci (! trochu brzy!). Mozna jsem z toho klistete neco vymacknul dovnitr ... mozna to byla reakce na denaturovany lih, kterym jsem si to deratizoval ... Behem 2-3 hodin to zase zmizelo ...
Mnoho mých známých lékařů tvrdí, že mají hrůzu chodit k jinému lékaři, když vědí, co za debily úspěšně prošlo medicínou.
Řekl bych, že tímhle není medicína nijak výjimečná. Někdy bych spíš řekl, že výjimkou jsou obory, kde většina lidí z oboru není přesvědčena, že většina ostatních lidí z oboru jsou debilové, kteří tomu vůbec nerozumějí.
bohužel drtivá většina léků, které k něčemu jsou (včetně tak nesmírně užitečné a naprosto neškodné masti, jako je Framykoin), vyžaduje recept.Od toho jsou kontakty. Nemáš nejakého toho doktora mezi známými nebo příbuznými? Já hned několik, seženu leccos...
Bohužel, pár velmi dobrých doktorů, které znám, už je v důchodu a tedy nemohou předepisovat.Není pravda. Lékař v důchodu může předepisovat členům rodiny (do výše limitu). Musí na to mít ale smlouvy s příslušnými pojišťovnami, vést zdravotní dokumentaci a samozřejmě být členem lékařské komory (a tedy i platit příspěvky). Můj děda to takhle měl. Lékař v důchodu může také nakupovat (za plnou cenu) léky, které jsou na předpis (opět je podmínkou členství v komoře).
Už dávno som sa tak nepobavil...
Nie, niesom škodák, skoré uzdravenie prajem...
hehe, a co jinyho s tim chces delat? zrat antivirotika, ktery obvykle delaji vic paseky nez uzitku?Při encefalitidě je často potřeba dělat lumbální punkce, protože tlak mozkomíšního moku narůstá tak, že to způsobuje nesnesitelné bolesti hlavy, kromě toho i poškozuje mozek a míchu. Takovou punkci si člověk doma neudělá.
pokud půjdeš na Bulovku, umřeš. Vážně.Věřím, že mohou být vaše zkušenosti s Bulovkou děsivé, ale tohle už trochu přeháníte...
Můj soukromý názor je, že při rozumném využití stávajících technologií a alokaci dostatečných financí by ten lék na rakovinu už existoval. Ale priority jsou nastaveny jinak.Lek na AIDS asi ano. lek na rakovinu - nejsem si jist. Rakovina je strasne siroky pojem, ma ruzne priciny (infekcni, dedicne, chemicke, fyzikalni...), ruzne mechanismy i ruzne dusledky. Jedine, co je rakovinam spolecne, je nekontrolovane deleni bunek. Obavam se, ze universalni lek "na rakovinu" by musela byt armada inteligentnich nanobotu, ktera by rozpoznala a opravila ci zlikvidovala vsechny zvrhle bunky. Dokud nebudeme mit armadu inteligentnich nanobotu, obavam se, ze budeme muset resit ruzne typy rakoviny zvlast, jako dosud.
Mnohem lepší je vyrábět krémy na omlazení kůže (fungují zaručeně zejména u sedmnáctiletých dívek), dietní přípravky a léky na vymyšlené choroby; ty můžeš prodávat furt pryč, nikdo to nebere za nic špatného a prachy se jen sypou.Ještě lepší je vyvinout vakcínu a pak hned protlačit, aby očkování bylo povinné. To zajistí zcela spolehlivý přísun peněz. Alternativou je "vylepšit" některou z existujících vakcín, nabídnout ji za desetinásobek a prolobbovat, aby byla placena z veřejných zdrojů (viz hexavakcína). (Tím samozřejmě nechci říci, že očkování je nesmysl nebo že například ta hexavakcína není přínosná.)
Tiskni
Sdílej: